Hollanda vizesi Adana

Hollanda vizesi Adana

Hollanda Vize Merkezi, Adana

Hollanda Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile aracı bir kurum görevi yapmaktadır. Ayrıca, bunun yanı sıra sadece Adana ili içerisinde ikamet eden başvuru sahipleri değil, Adana ili çevresinde de Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler de Adana şehrinde müracaat edebilme hakkında sahiptir.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Adana

Hollanda vizesi için gerekli olan bütün evrakların en başında yer alan evrak, başvuruda bulunacak olan kişinin pasaportudur. Ancak, mevcut pasaportunun deforme ve yırtık olmaması en önemli koşullardan sadece bir tanesidir. Bu nedenle, başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuruya gelmeden önce pasaportunu ve pasaportunun geçerlilik tarihlerinin iyice kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde, başvuru işleminde bulunamamaktadırlar.

Daha sonra, Schengen vizesinin prosedürü gereğince VIS adı altında parmak izi (biyometrik beyan) ibrazında bulunulması gerekmektedir. Ancak, daha önce bir Schengen vizesine sahip olan kişi 5 yıl içerisinde parmak izi beyanında bulunmuş ise istisnai durumlar kapsamı dışında her halükârda parmak izi beyanında bulunmak için merkeze şahsen gitmesi mecburidir.

Hollanda Schengen vizesi içim müracaat edecek olan kişinin bir diğer temel olan en gerekli evrak ise, Hollanda Schengen vize başvuru formudur. Bu başvuru formu, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin seyahat nedenine ve seyahat tarih aralıklarını net bir şekilde ayrıntılı öğrenmesi için talep edilmektedir. Bu nedenle, başvuruda bulunacak olan kişi başvuru formunu net ve doğru bilgiler ile tutarlı bir biçimde doldurarak beyan etmesi gerekmektedir.

Tüm bu belirtilen evraklar, Hollanda vizesi alabilmek için en temel evraklardır. Ancak, başvuruda bulunmak isteyen kişi seyahat nedeni doğrultusunda talep edilen evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu nedenle, her başvurunun seyahat amacı gereğince değişkenlikler gösterdiğinin başvuru sahibinin bilmesi gerekmektedir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Adana Vize Merkezi

Hollanda vize başvurusunun sonuçlanma süresi, kişinin başvuru yaptığı seyahat nedenine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 4 ya da 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

 

Çeşitli sebeplerle Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlar çeşitli konsolosluklardan işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden nasıl gerçekleştiriliyor?

Hollanda’ya turistik gezi, eğitim, sağlık ve çalışmak için seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat amacını ve seyahat süresini belirleyerek Hollanda Konsolosluğuna müracaat etmesi gerekiyor. Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden alınacaksa, kişinin kendisine en yakın Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Belirli durumlarda vize randevusu ya da vize başvuruları online olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Hollanda Schengen vizesi ya da daha uzun süreli olan oturma izni vizesi gibi vizelere başvuru yapacak kişilerin direkt olarak konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ülkemizde farklı illerde hizmet veren fahri konsolosluklar da bulunmasına karşın, fahri konsolosluklar sadece vize ve benzeri konularda yapılması gerekenler konusunda yardımcı oluyor. Ülkemizde hizmet veren konsolosluklar, bağlı olduğu konsolosluk ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi ve iki ülke vatandaşlarının diğer ülkelerde yaşayacağı sorunlara çözüm bulmak için çalışıyor. Ancak fahri konsoloslukların vize ve benzeri konular için başvuru alma yetkisi bulunmuyor. Adana’da bulunan Hollanda Fahri Konsolosluğu’ndan vize başvuruları hakkında bilgi alınabilse de Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden yapılacaksa kişinin konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Adana’da bulunan fahri konsolosluk ise sadece ülkemizde yaşayan Hollanda vatandaşlarının pasaport, vize ve sağlık gibi diğer sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyor. Vize başvurularında Adana’da bulunan fahri konsolosluktan bilgi alındıktan sonra Hollanda Konsolosluğu’ndan dilekçe ile vize başvuru randevusu alınması gerekiyor. Yeşil ve gri gibi diplomatik ya da resmi pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde yapacakları 90 günden daha az seyahatler için vize başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur. Hollanda Schengen vizesi için yaptığı başvuru kabul edilen kişiler, bu tarihler arasında yapacakları seyahatlerinde, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebiliyor. Ancak birkaç farklı ülkeye yapılacak seyahatlerde, ülkelerden herhangi birinin Schengen antlaşmasına katılmamış olması durumunda, kişinin bu ülkeye giriş yapabilmek için o ülkenin konsoloslukları ile iletişime geçip bu seyahati için de vize alması gerekmektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye