İngiltere Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vatandaşlık Vize İşlemleri

İngiltere Vatandaşlık Vize Başvurusu

İngiltere’de 6 aydan fazla yaşamak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere oturum izni alması gerekmektedir. Kişilerin İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenen her şarta uyması gerekmektedir. Kişiler çalışma için oturum izni başvurusunda bulunuyor ise; bu durumu kanıtlayan belgeler sunmalıdır. 

İngiltere Vize Dilekçe

Oturum izni için başvurmadan önce kişilerin İngiltere’de ne kadar süre bulunduğu önemlidir. Başvuru işleminden önce yaptığınız girişler ve ülkeye adapte olma durumunuz; oturum almanızı kolaylaştıracaktır.

Sunulacak olan evrakların da eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Çelişkiler yaratan evraklar sonrasında İngiltere Konsolosluğu başvuruları reddedecektir. Başvuruların onaylanması ile kişiler, İngiltere’de yaşama hakkı elde etmektedir.

İngiltere Oturum İzni Başvurusu Ne Kadar Sürede Onaylanır?

İngiltere’de yaşamak için yapılan oturum izni başvuruları yaklaşık 12 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır. Sürenin uzun olmasının sebebi, uzun süreli vizelerin inceleme aşamasının zaman almasındandır.

Ek evrak talebi ve konsolosluğun yoğun olması da vize onaylanma süresini değiştirebilir. Mülakata çağrılma, dil yeterlilik sınavından geçerli not alamama ve adli sicil kaydında var olan bir durum ile ilgili aksaklık çıkması nedeniyle 12 haftalık bu süre daha uzun olabilir.
İngiltere Vatandaşlık Vize İşlemleri
İngiltere Vatandaşlık Vize İşlemleri

İngiltere Oturum İzni Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Evrakların doğru ve net bilgiler ile hazırlanması oldukça önemlidir. İngiltere oturum izni için gerekli olan şartlar ve koşulları tamamlamakla beraber evrakların hatasız bir şekilde hazırlanması sonucunda başvurular hızlı bir şekilde ilerlemektedir.

 • Pasaport

  10 yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaportlar İngiltere Konsolosluğu tarafından kabul edilmektedir.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf

  2 adet biometrik fotoğraf talep edilmektedir. Arka fonu beyaz olan, kişilerin yüzünün tamamen göründüğü ve güncel fotoğraflar olmalıdır.

 • Adli Sicil Kaydı
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Meslek ve Eğitim Belgeleri

  Çalışma detayları nedeniyle başvuru sahiplerinin meslek ve çalışma alanını belirtmeleri gerekmektedir. Akademisyen olarak İngiltere’ye gidiyor ise ya da mesleğinde uzmanlığını kanıtlamak için aldığı eğitime dair belgeler olmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi

  İngiltere Konsolosluğu’na hitaben yazılmalı, oturum izni detayları ve bilgileri net bir şekilde verilmelidir.

 • Gelir Gösteren Belgeler

İngiltere oturum izni başvurusunda bulunan kişilerin Banka Hesap Özeti ve Maaş Bordrosu belgeler ibraz edilmelidir. Konsolosluğa ibraz edilecek olan bu belgeler ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.

İngiltere vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/ingiltere-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ingiltere'den Nasıl Vatandaşlık Alınır?

18 yaşından büyük olan kişiler en az 5 yıldır İngiltere içerisinde ikamet ediyorsa dil yeterliliğini kanıtlayarak vatandaş olabilir. Bu kişiler 5 yılda 450 gün, yılda 90 günden uzun ülkeyi terk etmiş olmamalıdır.

Ingiltere Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Dil yeterliliği, COS referans numarası, 945 sternlik birikim ve kişinin kişisel belgeleri ile İngiltere Konsolosluğu ve yetkilendirilmiş acentalara çalışma izni başvurusu yapılabilir.

Ingiltere Kaç Yılda Vatandaşlık Veriyor?

İngiltere içerisinde 5 yıl ikamet eden kişiler vatandaşlık başvurusu yapabilir.

İngiltere Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×