İngiltere Vizesi 2023 - İngilte'ye Gitmek - Schengen Vize
İngiltere Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İngiltere Vizesi 2023

İngiltere Vizesi 2023; Birleşik Krallık veya UK vizesi olarak bilinen İngiltere vizesi, ulusal vize kapsamında veriliyor. 180 günde 90 günü geçmeyen programlar için İngiltere turistik vizesi alınabilir. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları, turistik vizeye tabiidir. Yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri ise 90 günden daha az olan seyahatleri için İngiltere turistik vize almalarına gerek yoktur. Vizesiz seyahat edebilirler.

✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Vizesi 2023 başvuruları, İngiltere Konsolosluğuna veya yetkili vize başvuru merkezlerine yapılabilir. İngiltere turistik vizesi 1 hafta veya 10 gün içerisinde sonuçlandırılır. Başvuru için gerekli belgeler, vize başvuru formu ve vize harç ücreti ile birlikte başvuru işlemi yapılmalıdır. İşlemleri için öncelikle İngiltere Konsolosluğundan vize başvuru randevusu alınmalıdır.

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının, İngiltere vizesi almak için ne yapmalıyım gibi konularda, vize koşullarını incelemelerini öneririz. 2023 vize başvuru şartları, İngiliz Büyükelçiliği tarafından açıklanmış ve konsolosluk dijital sistemlerinde sunulmuştur.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2023

Turistik İngiltere Vizesi 2023 başvuru belgelerinin geçerli tarihlerde ve imzalı şekilde iletilmesi gerekiyor. İngiltere vize başvuru formunun İngilizce olarak ve okunaklı biçimde doldurulması esastır. Vize talebini belirten kişisel belgeleriniz ve seyahat belgeleriniz ile başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere kısa süreli vize başvurularında;

 • İngiltere turistik vize
 • İngiltere ticari vize
 • İngiltere öğrenci vizesi
 • İngiltere aile/ arkadaş ziyareti vizesi
 • İngiltere çalışma vizesi
 • İngiltere aile birleşimi vizesi

Kategorilerine göre başvuru yapabilirsiniz. İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2023 listesinde bulunan ek belgeleri, vize türünüze göre temin etmeniz önemlidir.

İngiltere uzun süreli oturum vizeleri Tier vizesi olarak verilir. Tier 2, Tier 4 türünde verilen İngiltere vizeleri, seyahat amacınız ve seyahat süresine bağlı olarak sunulur. 1 yıllık, 2 yıllık, 5 yıllık veya 10 yıllık uzun süreli oturum vizesi başvurusu yapılabilir.

İngiltere Vizesi Gerekli Evraklar 2023; aile birleşimi türünde veya çalışma vizesi türünde yapılacağı zaman, İngiltere’de yaşayan yakın veya işveren tarafından belgeler sunulması halinde alınabilir. Resmi kurumlardan alınan ve onaylanarak İngiltere Konsolosluğuna gönderilen belgeler, Türkiye’den başvuru yapan kişinin belgeleriyle birlikte değerlendirilir.

ingiltere vizesiİngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar, her iki eşten talep edilir. İngiltere vatandaşı veya İngiltere oturum kartı olan biriyle evlenen Türk vatandaşı için aile birleşimi vize başvurusu konsolosluklardan yapılabilir. Uluslararası evlilik kayı belgesinin olması ve bu evliliğin gerçekliğine dair yasal belgelerin sunulması gerekiyor.

Ekonomik şartlar ve gelir durumları incelenerek verilen aile birleşimi vizesi, 1 yıllık oturum hakkı tanır. Bir yıllık süre, İngiltere’deki göçmen merkezlerine başvuru edilerek uzatılabilir. Yabancı uyruklu kişilerin, İngiltere’de uzun süreli oturum izni olması halinde eşlerine yahut birinci derecede aile bireylerine vize talebinde bulunabilirler. İngiltere Vizesi 2023 aile birleşimi belgeleri şu şekildedir;

