Hollanda vizesi Adana

Çeşitli sebeplerle Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlar çeşitli konsolosluklardan işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden nasıl gerçekleştiriliyor?

Hollanda’ya turistik gezi, eğitim, sağlık ve çalışmak için seyahat etmek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat amacını ve seyahat süresini belirleyerek Hollanda Konsolosluğuna müracaat etmesi gerekiyor. Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden alınacaksa, kişinin kendisine en yakın Hollanda Konsolosluğu ile iletişime geçmesi gerekiyor. Belirli durumlarda vize randevusu ya da vize başvuruları online olarak da gerçekleştirilebiliyor.

Hollanda Schengen vizesi ya da daha uzun süreli olan oturma izni vizesi gibi vizelere başvuru yapacak kişilerin direkt olarak konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor. Ülkemizde farklı illerde hizmet veren fahri konsolosluklar da bulunmasına karşın, fahri konsolosluklar sadece vize ve benzeri konularda yapılması gerekenler konusunda yardımcı oluyor. Ülkemizde hizmet veren konsolosluklar, bağlı olduğu konsolosluk ile ülkemiz arasındaki ilişkilerin düzenlenmesi ve iki ülke vatandaşlarının diğer ülkelerde yaşayacağı sorunlara çözüm bulmak için çalışıyor. Ancak fahri konsoloslukların vize ve benzeri konular için başvuru alma yetkisi bulunmuyor. Adana’da bulunan Hollanda Fahri Konsolosluğu’ndan vize başvuruları hakkında bilgi alınabilse de Hollanda vizesi Adana ve çevre illerden yapılacaksa kişinin konsolosluklar ile iletişime geçmesi gerekiyor.

Adana’da bulunan fahri konsolosluk ise sadece ülkemizde yaşayan Hollanda vatandaşlarının pasaport, vize ve sağlık gibi diğer sorunlarına çözüm bulmak için çalışıyor. Vize başvurularında Adana’da bulunan fahri konsolosluktan bilgi alındıktan sonra Hollanda Konsolosluğu’ndan dilekçe ile vize başvuru randevusu alınması gerekiyor. Yeşil ve gri gibi diplomatik ya da resmi pasaport sahiplerinin ise 180 gün içerisinde yapacakları 90 günden daha az seyahatler için vize başvurusunda bulunma zorunlulukları yoktur. Hollanda Schengen vizesi için yaptığı başvuru kabul edilen kişiler, bu tarihler arasında yapacakları seyahatlerinde, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere diğer Schengen ülkelerini de ziyaret edebiliyor. Ancak birkaç farklı ülkeye yapılacak seyahatlerde, ülkelerden herhangi birinin Schengen antlaşmasına katılmamış olması durumunda, kişinin bu ülkeye giriş yapabilmek için o ülkenin konsoloslukları ile iletişime geçip bu seyahati için de vize alması gerekmektedir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye