Hollanda Vize Ücreti 2023 - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Vize Ücreti 2023

Hollanda Vize Başvuru Ücretleri

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda gezisi planlıyorsanız kısa süreli vize türü olan turist vizesi alabilirsiniz. Vize almak için Konsolosluk tarafından talep edilen belgeleri ibraz etmelisiniz. Bu belgelerin yanı sıra vize ücreti ödemelisiniz.

Hollanda Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Hollanda vize ücreti ödemeden vize sahibi olamazsınız. Vize ücretini randevu aldıktan ve belgelerin ibraz işlemi bittikten sonra ödemelisiniz.

Vize ücretlerini yanı sıra ek hizmet özelliğinden de yararlanabilirsiniz. Ek hizmet alarak vize almak işlemini daha kolay hale getirebilirsiniz. Fakat ek hizmetler için ödemeniz gereken belli ücret bulunmaktadır.

Hollanda Vize Ücreti Ne Kadar?

Hollanda vize ücretini Ankara Büyükelçiliğine yapabilirsiniz. İstanbul Başkonsolosluğu`nun banka ve kredi kartlarına da ödeme yapabilirsiniz.

2021 İtibariyle Hollanda vize ücretlendirmesi aşağıdaki şekildedir.

Hollanda Vize Ücreti 2021
Hollanda Vize Ücreti
 • 6 Yaş altı çocuklar – Ücretsiz
 • 6 ila 11 Yaş arası çocuklar – 40 Euro
 • Normal Schengen vize ücreti – 80 Euro
 • Düşük oranlı Schengen vize ücreti – 35 Euro
 • 6 Yaş altı çocuklar için Karayip vizesi – Ücretsiz
 • 6 ila 11 Yaş arası çocuklar Karayip vizesi – 40 Euro
 • Karayip vizesi – 80 Euro

Hollanda vize ücretlendirmesi yukarıdaki şekildedir. Ancak bu ücretler zaman zaman kur değişiminden etkilenerek daha farklı olabilir.

Vize şirketlerinden ek hizmet almak imkanına sahipsiniz. Ek hizmet ücreti ise 21 Euro şeklindedir. Bu ücrete KDV`de dahil edilmektedir. Ekstra hizmet ücretini Euro ve nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.

NOT: Vize ücretini yalnızca nakit ve Türk Lirası olarak ödeyebilirsiniz.

Vize ücretini ödedikten sonra başvurunuz incelemeye alınacaktır. Bu inceleme süreci bittikten sonra olumlu veya olumsuz cevap verilecektir. Olumsuz cevap verilmesi durumunda vize ücretini geri almanız mümkün olmayacaktır. Yeniden başvuru yapmanız ve tekrar vize ücreti ödemeli olacaksanız. Bu nedenle başvuru esnasında oldukça dikkatli olmalısınız.

Hollanda vizesi almak için önemli noktar https://www.schengenvize.net/hollanda-vizesi-evraklari-ucreti/ sayfasını ziyaret ediniz.

Hollanda vize ücreti, başvuru yapmadan önce vize başvuru sahibi tarafından ilgili yerlere tahsil edilmesi gerekmektedir. 2020 yılı itibari ile de Hollanda vize ücreti 105 Euro olarak başvuru sahibi tarafından tahsil edilmektedir. Hollanda vize ücretini ödemek isteyen başvuru sahibi ise direkt olarak ilgili bankalara giderek ücreti tahsil etmesi gerekmektedir.

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişi, ilk önce seyahat nedenini belirlemesi ardında da vize başvuru merkezinin uzman görevlilerini belirtmesi gerekmektedir. Hollanda Schengen vize başvuru merkezinin uzman görevlileri tarafından başvuruda bulunan kişinin güncel ve aktifliği bulunan e-mail adresine gerekli olan (seyahat amacına uygun) bir güncel evrak listesi akabinde de bir bilgilendirme metni gönderilmektedir.

Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler ise e-mail adresine gelen güncel evrak listesini hazırlar iken muhakkak Hollanda vize ücretinin de dekont bilgilerini başvuru evraklarının arasında bulundurarak bir dosya haline getirmesi gerekmektedir. Hollanda Schengen vize ücretini ödemeyen kişilerin vize başvuruları merkez yetkilileri tarafından kabul edilmemektedir.

Hollanda kısa süreli bir Schengen vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin müracaat işlemlerini konsolosluk ya da büyükelçilik kabul etmediğinden dolayı direkt olarak aracı olarak yetkilendirilen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra C tipi (kısa süreli) Hollanda Schengen vize ücreti ise 2020 yılı itibari ile başvuru sahiplerinden 80 Euro olarak tahsil edilmektedir.

Ancak D tipi (uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen başvuru sahipleri, müracaat işlemleri için direkt olarak ya konsolosluk ya da büyükelçilik resmi makamına başvuruda bulunması gerekmektedir. D tipi Hollanda Schengen vize başvurularının ücretleri ise C tipi başvurusuna göre daha yüksek ücretlendirilmektedir.

Hollanda vize ücretleri ise ilgili konsolosluk makamları tarafından yer yıl düzenli olarak belirlenmektedir. Hollanda vize ücretleri ilgili bankaya ödenerek ödendiğine dair de banka tarafından ıslak imzalı olacak bir şekilde imzalanması gerekmektedir. Ancak belirtilmesi gereken en önemli husus ise başvuru sahibinin vize başvurusuna ret cevabının gelmesinin akabinde başvuru sahibi kişinin ödemiş olduğu Hollanda vize ücreti başvuru sahibinin tarafına tahsil edilmemektedir.

Konsolosluk harçlarına yapılan yeni zam ile birlikte Hollanda vize ücreti de arttı. Peki Hollanda Vize başvurusu için ne kadar ödenmesi gerekiyor?

Hollanda’ya seyahat planı olanların, öncelikle Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliğine başvuru yaparak vize randevusu alması gerekiyor. Vize randevusu alan kişilerin ise konsolosluk tarafından verilen evrakları randevu süresine kadar doldurması ve başvurularını bu tarihte gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru sırasında istenilen evraklarda herhangi bir eksik olması durumunda ise kişinin başvurusu konsolosluk tarafından reddediliyor ve Hollanda vize ücreti kişiye geri ödenmiyor.

Başvurunun reddedilmesi gibi durumlarda Hollanda vize ücreti kişiye geri ödenmediği için, başvuru formu ve yanında istenilen evrakların iyi incelenmesi gerekiyor. Ayrıca teslim edilen evrakların Türkçe, İngilizce ve Felemenkçe olarak düzenlenmesi de kabul edilme ihtimalini arttırıyor. Başvurunun reddedilme ihtimalini azaltmak ve onaylanma sürecini hızlandırmak için konu üzerine profesyonel hizmet veren firmalardan da destek alınabiliyor.

3 Şubat 2020 tarihinde düzenlenen yeni yasa ile konsolosluk harçlarında da zamma gidildi. Yeni düzenleme ile birlikte konsolosluk harç ücretlerine de 20 Euro zam yapıldı.

Hollanda turistik, aile ve akraba ziyareti, ticari, gemici ve şoför vizeleri için ödenmesi gereken Hollanda Vize ücreti de böylelikle 80 Euro’dan 100 Euro’ya çıkartıldı. Başvuru sürecini hızlandırmak için çeşitli şirketlerden hizmet alan kişilerin ise başvuru ücretlerine ek, danışmanlık hizmet ücreti de ödemesi gerekiyor. 6-12 yaş arası çocukların vize ücreti ise 40 Euro’dan 60 Euro’ya çıkartıldı.

Eğitim için Hollanda’ya gitmek isteyenlerin ise konsolosluklara müracaat edip Hollanda vize ücreti hakkında detaylı bilgi alması gerekiyor. Yapılan vize başvurularının kabul edilmesi için kişinin en az 30 bin Euro değerinde seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekiyor. Seyahat sağlık sigortasını, sigorta kuruluşlarından yapabileceğiniz gibi vize ve pasaport işlemlerinde hizmet veren firmalar ile iletişime geçerek de seyahat sigortası yaptırılabiliyor. 

Vize başvurusunun reddedilmesi gibi durumlarda ise kişinin ret kararına itiraz etme hakkı bulunuyor. İtiraz için verilen 28 günlük süre içerisinde ret kararına itiraz etmeyen kişilerin ise vize almak için tekrar başvuru yapması gerekiyor. Ancak reddedilen vize başvuruları için başvuru ücreti kişiye geri ödenmiyor.

Hollanda Vizesi Ücreti

Konsolosluk bünyesinde belirlenen harç tutarlarının başvurular sırasında ödenmesi önem arz ediyor. Hollanda vizesi ücreti nedir merak edenlere turistik ve ticari seyahate dair 115 Euro tutarı belirtilir. Aynı şekilde kültürel ile ziyaret vizesi için de 115 Euro ödeme yapmanız ve ödemeye dair belgenizi almanız önem arz etmektedir.