 • İngiltere aile birleşimi vizesi başvuru formu
 • Güncel pasaport
 • Biyometrik fotoğraf – 2 adet
 • İngiltere’deki eşten ikametgah ve oturum vizesi kartı
 • Uluslararası evlilik belgesi
 • Maaş bordrosu ve iş kayıt belgesi
 • Eğitim durumu veya devam eden eğitimlerde öğrencilik belgesi
 • A1 dil yeterlilik belgesi
 • Banka hesap dökümü
 • İngiliz vatandaşlığı var ise doğum ve kimlik belgeleri
 • Yıllık toplam geliri gösteren belgeler / şirket sahipleri için firma kayıt belgeleri
 • İngiltere vergi ödeme makbuzları
 • Kira kontrat veya tapu belgesi (ek gelirler var ise belgeleri)
 • İngiltere’de yaşanacak konuta dair bilgi ve belgeler

İngiltere Aile Birleşimi Gerekli Evraklar dahilinde ekonomik gelir belgesi olmalıdır. Yıllık olarak £18.600 gösterilmesi, vize başvuru şartları arasındadır. Eşlerin daha önceki evliliklerin olan çocukları varsa ve birlikte yaşanılması planlanıyor ise yıllık bütçenin her çocuğa göre ek artış göstermesi gerekiyor.

İngiltere aile birleşimi vize ücreti Türkiye’den yapılan başvurularda £1,523 olarak belirlenmiştir. Her birey için bu tutar yatırılarak, dekontun evraklarla teslim edilmesi gerekiyor. Birleşik Krallık ve İngiltere içinden yapılacak aile birleşimi vize başvuruları için yabancı uyruklu kişilerden £1,023 vize harç ücreti alınır.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar arasında COS belgesi yer alıyor. Certificate of Sponsorship (COS) çalışma izin belgesi olarak yerel kurumlardan temin edilir. İngiltere çalışma vizesi, İngiltere Sınır Dairesi kapsamında verilmektedir. UKBA (İngiltere Sınır Dairesi) işçi ve çalışma vizesi doğrultusunda, göçmenlerin vize ve oturum süreleriyle ilgili tüm çalışmaları sürdüren kurumdur.

Çalışma vizesi başvuruları İngiltere Konsolosluğuna şahsen yapılır, ancak vize başvuru merkezlerinden de başvurular kabul edilmektedir. İngiltere Vizesi 2023 başvuru evrakları şu şekildedir;

 • İngiltere’de firması tarafından yazılan işe alınan kabul mektubu (şirketin yasal kayıtlı ve lisanslı olması zorunludur)
 • Yerel iş gücü testi yapılarak verilen COS belgesi
 • Yıllık maaş gelirini gösteren ve firma tarafından imza edilmiş onay dilekçesi. Başvuru sahibinin yıllık 152.200 GBP- 20.300 GBP oranında maaş alacağı belirtilir.
 • Uluslararası sınavlar neticesinde alınan dil yeterlilik belgesi
 • Şirketin sponsor olması durumunda sponsor dilekçesi ve iş görev belgeleri

İle kişisel vize başvuru belgeleri dahilinde başvuru yapılabilir.

İngiltere çalışma vizesi gerekli evraklar güncel tarihli olmalı ve çalışma vizesi (Tier 2) başvuru formuyla birlikte teslim edilmesi gerekiyor. Vize talep dilekçesi, İngilizce olarak hazırlanmalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar

İngiltere Vizesi 2023 koşulları, öğrenciler için eğitim belgeleriyle verilir. Öğrenci vizesi 90 güne kadar olan İngiltere seyahatleri için verilmektedir. İngiltere vizesi ile Birleşik Krallık ülkelerinin tamamında dolaşım ve seyahat izni verilmektedir. Öğrenciliği devam eden başvuru sahipleri, eğitim kurumlarından imzalı- kaşeli aldıkları belge ile başvuru yapabilirler.

Erasmus vizesi veya dil okulu vizesi dahilinde başvuru yapacak kişiler, 90 günden daha uzun vizeye başvuru yapabilirler. Kişiler, kabul edildikleri eğitim kurumundan alacakları kayıt belgesi, kabul dilekçesi veya burs mektuplarını başvuru belgeleriyle birlikte iletebilirler. İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar içinde sponsor mektubunun olması gereklidir. Kısa süreli seyahatler için öğrencilerin aileleri veya eşleri tarafından hazırlanan, seyahat masraflarının karşılanacağını belirten evraklar ile dilekçe hazırlanır.

İngiltere öğrenci vizesi gerekli evraklar şöyledir;

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Kimlik belgesinin çift yüzü fotokopisi
 • Öğrenci belgesi (nüfus müdürlüğünden imzalı- kaşeli)
 • Seyahat belgeleri (uçuş ve konaklama)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Erişkin olmayanlar için muvafakatname (anne- babadan)

180 gün içerisindeki kısa süreli seyahatler için İngiltere öğrenci vizesi alınabilir. Arkadaş ve aile ziyareti ile ticari vizelerde aynı kapsamda vize verilmektedir. İngiltere vize başvuru ücretleri 2023’de 90 EUR olarak belirlenmiştir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2023

İngiltere vize ücreti ne kadar konusunda bilgi almak isteyenler için vize türüne göre fiyat bilgisi verilmektedir. İngiltere kısa süreli turistik vize başvurularında 129 USD talep edilmektedir. 6 aya kadar olan çok girişli vizeler için turistik kategoride tahsil edilen tutardır.

Kısa süreli dil okulu vizesi ve kısa süreli çalışma vizesi başvuruları için, 6 aylık ve çok girişli olarak 258 USD vize harç ücreti talep edilir. Birleşik Krallık İngiltere Vizesi Ücreti 2023;

 • 6 aylık çok girişli turistik vize; 129 $
 • 2 yıllık çok girişli vize 485 $
 • 5 yıllık çok girişli vizeler; 881 $
 • 10 yıllık çok girişli vizeler; 1105 $
 • 12 aylık akademik/ ticari vizeler; 258 $

Olarak tahsil edilir. Vize harç ücretlerini yatırarak dekontların evraklarla birlikte iletilmesi önemlidir.

İngiltere Vizesi Ücreti 2023 harçları, diğer vize türünde ise şu şekilde güncellenmiştir;

 • Aile ve arkadaş ziyareti; 129 $ (6 aya kadar)
 • Özel ziyaretçiler vizesi; 714 $ (12 aya kadar)

Özel ziyaretçiler, diplomatik görevliler, çalışma vizesi ve eğitim vizesi kategorilerindekiler için farklı oranlarda vize ücreti talep edilir. Vize başvuru merkezinden seyahat amacınıza göre vize harç ücreti ve konsolosluk ücretlerini öğrenebilirsiniz.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2023

İngiltere Vizesi 2023 aile birleşimi vize başvuruları için vize koşulları belirlenmiştir. Dil şartı ve sağlık sigortası şartı bulunuyor. Eşlerin evliliklerine dair uluslararası belgeleri güncel şekilde iletmeleri dahilinde vize alabilirler. Aileler, İngiltere’de eğitim alan çocuklarını ziyaret amaçlı olarak kısa süreli veya uzun süreli vize başvurusu yapabilirler.

İngiltere’de yaşayan biriyle evlenen kişiler veya İngiltere’de ikameti bulunan biriyle evlenilerek aile birleşimi vizesi alınabilir. Başvuru koşullarının yerine getirilmesi halinde 2-3 hafta içerisinde vize sonuçlandırılır. İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2023 başvuru evrakları, vize talep formu ve başvuru ücretleri, İngiltere Visa Code kurallarına göre hazırlanmıştır.

İngiltere Vizesi Aile Birleşimi 2023 harç ücretleri şöyledir;

 • Evlilik veya partnerlik vizesi; 129 $
 • Yerleşik kişilerin eş, nişanlı, partner, çocuk veya medeni ortağı 2109 $
 • Yerleşik kişilerin yaşlı akrabaları (büyükbaba- büyükanne) 4500 $

Avrupa Birliği vatandaşları, İsviçre ve AEA üye ülke vatandaşlarından vize harç ücreti alınmaz. İngiltere Hükümeti resmi davetlileri ve diplomatik vize sahiplerinden vize harç ücreti alınmaz.

İngiltere Çalışma Vizesi 2023

İngiltere Vizesi 2023 Tier-2 başvurularında, iş ve meslek belgelerinin eksiksiz olması gereklidir. Yüksek Nitelikli Meslek Çalışanlarından olan kişilerin, lisans ve ön lisans belgeleri, eğitim kurumlarından aldıkları belgeler, sertifika ve kurs belgeleri ile mesleki deneyimleriyle ilgili referans belgeleri talep edilir.

İngiltere göçmen politikaları ve göç yasaları ile alakalı kapsamlar dahilinde, kendi olanaklarıyla iş bulan ve anlaşma yapan kişiler vize hakkına sahip olabilirler. İngiltere Çalışma Vizesi 2023 şartları arasında dil yeterliliği belgesi yer alıyor. Meslek dalına göre A1, B1, A2 gibi seviyelerde dil bilgisi şartı bulunuyor.

UK çalışma vizesi kısa süreli izinlerde 6 aya kadar olan vize verilmektedir. Uzun süreli oturum izni taleplerinde vize ücreti 6 aylık 129 USD olarak talep edilir. Kalıcı oturum vizesi almak isteyen kişiler öncelikle 1 yıllık ve ardından 5 yıllık oturum vizesi alarak, kalıcı vize başvuru hakkına sahip olabilirler.

İngiltere Çalışma Vizesi 2023 kalıcı oturum başvuruları için 2109 USD vize harç ücreti talep edilmektedir. Vize başvuru koşullarına uygun olan kişilere, iş gücü ve mesleki yeterlilik belgeleri incelenerek vize onayı verilir.

İngiltere İş Arama Vizesi 2023

İngiltere Vizesi 2023 işçi vizesi başvurusu, nitelikli meslekler projesine uygun şekilde yapılabilir. Göçmen alımları dahilinde, detaylı özgeçmiş hazırlayarak İngiltere’de iş imkanlarından yararlanabilirsiniz. Mühendislik ve beden işçileri dahil 130 farklı meslek dalında, nitelikli meslek vasıfları belirtilmiştir.

Kendi olanaklarıyla iş bulan kişiler, iş sözleşmesi yaparak İngiltere’den alacakları davetler dahilinde vize başvurusu yapabilirler. İngiltere İş Arama Vizesi 2023 şartları dahilinde, eğitimini İngiltere’de alan öğrenciler için de olanak sağlanıyor. Mezuniyetten sonraki 1 sene boyunca iş arama vizesi dahilinde, oturum izni alabilirsiniz.

Eğitim bittikten sonra Türkiye’ye dönenler için 6 aylık iş arama vizesi, eğitim bittikten sonra İngiltere’de kalanlar için 12 aylık iş arama vizesi verilir. İngiltere İş Arama Vizesi 2023 şartları dahilinde, süreç içinde iş bulan kişiler çalıma vizesi oturum hakkı alabilirler.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2023

İngiltere Erasmus vizesi için başvuruların 4-5 ay öncesinden yapılması gereklidir. Üniversiteler dahilinde öğrenci ve öğretim görevlisi değişim programından yararlanmaya hak kazanan kişiler, kabul ve davet mektupları ile işlem sağlayabilirler.

İngiltere Vizesi 2023 eğitim programlarında, kendi imkanları ile İngiltere’de eğitim kurumuna kabul edilen veya bir dil okuluna kayıt olan kişiler, vize başvurusunda bulunabilirler. Eğitim kurumlarından alınan belgeler ve eğitim masraflarının yatırıldığına dair dekontlar ile işlem sağlanmaktadır.

İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 başvuruları, üniversitelerin başvuru tarihlerini ve sınav takvimini açıkladı tarihlere göre yapılır. Eğitim vizeleri 1 yıllık, 2 yıllık, 3 ve üzeri yıl geçerli olacak şekilde verilmektedir. Kişinin eğitim durumu aktif olarak devam etmesi halinde, eğitim vizesinden yararlanabilir.

