Hollanda Vize Evrakları & Ücreti - Schengenvize.net

Hollanda Vize Evrakları & Ücreti

Hollanda Vizesi Başvuru İşlemleri Hakkında Her Şey

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır? Hollanda Vizesi Başvuruları ile ilgili Her Şey

Küçük bir ülke olasa da özellikle insan ilişkilerinde toplumsal hoşgörüsü ile tanınan turizm ülkesi Hollanda, Rotterdam ile Avrupa’ nın en büyük limanına da sahiptir. Hollanda, özellikle cazip fiyatları ve konaklama seçenekleriyle yaz okulları ve eğitim faaliyetleri için de vize başvurusu yapılan ülkelerdendir.

Günümüzde insanların gerek ticaret gerekse bireysel olarak kendini geliştirmek gibi amaçlarla yurtdışına seyahatleri önem kazanmıştır. Dil okulları ve turistik yanı, Rotterdam şehri, Van Gogh Müzesi, Anne Frank’in Evi ile Avrupa’ nın görülmesi gereken ülkelerinden biri olan Hollanda’ da önemli giriş-çıkış ülkelerinden biri halini almıştır.Değerli ziyaretçilerimiz, bu yazımızda sizlerle Hollanda vizesi nasıl alınır? konusu üzerinde duracağız.

Hollanda Vize Ücreti 2020 Ne Kadar?

Hollanda vize ücreti 2020 yılında 60 Euro’dan 80 Euro’ya çıkarılarak yeniden güncellendi.

Hollanda Vize Ücreti Kaç Euro?

Hollanda ticari vize, turistik vize, transit vize, ziyaret vizesi, kültür vizesi, şoför vizesi 115 Euro olmuştur.

Hollanda Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Hollanda bordo umuma mahsus pasaport sahiplerinden vize ister. Ancak hizmet gri pasaport, siyah diplomatik pasaport ve hususi yeşil pasaport sahipleri; 180 günlük ve 90 günü geçmemek kaydıyla vizeden muaf seyahat hakkına sahiptir.

Öncelikle hatırlatmakta fayda var; özellikle de ilk kez vize başvurusunda bulunuyorsanız vize işlemlerinin öncelik isteyen, önemli detayları olan bir süreç olduğunu unutmamalısınız. Bu nedenle hangi amaçla olursa olsun Hollanda vize işlemleriniz için deneyimli ve uzman danışmanlardan destek almanız yararınızadır.

Hollanda vize başvuru işlemleri, hangi tip vize alacağını bilmekle işe başlar. Daha sonra evrakların hazırlanması, başvuru sürecinin yönetimi, başvuru süreci için zaman planlaması, başvuru aşamasında banka hesabınızda dikkat etmeniz gerekenler, randevu alma ve randevuya hazırlanma gibi bir dizi birbiri ile bağlantılı süreci içerir. Hollanda vize başvuru işlemlerinizde firmamız Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) deneyimli danışanları ile sürecin her aşamasında yanınızdadır

Hollanda Vizesi Hakkında Genel Bilgi

Hollanda için Hangi Tür Vize Almam Gerekiyor?

Hollanda Schengen ülkeleri arasındadır. Schengen, aralarındaki antlaşma gereği tek bir vize ile ziyaret edilebilen 33 ülkeyi kapsar. Schengen alanı tek bir ülke gibidir ve sınırlarında güvenlik kontrolünü kaldırmışlardır. Hollanda’ da Schengen kapsamındadır ve Hollanda vize başvurularında Schengen vizesi ile ilgili kural ve şartlar geçerlidir.

Ancak burada unutulmaması gereken Hollanda Schengen vizesi, 180 gün içinde en fazla 90 günlük bir ziyaret için verilir. Turizm, ticaret, eğitim yan da aile veya arkadaş ziyareti gibi nedenlerle en fazla 90 gün için Schengen vizesi alınmalıdır.

Hollanda’ ya 90 günden daha fazla ziyarette bulunacak olan başvuru sahipleri ise Hollanda uzun dönem kalış vizesi olarak bilinen MVV’ye (Machtiging Tot Voorlpig Verblijf) vizesi almak zorundadırlar.Dolayısıyla Hollanda ziyaretçileri 90 gün sınırına göre;

 • Hollanda Schengen
 • Hollanda MVV vizelerinden birine tabii olacaktır.

Öncelikle size uygun vizenin hangisi olduğuna karar vererek işe başlamanız gerekmektedir. Hollanda MVV vizesi oturma izni alabilmek için gereklidir. Aile birleşimi, üniversite, dil okulu gib i uzun süreli eğitim faaliyeti, Hollanda’ da çalışma izni almış olmak gibi nedenlerle MVV alınabilir. Hollanda’ da uzun süreli konaklama için MVV vizesi almak gerekmektedir.

Bunlara ek olarak Hollanda vizesi hakkında bilinmesi gereken bir diğer husus da devlet görevi amacıyla yurtdışında bulunacaklar yani gri pasaport sahipleri Hollanda’ ya vizesiz gidebilmektedirler.

Hollanda’ ya seyahat etmek istiyorsanız yazımızın devamında Hollanda Schengen Vizesi Başvuruları ve Hollanda Uzun Dönem Kalış Vizesi Nasıl Alınır başlıklı yazılarımızı inceleyiniz.

Bu sayfa içerisinde Hollanda Schengen vizesi hakkında aradığınız tüm soruların yanıtlarını bulacaksınız.

Hollanda Vize Evrakları & Ücreti
Hollanda Vize Evrakları & Ücreti

Hollanda Schengen Vizesi Başvuruları

Hollanda Schengen ülkeleri arasındadır. Dolayısıyla 180 gün içinde en fazla 90 gün için Hollada’ yı ziyaret edecek pasaport sahipleri Hollanda Schengen vizesi almalıdır. Schengen vizesinin genel olarak kuralları her Schengen ülkesi için geçerlidir ve buna ek olarak Schengen ülkelerine göre başvuru süreçlerinde küçük farklılıklar olabilmektedir.Schengen Hollanda vizesi başvurularında Şubat 2020 Schengen vize kuralları güncellemesine göre;

 • Vize ücretleri arttırılmıştır
 • Ülkeye ve Schengen bölgesine sık giriş çıkış yapanlar ile önceki vize sicilleri temiz olanlar daha avantajlıdır
 • Vize başvurularında seyahat sigortası çok daha önemli ve gerekli hale gelmiştir.

Hollanda Schengen Vizesi Nerden Alınır?

Hollanda Schengen vizesinde başvurular konsolosluğu direk olarak yapılmamaktadır. Konsoloslukların yetki verdiği resmi partnerler tarafından başvurularınız konsolosluğa gönderilir. Schengen yetkili başvuru merkezleri aracılığı ile iş ve işlemleriniz tamamlanır. Hollanda Schengen vize başvurusu randevusu için gün ve saatinizde yetkili başvuru merkezi tarafından verilir.

Aynı şekilde randevu günü biyometrik işlemler için parmak iziniz yine başvuru merkezi tarafından alınır.Eğer uzman bir yönlendirme ile Hollanda vizenizi şansa bırakmadan almak istiyorsanız;

 • Bize ulaşarak durumunuzu bildirin.
 • Verdiğiniz bilgilere göre listelendireceğimiz evrakları hazırlayarak bize ulaştırın
 • Randevunuzda bulunarak uzman danışmanlarımızın desteğini alın
 • Vize başvurularının takibi ile pasaportunuzun size teslimini danışmanlarımıza bırakın

Hollanda Schengen Vizesi Evrakları

Hollanda Schengen vize evrakları, durumunuza ve Hollanda’ ya seyehat amacınıza göre farklılıklar gösterebilir. Hollanda Schengen vizesi için hangi evrakları hazırlayacağınızı deneyimli ve uzman danışmanlardan destek alarak öğrenebilirsiniz.

Vize başvurularında en önemli noktalardan biri başvuru evraklarının eksiksiz biçimde hazırlanmasıdır. Başvuru evraklarında olası bir eksiklik ya da hata, başvuru sürecinde zaman kontrolünü kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle evraklar konusunda titiz ve dikkatli davranmalısınız.Hollanda Schengen vizesievraklarında standart olanlar şu şekildedir;

 • Arkada en az iki sayfası boş pasaport
 • En az 30.000 Euro tazminatlı ve sağlık sigortasını da kapsayan seyahat sigortası
 • Eksiksiz biçimde doldurulmuş başvuru formu
 • Uçak ve otel rezervasyonları
 • Son üç aya ait gelirin ibraz edildiği banka dökümleri
 • Nüfus kayıt örneği
 • Kimlik

Hollanda Schengen Vizesi Randevu Alma

Hollanda Schengen vizesi başvurularının en önemli süreci randevuya katılmaktır. Başkonsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden randevu alınır. Randevu tarihi alındıktan sonra randevu gününe kadar belgeler eksiksiz tamamlanır. Özellikle maaş bordrosu gibi evrakların güncelliği önemlidir. Başvuru gününde 15 dakika önceden başvuru merkezinde hazır bulunmanız önerilir.

Hollanda Vizesi Almanın Kolay Yolu

 

1. Adım: Bizimle İletişime Geçin

Durumunuzu analiz ediyoruz ve size özel olarak hazırlanmış Hollanda vizesi için gerekli evraklar listesini ücretsiz gönderiyoruz.

2. Adım: Evrakları Bize Ulaştırın

Bize ulaştırdığınız evrakları kontrol ediyoruz ve dosyanızı Hollanda vize başvurusu için hazır hale getiriyoruz.

3. Adım: Randevu Günü Parmak İzi Vermeye Gelin

Son 5 sene içerisinde Schengen vizesi için parmak izi verdiyseniz, siz gelmeden Hollanda vize başvurusunu sizin adınıza biz gerçekleştiriyoruz.

Son Adım: İşlem Tamamlandı

Sonuçlanan pasaportu biz teslim alıyoruz ve size iletiyoruz.


Bizimle İletişime Geçin

Sizlere Nasıl Destek Oluyoruz?

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri Size Nasıl Yardımcı Olur?

Hollanda vize türleri öncelikle Hollanda’ da kalış sürenize göre iki tiptir. Bu iki tip vize de kendi içinde ülkeye gidiş amacınıza göre türlere ayrılmaktadır. Gri pasaport sahipleri haricinde Hollanda’ ya 90 günden az ziyarette bulunacak başvuru sahipleri, yetkili başvuru merkezleri aracılığıyla Schengen vizesi almak durumundadır.

Hollanda’ ya geçerli sebeplerle oturma izni talep etmek isteyenler şile 90 günden fazla konaklayacak olanlar D tipi denilen uzun dönem MVV vizesi almalıdır.Firmamız danışmanlığımıza başvurduğunuz taktirde;

 • Öncelikle verdiğiniz bilgilerle durumunuz hakkında değerlendirme yapılır ve hangi tip vize alacağınız netleştirilir,
 • Uzman danışmanlarımız durumunuza göre vize başvurusunda gereken evraklarınızın listesini hazırlayarak size bildirir,
 • Hazırladığınız evraklar uzmanlarımız tarafından detaylı olarak incelenerek gerekli görüldüğü taktirde eksiklikler ve gerekecek düzenlemeler tarafınıza bildirilir,
 • Dosyanız eksiksiz olarak hazırlanır,
 • Başvuru formunu eksiksiz doldurmanız ve randevu alma işlemleriniz gerçekleştirilir,
 • Randevu günü uzman danışmanlarımız rehberlik eder,
 • Randevu sonrası vize başvuru sonucunuz takip edilir,
 • Pasaportunuz ve evraklarınız geldiğinde başvuru merkezinden alınarak tarafınıza teslim edilir.

Vize başvurularınızda şans değil deneyim ve uzmanlığın istediğiniz sonucu getireceğini unutmayın!

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar & Sorular

Hollanda Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda Uzun Süreli Schengen Vizesi Verir Mi?

Hollanda Schengen evraklarında dikkat etmeniz gerekenler

Hollanda Schengen vizebaşvuruları içinsunacağınız evraklarda bilgileriniz gerçeğe uygun, eksiksiz olmalıdır.Evraklarınız güncel olmalıdır. Pasaportunuzun seyahat bitiş tarihi itibariyleüç ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Uçak ve otel rezervasyonlarınızda adınız
mutlaka görünmelidir.

Hollanda vizesi evraklarında banka dökümleriniz ıslak imzalıolmalıdır. Fotoğraflarınız en fazla altı ay önce çekilmiş, sizi net gösteren ve
herhangi bir oynama yapılmamış biçimde bulunmalıdır. Eğer ülkeye kendiaracınızla gidecekseniz aracınızı tanıtan tüm belgeleri teslim etmelisiniz.Nüfus kayıt örneği e-devlet üzerinden barkodlu olarak alınabilir. Bu standart evraklara ek olarak mevcut durumunuza göre bazıevraklar teslim etmeniz gerekir.