Hollanda vize ücreti 2020 yılında harç ile başvurulara dair ayrı ayrı ele alınmıştır. Öncelikle harç ödemeleri için 80 Euro tutarının üzerinde durulmuştur. Ardından gelen başvuru merkezi ödemesi ise 21 Euro şeklinde paylaşılmıştır. 2020 yılında belirlenen bu tutarlara zam getirilmiş ve T.C. vatandaşlarının güncel tutarlar üzerine ödemelere geçmeleri esas alınmıştır.

Ücretlerden belgelere kadar çoğu konuya Hollanda vizesi yorumlar üzerinden netlik kazandırmanız mümkün olacaktır. Şöyle ki vize almak isteyen vatandaşların elektronik ortamdan sorularını ilettikleri ve her birine danışmanlıklar üzerinden yanıt aldıkları görülür. Çoğu vatandaşın Hollanda vize başvuruları sırasında danışmanlıklardan faydalandığı ve bunun üzerine işlemleri sorunsuz bir şekilde sürdürdüğü açık durumda.

Konaklama süresine bağlı olarak Hollanda’ya gitmek için ne kadar para lazım sorusuna yanıt vermek daha doğru olacaktır. Örneğin turistik seyahate dair 4 – 5 güne yer verilebilir. Bunun için en az 5 – 7 bin TL aralığında limite ihtiyaç duyulur. Nitekim başvurularda banka hesap dökümü de talep edilir. Böylece finansal durumun netlik kazanması sağlanır ve vizeye dair ele alınması sağlanır.

Hollanda Konsolosluğu hafta içi her gün başvurularınızı iletmenize olanak sağlar. Hollanda vize başvurusu başladı mı soranlar hafta içi randevu alarak belgelerini ibraz edebilir. Başvurularda öncelik belgelere verilmiş ve eksiksiz olacak şekilde paylaşılması istenmiştir. Bununla birlikte harç ile başvuru ödemelerinin yapılması da önem arz ediyor.

Hollanda vize randevu alma işlemlerine başlanmış ve T.C. vatandaşlarının elektronik ortamdan müracaat etmeleri esas alınmıştır. Şöyle ki randevuya geçer ve belirtilen gün içerisinde evraklarını teslim edersiniz. Böylece ortalama 7 – 15 iş gününe kadar sonucun öğrenilmesi esas alınır. Ancak bazı durumlarda ek belgeler istendiği için süre 15 günü aşabilir. Bunun için seyahatten en az 3 – 4 hafta öncesine kadar randevulara geçmekte fayda var.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize alma aşamasında vize başvurunuzun geçerli kılınması için kişilerin vize harcını ödemesi gerekir. Vizenin türüne, vize alacak olan kişilerin yaş gurubuna ve vizenin geçerlilik tarihine bağlı olarak ücret değişim gösterebilmektedir.

Hollanda'ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?

Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin bir danışmanlık firması ile çalışması durumunda vize harcının yanı sıra danışmanlık ücretini de ayrıca ödemesi gerekir. Ödenmesi gereken vize ücreti 115 Euro olarak belirlenmiştir. Ödeme adımının hemen sonrasında kişilerin ödeme yapıldığına dair sunulan makbuzu da saklamaları gerekir.

Amsterdam Vize Ücreti 2020 Ne Kadar?

Vize ücret ödemesinin sonrasında kişilerin vize başvurularının reddedilmesi durumunda ödenmiş olan tutarın tarafınıza iade edilmesine imkan verilmeyecektir. Vize ücret ödeme adımlarında kredi kartı kullanımına da imkan tanınmaktadır.

Hollanda Vizesi Yorumlar Ne Yönde?

Vize alma sürecinde kişilerin pasaportlarının geçerliliğinin en az 3 ay daha devam eder nitelikte olması gerekir. Ayrıca pasaportun yanı sıra pandemi koşulları sebebi ile hangi ek koşulların getirileceğine dair bir bilgilendirme yapılmamıştır. Bu konuda konsolosluğun yaptığı bilgilendirmeleri takip etmeniz faydalı olacaktır.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Vize almak isteyen kişilerin pasaportlarını sunmaları gerekir. Pasaportun geçerlilik süresinin devam eder durumda olması istenir. Ayrıca 2 adet de biyometrik fotoğraf sunmanız lazımdır. Kişilerin vukuatlı nüfus kayıt örneği ve eğitim durumlarını bildiren resmi belgeleri de eklemeleri istenir.

Hollanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Yaklaşık olarak 2 haftalık süre içerisinde normal koşullarda yanıt verilmekteydi. Fakat pandemi koşulları ile bu süre 4 haftaya kadar ilerleyebilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu Başladı Mı?

Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin özellikle aracı kurumlardan yardım alarak gerekli evraklardan püf noktalarına kadar yetkililerin durumu delege etmesini talep edebilmektedir.

Amsterdam Vize Ücreti

Amsterdam; Hollanda’nın en güzel ve en kalabalık şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda ülkenin de başkentidir. Buraya seyahat etmek isteyen kişilerin öncelikle Hollanda vizesi alması gerekmektedir. Şehir ismi ile anılan vize türlerinin bir resmiyeti yoktur. Bu vize türlerinin resmi isimleri aslında ülke isimleri ile alınan vizelerdir diyebiliriz.

Buna göre Hollanda vizesi hakkına merak edilenleri cevaplayalım. İlk olarak Hollanda’ya gitmek için ne kadar para lazım sorusu ile başlayalım.

Hollanda vizesi yorumlar kısmında sıkça sorulan bu soru için verilecek yanıt alacağınız vize türüne ve ülke sınırları içerisinde geçireceğiniz zamana bağlıdır diyebiliriz. Amsterdam, pahalı bir şehir olduğu için haliyle burada yemek, barınma vs gibi ihtiyaçlarınız için biraz daha yüksek meblağlar ödeyebilirsiniz. Bu yüzden ülkeye gitmeden önce kalmak istediğiniz yer hakkında detaylı araştırmalar yapmanızı öneririz.

Hollanda turistik vize ise, bu ülkeye yapılan turistik seyahatler için alınmaktadır. Hollanda Schengen ülkeleri arasına dahil olduğu için bu ülkeye seyahat etmek isteyen kişilerin Schengen vizesi alması gerekmektedir. Hollanda Schengen vizesi ile ülke sınırları içerisinde 90 gün kalma hakkı tanınmaktadır. Ancak 90 günden fazla kalacaksanız uzun dönem Schengen vizesi almanız tavsiye edilir.

Hollanda turist vizesi ne zaman çıkar sorusu da oldukça merak edilen sorular içerisinde yer almaktadır. Evraklarınızı teslim ettikten ve vize başvurunuzu tamamladıktan sonra başvuru sonucunuz 7 ila 15 gün arasında açıklanır. Ancak bu süre turistik vizelerin açıklanma süresidir. Uzun dönem vizelerin açıklanma süresi daha uzun tarihlere sarkmaktadır.

Peki, Amsterdam vize ücreti ne kadar? Son gelen zamlar ile birlikte Amsterdam için alacağınız turistik vize 80 Euro olmuştur. Buna göre diğer vize ücretleri:

 • Aile ziyareti vizesi: 80 Euro
 • Ticari vize: 80 Euro
 • İş seyahati vizesi: 80 Euro
 • Kısa dönem eğitim vizesi: 80 Euro

Amsterdam vize ücretleri 2020 yılı ile birlikte gelen zamlar doğrultusunda 60 Euro’dan 80 Euro’ya çıkmıştır.

Son olarak Hollanda vizesi ne zaman çıkar sorusu için; kısa dönem vizelerin (turistik vize, aile ziyareti vizesi vs. ) açıklanma süresinin yaklaşık olarak 15 ila 30 iş günü içerisinde gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Ancak aile birleşimi, çalışma vizesi gibi uzun dönem kalma durumu olan vizelerin açıklanma süresi çok daha uzun süreler alabilmektedir. Bu durum biraz da yoğunlukla alakalıdır.

Hollanda Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Hollanda vize başvurusu yapmak isteyen kişiler 09:00 – 17:00 saatleri arasında Hollanda Konsolosluğu’na başvuruda bulunabilir.

Hollanda'ya Vize Kaç Para?

Hollanda vizesi için belirlenmiş tutar 2021 yılında 115 Euro’dur. Bu ücret yalnızca harç için belirlenmiş temel ücrettir.

Hollanda Vize İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Hollanda vize başvurunuzun değerlendirilmesi evraklarınız ve konsolosluğa bağlı olarak ortalama 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlandırılarak size iletilir.

Hollanda Vize Ücreti 2023 Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×