İngiltere Vize Reddi - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize reddi yapmasının birden fazla sebebi vardır. İngiltere, Birleşik Krallığın merkezinde bulunmaktadır ve Birleşik Krallığı oluşturan 4 büyük ülkeden en büyüğüdür.

İngiltere Vize Ücreti

Her yıl minyonlarca kişi İngiltere’ye farkı nedenlerle yolculuk yapmaktadır. Birçok kişi de ziyarette bulunmak istediği halde vize müracaatlarının reddedilmesi sonucunda büyük üzüntüye kapılmaktadırlar.

Eğer İngiltere vize reddi ile karşı karşıya kalmamak isteniyorsa aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Müracaatta bulunan kişilerin İngiltere vizesi ile İrlanda Ülkesi ’ne geçebilmesi için almış oldukları vize ile ilk önce İngiltere’ye girmeleri durumundadırlar.

Bu şartı yerine getiren kişiler sonraki süreçte İrlanda Ülkesi ‘ne geçme izni elde etmektedirler. İngiltere vizesi Schengen vizesi ile karıştırılmamalıdır. İngiltere vizesi ile Schengen bölgesinde olanlara, Schengen vizesi ile de İngiltere Ülkesi ‘ne giriş yapılamamaktadır.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize reddinin birden fazla sebebi olabilmektedir. Bunun kontrol edilmesi adına İngiltere Konsolosluğu tarafınca verilecek olan ret belgesinin İngiltere vize uzmanları tarafından gözden geçirilmesi ve dikkatli bir şekilde analizden geçmesi gerekmektedir.

Bu şekilde yapılmış olan analizlerle İngiltere vize başvurusunun hangi sebeple reddedildiğine dair daha net bir biçimde anlaşılabilir ve sonrasında atılacak adımlara gerekli uzman ekiplerle beraber karar verilir.

İngiltere Vize Reddi
İngiltere Vize Reddi

Finansal Nedenlerle Oluşan İngiltere Vize Reddi

  • İngiltere Konsolosluğu başvuruda bulunan kişinin maddi durumunun yeterli olmaması durumunda başvuruda bulunan kişiye ret kararı verebilmektedir.
  • Belli bir zaman içerisinde başvuran kişinin hesabında olması gereken para miktarının eksik olması ya da hiç olmaması gibi durumlarda vize reddi ile karşılaşılabilmektedir.
  • Kaynağı belirtilmemiş olan bir para miktarının başvuranın hesabında olması durumunda İngiltere konsolosluğu vize reddi vermektedir. Bankada olan maddi tutarın kaynağı belirtilmek zorundadır.
  • Başvuran kişinin ya da kişiye sponsor olanın İngiltere’de bulunacağı zaman içerisinde gerekli masrafları karşılayabileceğine dair ikna etmesi gerek duyulmuştur.

  Kısaca belirtmek gerekirse eğer bir kişi çalışıyor ise; İş yerinde geçirdiği çalışma süresini, aylık gelirini, maaşını ve gider durumunu, Birikimi mevcutsa birikimin nereden ve hangi zaman içerisinde yapıldığını net bir şekilde izah etmek durumundadır.  İngiltere seyahati için vize başvurusunda bulunan ancak İngiltere vize reddi ile karşılaşan vatandaşların, 28 gün içerisinde ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor.

İngiltere’ye çeşitli amaçlar ile seyahat düzenlemek isteyen kişilerin, ülkemizde hizmet veren İngiltere Büyükelçiliği ya da İngiltere Konsolosluklarından randevu alarak İngiltere vizesi için başvuru yapması gerekiyor.

Vize başvurusu için konsolosluğa yazılması gereken dilekçenin hem Türkçe hem de İngilizce olarak hazırlanması ve dilekçe içerisinde yapılacak seyahatin amacı ve süresi açıkça belirtilmelidir. Dilekçe teslim edildikten sonra kişiye vize için randevu verilir ve bu süre içerisinde kişinin konsolosluktan aldığı vize başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurması gereklidir.

Kişinin konsolosluğa teslim ettiği evraklardaki bilgilerin birbiri ile çelişmesi ya da eksik bilgiler verilmesi gibi durumlarda İngiltere vize reddi gerçekleşmektedir. Vize başvurusu reddedilen kişilerin, konsolosluklara ret kararı için itiraz hakkı bulunuyor. Vize başvurusunun reddedildiğine dair bilgilendirme kağıtları kişinin eline ulaştığı tarihten itibaren 28 gün içerisinde ret kararına itiraz edilebiliyor. Ret kararına itiraz kabul edildiği takdirde ise kişinin vize başvurusunun reddedilmesine yol açan evraklardaki hatalı kısımları düzeltmesi gerekiyor.

İngiltere vize reddi için itiraz süresini geçiren kişilerin, vize reddine itiraz hakkı bulunmuyor. İtiraz süresini geçiren kişilerin ise İngiltere vizesi için tekrar başvuru yapması gerekiyor.

Başvurusu reddedilen kişilere konsolosluk tarafından başvuru ücreti geri ödenmiyor. Bu yüzden başvuru sırasında istenilen evraklarda herhangi bir sorun çıkmaması için kişinin bilgileri birden fazla kez gözden geçirmesinde fayda var.

Kişinin teslim ettiği evraklarda herhangi bir sorun olmamasına rağmen, konsolosluğun çeşitli nedenlerle vize başvurusunu reddetme hakkı bulunuyor. Kişinin yapacağı seyahat için maddi durumunun yetersiz olması ve masrafları için bir teminat gösteremiyor olması durumunda da İngiltere Konsolosluğu vize başvurusunu reddedecektir. 

Kişinin seyahatlerin masrafı için kaynak göstereceği banka hesabındaki paranın açıklanabilir olması da gerekiyor. Vize başvurusunda yer alan evraklar arasında bulunan maaş bordrosu ile kişinin banka hesabındaki bakiye miktarının uyuşmaması halinde de vize başvurusunun reddedilme ihtimali bulunuyor.

İngiltere vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/ingiltere-vize bağlantısın’dan yeni yıl için düzenlenen kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Ingiltere Vizesi Hangi Durumlarda Reddedilir?

Evraklarınızın geçersiz ya da istenen niteliklere uygun olmaması, maddi açıdan yeterli olarak görülmemeniz, başvuru dilekçenizin yeterince iyi olmaması ve yurt dışında çıkma engelinizin bulunması durumunda vize başvurunuz reddilir.

Ingiltere Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmalı?

Vize başvurunuz reddedildikten sonra dilerseniz 14 gün içerisinde vize sonucunuza itiraz edebilirsiniz. Yeniden vize başvurusu yapabilmeniz de mümkündür.

Ingiltere Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Vize başvurunuzun kabul edilmesi ya da reddedilmesi gibi sonuçları pasaporta işlenmeyecektir.

İngiltere Vize Reddi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×