Avrupa Birliği eğitim projeleri kapsamında, eğitim kalitesinin yükseltilmesi için değişim programı uygulanmaktadır. Hem eğitim alanlar hem eğitim verenler için değişim projesi olan Erasmus, nitelikli eğitim projesi olarak değerlendirilebilir. Üniversiteler karşılıklı olarak mali destek sağlarlar. Başvuru şartlarına uyulması, kurumun yaptığı sınavda başarı gösterilmesi ve eğitim kurumuna kabul edilmiş olmak gerekiyor.

Erasmus başvurusu onaylanan kişiler, kurumdan alacakları davet mektubu veya kayıt dilekçesi ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Erasmus vizesi 7 ila 10 ş gününde sonuçlandırılır. İngiltere Eğitim & Erasmus Vizesi 2023 onayı ile ülkede uzun süreli oturum alan kişilerin aileleri, ziyaret vizesi alabilmektedir. Aile veya arkadaş ziyareti vizesi 6 aylık, 1 yıllık veya 5 yıla kadar verilmekte, İngiltere’de uzun süreli oturum hakkı tanımaktadır.

İngiltere Vize Reddi 2023

İngiltere Vizesi 2023 başvurularında, koşulların olumsuz olarak değerlendirilmesi dolayısıyla vize reddi verilebilir. Puanlama sistemiyle verilen İngiltere Tier vizeleri, sahte veya yanlış evraklar neticesinde vize reddiyle sonuçlanabilmektedir.

İtiraz dilekçesi hazırlayarak, redde itiraz edilebiliyor. Vize sonuçlanması ardından red nedeni öğrenilerek, İngiltere Vize Reddi 2023 talep dilekçesi yazılır. Vize reddine neden olan sorun öğrenilerek, koşulların olumlu hale çevrilmesi sağlanır.

Ekonomik faktörler, maddi koşullar gibi redlerde, İngiltere vizesi alabilmek için banka hesabında ne kadar para olması lazım konusunda merak edenler için, yorumların değerlendirilmesi önemlidir. İngiltere’de yaşayan aile ferdi veya eşin yıllık geliri, aylık maaşı ve banka hesap bakiyesi değerlendirilir.

Vize başvurusu yapan kişinin banka hesabında en az 7.000 TL bakiye bulundurması gerekiyor. Uzun süreli vize başvurularında ise maddi teminatlar gösterilmeli, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı beyan edilmelidir. İngiltere Vize Reddi 2023 dilekçesini, vize başvuru merkezinden hazırlatabilir ve yeniden başvuru sağlayabilirsiniz.

İtiraz dilekçesinin kabul edilmesi durumunda, yeniden değerlendirme devam eder. Eksik belge nedeniyle reddedilmiş başvurular için güncel ve geçerli evraklar iletilerek vize onayı alınabilir. Ankara Büyükelçiliği, İngiltere vize başvuruları için tek yetkili birim olarak faaliyet göstermektedir.

İngiltere çalışma vizesi nasıl alınır?

İngiltere Tier-2 kapsamında başvuru yapılır ve vize koşullarına uygun olunması halinde vize alınır. Çalışma vizesi 6 aylık veya 1 yıllık verilir.

İngiltere vizesi ne kadar?

İngiltere kısa süreli turistik vize harç ücreti 129 USD dır. 6 aydan kısa süreli seyahatler için verilir.

İngiltere aile birleşimi nedir?

İngiltere’de yaşayan veya İngiliz vatandaşı olan bir kişiyle evlenilmesi halinde alınan vizeye denir. Aile ferdi İngiltere’de yaşayanların yakınları da aile birleşimi vizesi alabilir.

 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Evrakları  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Dilekçeleri  🔽İndirmek için tıklayınız.
 ✅İngiltere Güncel Vize Başvuru Formları  🔽İndirmek için tıklayınız.
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur. Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba yeşil pasaport ile 90 güne kadar giriş yapılabilir mi gerçekten ? Kesin bilgi mi?
  Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×