hollanda-vize-ucretleri

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti, başvuru yapmadan önce vize başvuru sahibi tarafından ilgili yerlere tahsil edilmesi gerekmektedir. 2020 yılı itibari ile de Hollanda vize ücreti 105 Euro olarak başvuru sahibi tarafından tahsil edilmektedir. Hollanda vize ücretini ödemek isteyen başvuru sahibi ise direkt olarak ilgili bankalara giderek ücreti tahsil etmesi gerekmektedir.

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce seyahat nedenini belirlemesi ardında da vize başvuru merkezinin uzman görevlilerini belirtmesi gerekmektedir. Hollanda Schengen vize başvuru merkezinin uzman görevlileri tarafından başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktifliği bulunan e-mail adresine gerekli olan (seyahat amacına uygun) bir güncel evrak listesi akabinde de bir bilgilendirme metni gönderilmektedir.

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise e-mail adresine gelen güncel evrak listesini hazırlar iken muhakkak Hollanda vize ücretinin de dekont bilgilerini başvuru evraklarının arasında bulundurarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Hollanda Schengen vize ücretini ödemeyen kişilerin vize başvuruları merkez yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir.

Hollanda kısa süreli bir Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin müracaat işlemlerini konsolosluk ya da büyükelçilik kabul etmediğinden dolayı direkt olarak aracı olarak yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra C tipi (kısa süreli) Hollanda Schengen vize ücreti ise 2020 yılı itibari ile başvuru sahiplerinden 80 Euro olarak tahsil edilmektedir.

Ancak D tipi (uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri, müracaat işlemleri için direkt olarak ya konsolosluk ya da büyükelçilik resmi makamına başvuruda bulunması gerekmektedir. D tipi Hollanda Schengen vize başvurularının ücretleri ise C tipi başvurusuna göre daha yüksek ücretlendirilmektedir.

Hollanda vize ücretleri ise ilgili konsolosluk makamları tarafından yer yıl düzenli olarak belirlenmektedir. Hollanda vize ücretleri ilgili bankaya ödenerek ödendiğine dair de banka tarafından ıslak imzalı olacak bir şekilde imzalanması gerekmektedir. Ancak belirtilmesi gereken en önemli husus ise başvuru sahibinin vize başvurusuna ret cevabının gelmesinin akabinde başvuru sahibi kişinin ödemiş olduğu Hollanda vize ücreti başvuru sahibinin tarafına tahsil edilmemektedir.

 

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye