İngiltere Vize Reddi

İngiltere Vize Reddi

İngiltere vize reddi yapmasının birden fazla sebebi vardır. İngiltere, Birleşik Krallığın merkezinde bulunmaktadır ve Birleşik Krallığı oluşturan 4 büyük ülkeden en büyüğüdür. Her yıl minyonlarca kişi İngiltere’ye farkı nedenlerle yolculuk yapmaktadır. Birçok kişi de ziyarette bulunmak istediği halde vize müracaatlarının reddedilmesi sonucunda büyük üzüntüye kapılmaktadırlar. Eğer İngiltere vize reddi ile karşı karşıya kalmamak isteniyorsa aşağıdaki maddelere dikkat edilmesi önem arz etmektedir.

Müracaatta bulunan kişilerin İngiltere vizesi ile İrlanda Ülkesi ’ne geçebilmesi için almış oldukları vize ile ilk önce İngiltere’ye girmeleri durumundadırlar. Bu şartı yerine getiren kişiler sonraki süreçte İrlanda Ülkesi ‘ne geçme izni elde etmektedirler.

İngiltere vizesi Schengen vizesi ile karıştırılmamalıdır. İngiltere vizesi ile Schengen bölgesinde olanlara, Schengen vizesi ile de İngiltere Ülkesi ‘ne giriş yapılamamaktadır.

İngiltere Vize Reddi Nedenleri

İngiltere vize reddinin birden fazla sebebi olabilmektedir. Bunun kontrol edilmesi adına İngiltere Konsolosluğu tarafınca verilecek olan ret belgesinin İngiltere vize uzmanları tarafından gözden geçirilmesi ve dikkatli bir şekilde analizden geçmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılmış olan analizlerle İngiltere vize başvurusunun hangi sebeple reddedildiğine dair daha net bir biçimde anlaşılabilir ve sonrasında atılacak adımlara gerekli uzman ekiplerle beraber karar verilir.

Finansal Nedenlerle Oluşan İngiltere Vize Reddi

  • İngiltere Konsolosluğu başvuruda bulunan kişinin maddi durumunun yeterli olmaması durumunda başvuruda bulunan kişiye ret kararı verebilmektedir.
  • Belli bir zaman içerisinde başvuran kişinin hesabında olması gereken para miktarının eksik olması ya da hiç olmaması gibi durumlarda vize reddi ile karşılaşılabilmektedir.
  • Kaynağı belirtilmemiş olan bir para miktarının başvuranın hesabında olması durumunda İngiltere konsolosluğu vize reddi vermektedir. Bankada olan maddi tutarın kaynağı belirtilmek zorundadır.
  • Başvuran kişinin ya da kişiye sponsor olanın İngiltere’de bulunacağı zaman içerisinde gerekli masrafları karşılayabileceğine dair ikna etmesi gerek duyulmuştur.

 

Kısaca belirtmek gerekirse eğer bir kişi çalışıyor ise; İş yerinde geçirdiği çalışma süresini, aylık gelirini, maaşını ve gider durumunu, Birikimi mevcutsa birikimin nereden ve hangi zaman içerisinde yapıldığını net bir şekilde izah etmek durumundadır.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye