Hollanda vizesi Adana - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda vizesi Adana

Hollanda Vizesi Adana Vize Merkezi

Hollanda Vize Merkezi, Adana

Hollanda Vize Merkezi, Adana ili sınırları içerisinde ikamet eden ve Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile aracı bir kurum görevi yapmaktadır. Ayrıca, bunun yanı sıra sadece Adana ili içerisinde ikamet eden başvuru sahipleri değil, Adana ili çevresinde de Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler de Adana şehrinde müracaat edebilme hakkında sahiptir.

Hollanda Vize işlemleri

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar – Adana

Hollanda vizesi için gerekli olan bütün evrakların en başında yer alan evrak, başvuruda bulunacak olan kişinin pasaportudur. Ancak, mevcut pasaportunun deforme ve yırtık olmaması en önemli koşullardan sadece bir tanesidir. Bu nedenle, başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuruya gelmeden önce pasaportunu ve pasaportunun geçerlilik tarihlerinin iyice kontrol etmeleri gerekmektedir.

Aksi takdirde, başvuru işleminde bulunamamaktadırlar. Daha sonra, Schengen vizesinin prosedürü gereğince VIS adı altında parmak izi (biyometrik beyan) ibrazında bulunulması gerekmektedir.

Ancak, daha önce bir Schengen vizesine sahip olan kişi 5 yıl içerisinde parmak izi beyanında bulunmuş ise istisnai durumlar kapsamı dışında her halükârda parmak izi beyanında bulunmak için merkeze şahsen gitmesi mecburidir.

Hollanda vizesi Adana
Hollanda vizesi Adana
Hollanda Schengen vizesi içim müracaat edecek olan kişinin bir diğer temel olan en gerekli evrak ise, Hollanda Schengen vize başvuru formudur. Bu başvuru formu, konsolosluk tarafından başvuru sahibinin seyahat nedenine ve seyahat tarih aralıklarını net bir şekilde ayrıntılı öğrenmesi için talep edilmektedir.

Bu nedenle, başvuruda bulunacak olan kişi başvuru formunu net ve doğru bilgiler ile tutarlı bir biçimde doldurarak beyan etmesi gerekmektedir.

Tüm bu belirtilen evraklar, Hollanda vizesi alabilmek için en temel evraklardır. Ancak, başvuruda bulunmak isteyen kişi seyahat nedeni doğrultusunda talep edilen evrakları hazırlaması gerekmektedir. Bu nedenle, her başvurunun seyahat amacı gereğince değişkenlikler gösterdiğinin başvuru sahibinin bilmesi gerekmektedir.

Hollanda vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/hollanda-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar? Adana Vize Merkezi

Hollanda vize başvurusunun sonuçlanma süresi, kişinin başvuru yaptığı seyahat nedenine göre değişiklik göstermektedir. Ancak ortalama olarak 4 ya da 5 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Hollanda’ya turistik gezi, eğitim, sağlık ve çalışmak için seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat amacını ve seyahat süresini belirleyerek Hollanda Konsolosluğuna müracaat etmesi gerekiyor. Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden alınacaksa, kişinin kendisine en yakın Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Belirli durumlarda vize randevusu ya da vize başvuruları online olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Hollanda Schengen vizesi ya da daha uzun süreli olan oturma izni vizesi gibi vizelere başvuru yapacak kişilerin direkt olarak konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ülkemizde farklı illerde hizmet veren fahri konsolosluklar da bulunmasına karşın, fahri konsolosluklar sadece vize ve benzeri konularda yapılması gerekenler konusunda yardımcı oluyor. Ülkemizde hizmet veren konsolosluklar, bağlı olduğu konsolosluk ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi ve iki ülke vatandaşlarının diğer ülkelerde yaşayacağı sorunlara çözüm bulmak için çalışıyor. Ancak fahri konsoloslukların vize ve benzeri konular için başvuru alma yetkisi bulunmuyor.

Adana’da bulunan Hollanda Fahri Konsolosluğu’ndan vize başvuruları hakkında bilgi alınabilse de Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden yapılacaksa kişinin konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor.Adana’da bulunan fahri konsolosluk ise sadece ülkemizde yaşayan Hollanda vatandaşlarının pasaport, vize ve sağlık gibi diğer sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyor.

Vize başvurularında Adana’da bulunan fahri konsolosluktan bilgi alındıktan sonra Hollanda Konsolosluğu’ndan dilekçe ile vize başvuru randevusu alınması gerekiyor. Yeşil ve gri gibi diplomatik ya da resmi pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde yapacakları 90 günden daha az seyahatler için vize başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur. Hollanda Schengen vizesi için yaptığı başvuru kabul edilen kişiler, bu tarihler arasında yapacakları seyahatlerinde, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebiliyor.

Ancak birkaç farklı ülkeye yapılacak seyahatlerde, ülkelerden herhangi birinin Schengen antlaşmasına katılmamış olması durumunda, kişinin bu ülkeye giriş yapabilmek için o ülkenin konsoloslukları ile iletişime geçip bu seyahati için de vize alması gerekmektedir.

Adana’ da Hollanda Vizesi Merkezi

Adana da bulunan vize ofisimizde Hollanda vize başvurusu için tüm Türkiye geneline hizmet vermekteyiz.

Hollanda vizesine ihtiyacı olan kişiler Adana da bulunan vize ofisimizi ziyaret ederek vize başvurusunda bulunabilir. Hollanda’ ya seyahat amacınızı netleştirdikten sonra hangi vize türüne başvuru yapacağınızı belirlemelisiniz. Eğer seyahat amacınıza bağlı olarak hangi vize türüne başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız Adana da hizmet veren vize ofisimizi ziyaret edebilir veya arayabilirsiniz.

Vize ofisimizde sizlere hizmet veren danışmanlarımız tarafından sunmanız gereken belgeleri zamanında teslim etmelisiniz. Aynı zamanda konsolosluğa bir dilekçe yazarak seyahat amacınız başta olmak üzere ülkeye seyahat giriş, çıkış, mali kaynak gibi çeşitli ayrıntılı vermeniz gerkemektedir.

Hollanda vize türleri arasında 4 çeşit unsur vardır.

  1. Havaalanı transit vizesi,
  2. Karayip vizesi,
  3. Uzun süreli vize,
  4. Kısa süreli vize,

Yukarıda yer alan vize türlerine göre ülkede kalış süreniz değişkenlik göstermektedir. Ancak Hollanda’ ya bağlı Karayip’ e seyahat edecekseniz Karayip vizesi için başvuru yapmanız zorunludur.

Hollanda Vizesi Randevusu

Vize randevuları her zaman vakit kazandıran bir uygulamadır. Bu sayede zamanında yetkili kişiler ile görüşme yaparak vize başvurusu için gecikme yaşamazsınız. Adana vize ofisimizde hizmet veren danışmanlarımızdan randevu talebi’ nde bulunabilirsiniz. Hollanda vize işlemleri için vakit kaybetmeden randevu sistemi ile zamanında başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Randevu Talebi Oluşturma

Hollanda vizesi ofisimiz oldukça yoğun olduğu için sizlerin randevu oluşturmanız ve beklemeden vize işleminizi gerçekleştirmenizi sağlıyoruz. Gaziantep vize ofisimiz sizin adınıza randevu oluşturarak beklemeden ve zaman kaybı yaşamadan görüşme yapmanızı sağlamaktadır.

Hollanda Vizesi İçin Belgeleriniz Tam Olmalıdır!

Hollanda vizenize sorun yaşamadan sahip olabilmek için vize ofisimize sunacağınız belgelerin tam olması gerekmektedir. Vize başvuru belgelerinizi mail adresinize gönderdiğimiz şekilde düzenlemelisiniz. Hatalı ya da eksik belgeler ile yapılan başvurularınızın kabul edilmemesi söz konusudur. Bu nedenle istenilen belgeleri zamanında sunmalısınız. Ancak herhangi belgeleri sunamıyorsanız nedenini yetkili kişilere açıklamanız gerekmekte ve vize başvurunuzu destekleyecek ek belgeler sunma hakkına sahipsinizdir. Hollanda vize ofis çalışanlarımız her zaman sizlerin yanında olacaktır. Belgeleri hazırlarken ofisimizden yardım alabilirsiniz.

Adana’da Hollanda Konsolosluğu Var Mı?

Adana’da Hollanda konsolosluğu bulunmamaktadır. Fahri konsolusluk üzerinden dışişleri işlemleri yapılması sağlanabilmektedir.

Hollanda Vizesi İçin Neler Gerekli?

Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar, nüfus kayıt örneği, pasaport ve vize harç bedeli dekontuyla, konsolosluktan alınacak formdur.

Hollanda Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda D tipi vize ve C tipi vize başvuru işlemlerinizi Hollanda konsolosluğu yoğunluğuna göre 7 iş gününde çıkacaktır.

Hollanda vizesi Adana Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×