Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Vize Dilekçe

Hollanda Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Hollanda vize dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Dilekçeyi bu hususlara uygun bir şekilde yazmalısınız. Aksi taktirde vize dilekçeniz geçersiz sayılacak ve başvuru iptal edilecektir.

Hollanda vize dilekçesi yazacağınız zaman vize türüne uygun yazmalısınız. Dilekçede seyahat tarihi, otel bilgisi ve yolculuk masrafları ile ilgili bilgiler vermelisiniz.

Vize dilekçesi yazacağınız zaman dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki şekildedir.

  • Hollanda`ya seyahat amacı açık bir şekilde yazılmalıdır.
  • Seyahat tarihleri hakkında net bilgiler vermelisiniz. (Kaç gün kalacağınız ve diğer ülkelere geçmeniz hakkında bilgiler)
  • Seyahat süresin boyunca masrafların karşılanması hakkında bilgiler sunulmalıdır. (Sağlık ve diğer ücretlerin nasıl karşılanması bilgileri verilmelidir)
  • Vize dilekçesindeki bilgilerin evraktaki bilgiler ile çelişmemesine dikkat etmelisiniz.

Vize başvurusu yapan kişi SSK`lı bir çalışan olması durumunda iki vize dilekçesine ihtiyaç duyulmaktadır. İkinci vize dilekçesinde yetkili kişinin imza ve kaşesi yer almalıdır.

Seyahat edece kişi öğrenci veya ev hanımı olması durumunda ikinci vize hazırlanmalıdır. İkinci vizenin hazırlanması için sponsora ihtiyaç duyulmaktadır. Sponsor olabilecek kişiler 1. Dereceden akrabalar olabilir. Sponsor dilekçesinde masrafların nasıl ve kim tarafından karşılanacağı taahhüt edilmelidir.

Vize dilekçesi yazarken ilk başta seyahat tarihleri hakkında bilgi vermelisiniz. Ardından seyahat edecek kişilerin ismi ve akrabalık dereceleri belirtilmelidir. Sonraki kısımda ise ne kadar süreliğine seyahat planladığınız hakkında bilgi sunmalısınız.

Son aşamada masrafların karşılanması hakkında bilgi vermelisiniz. Aynı zamanda vize süresi dışında seyahat etmeyeceğinizi taahhüt etmelisiniz.

Hollanda güncel vize formunu ücretsiz indirmek için >> schengenvize.net/hollanda-vize-formu sayfasını ziyaret ediniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×