Sigortalı çalışanlar işyeri izin belgelerini, işverenler sigorta levhası gibi belgeleri kamuda çalışanlar SGK işe giriş bildirgesini dosyalarına eklemelidr.Hollanda Schengen başvurularında banka dökümleri enfazla 15 gün öncesinin tarihini taşımalıdır. Bu sebeple güncelliği önemli butür evrakların randevu tarihine göre alınması gerekir. Sigortalı çalışanlar SGKhizmet dökümü belgesini başvuru tarihinden en dazla 7 gün önce almışbulunmalıdır. Bunun yanında imzalı ve kaşeli halde sunulması gereken maaş bordroları 3 aylık kesiti içermelidir.

Uzun Süreli ve Çok Girişli Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen çokgirişli ve uzun süreli vize almanızı daha önce vize alıp almadığınız ve vize sicilinizetkilemektedir. Schengen bölgesine sık giriş çıkış yapanlar ile daha öncealdığı vizeyi yasal sınırlar içinde kullananlar uzun süreli vize almak için avantajlı konumdadır.Hollanda ziyaretleri için 5 yıla kadar vize alınabilmektedir.Ancak genellikle ilk vize başvurularında daha kısa geçerliliği olan ve tekgirişli vize alınmaktadır.

Hollanda SchengenVizesi Başvurularını Ne Zaman Başlatmalıyım?

Hollanda vize başvurularında randevu genellikle 2-3 hafta sonrasına verilmektedir. Hollanda vize başvuruları ülkeye giriş tarihinden en az 6 ay önce başlatılabilmektedir. Ancak seyahat tarihine 2 ay kala vizebaşvurularının yapılmasını öneririz. Hollanda Schengen başvuru sürecinde zaman iyi yönetilmelidir. Zamandan kaybettirecek aksamalara karşı tedbirler alınmış halde başvuru süreci başlatılmalıdır.

Hollanda Schengen Vize Başvurularında Banka Hesabı

Bütün vize işlemlerinin en önemli konularından birisi de başvuru yaptığınız konsolosluğa gittiğiniz ülkede maddi bakımdan zorluk
çekmeyeceğinizi kanıtlamanız gerektiğidir. Hollanda başkonsolosluğu da banka dökümlerinizde ülkede geçireceğiniz süre zarfında maddi zorluk yaşamayacağınızı görmek ister. Hollanda Schengen vizebaşvurularında bankanızda olması gereken meblağ durumunuza göre değişiklik gösterir.

 • Tüm masrafları davet eden tarafından karşılanacak olan emeklilerin hesabında en az 1000 € olması istenir.
 • Davetiye mektubunda masraflarının karşılanacağına dair bildirim olmayan emeklilerin günlük 50 € ile yol masrafları banka dökümlerinde görülmelidir.
 • Aile ve arkadaş ziyareti amacıyla Hollanda Schengen vizesi başvurusunda bulunan çalışan ya da işverenlerin biraz daha fazla bir meblağı bankalarında bulundurması önerilir.
 • Turist olarak Hollanda’ ya gidecek olanlar, alacakları bölgede ortalama konaklama ücreti ile gidiş dönüş yol ya da uçak parasını ve günlük 150 € bir meblağı banka dönümünde sunabilmelidir.
 • Ticari vizelerde işveren ve çalışanların masraflarının şirket tarafından karşılanması beklenir ve kişilerden Hollanda da birkaç gün idare edebilecek ve dönüş bilet parasını karşılayabilecek bir tutarı bankasından göstermesi istenir.
 • Öğrenci olarak Hollanda’ da bulunacak kişilerin konaklama ve yol paralarının yanında günlük olarak 80 € üzerinden hesaplanan harcırahı banka dökümünde gösterebilmesi önemlidir.

Hollanda Schangen Vizesi Seyahat Planlaması

Hollanda Schengen Vizesi seyahat süresi konsolosluk için önemlidir. Ticari vizeler ile aile ve arkadaş ziyaretinde emekliler için 90 güne kadar vize almak kolaydır. Aynı şekilde emekli, maddi olarak yeterli oldukları sürece turistik vizeyi de istedikleri kadar uzatabilirler. Fakat
sigortalı çalışanlar, kamu görevlileri ile turistik vizelerde 15 günden fazla vize şüphe uyandırmaktadır. Aile ve arkadaş ziyaretlerinde 15 günü aşan durumlar için gerekçeler kanıtlanabilir belgelerle sunulmalıdır.

Örneğin doğum nedeniyle bebeğe bakmak için Hollanda’ da kızının yanında bulunacak bir anne seyahat süresinin neden 15 günden fazla olması gerektiğini doğum belgesi gibi kanıtlayıcı evraklarla bildirebilir. Hollanda schengen eğitim vizelerinde de vizeler, 90 güne kadar rahatlıkla alınabilmektedir.

Hollanda Vizesi Destekleyici Evraklar

Bazen Hollanda’ ya gidiş amacınıza bağlı olarak özel durumunuzu bildirmeniz vize almanızı kolaylaştırabilir. Özel durumunuzu destekleyici ek evraklarla sunmalı ve bir dilekçe ile başvurunuza eklemelisiniz.

Hollanda Vizesi Fotoğraf ve Boyometri İşlemleri

Hollanda Schengen vize başvurularında evrakların istenilen niteliklere tam tamına uyması gerektiği unutulmamalıdır. Evrakların eksikliği
ya da nitelik uyuşmazlığı gibi konularda başvuru süreci aleyhinize işler ve size zaman kaybettirir. Hollanda Schengen vize başvurularında yanınızda bulundurmanız gereken fotoğraf;

 • En fazla altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.
 • Fotoğrafta alın açık bulunmalı ve kulaklar görünmelidir
 • Gözlük ya da her tür aksesuar fotoğraf çekiminde çıkartılmış olmalıdır
 • Fotoğraflarda düzenleme, netleştirme gibi işlemler yapılmış olmamalıdır.
 • Arkada fon beyaz olmalıdır.

Hollanda Schengen vize başvurularında 5 yıl geçerli olmak üzere parmak iziniz alınır. parmak iziniz biyometrik bilgi kaydına işlenir. Soyadı değişikliğinde kadınlar 5 yıllık geçerlilik süresine bakılmaksızın yeniden parmak izi vermek durumundadır.

Hollanda Schengen vizesi başvuru sonuçları ne zaman öğrenilir?

Hollanda Schengen vizesi başvurularının sonuçları pasaport geldiğinde öğrenilir. İşlemlerinizi firmamızla yapmanız takdirinde başvuru süreciniz sonuna kadar takip edilecek ve pasaportunuz başvuru merkezine gelir gelmez alınarak size teslim edilecektir. Hollanda Schengen vize başvuru sonuçlarınızı ancak pasaportunuzu aldığınızda öğrenebilirsiniz bunun dışında başvuru merkezini arayarak bu konuda bilgi alamazsınız.

Hollanda Uzun Dönem Vize Başvuruları

Hollanda seyahati için 90 günden daha uzun süreli vize işlemleri direk konsolosluk aracılığıyla gerçekleştirilir. Hollanda uzun dönemli kalış vizesi aile birleşimi, Erasmus ve öğrenci vizesi ile çalışma izni için alınabilmektedir. Hollanda’ ya 3 ay üzerinde yapılacak ziyaretler için başvurularda D formu doldurulmalıdır. Başvuru evrakları Ankara Hollanda büyükelçiliği ya da İstanbul Hollanda konsolosluğuna teslim edilebilir.

Hollanda’ da 90 günden uzun süreli yerleşik olarak kalmak isteyenler, oturma izni almak zorundadır. İltica, çalışma, aile yanına yerleşme gibi nedenlerle oturma izni bir MVV için ayını anda başvuru yapılabilir. Oturma izni alabilmeniz için öncelikle MVV oturum vizeniz çıkmış olmalıdır. MVV oturum vizesi olmaksızın Hollanda için oturum izni alınamamaktadır.

Hollanda uzun dönem MVV vizesi için başvurular iki şekilde yapılabilir:

 • Hollanda büyükelçiliğine şahsen başvurulabilir
 • Sponsor aracılığıyla başvuru yapılabilir

Hollanda vizesi sponsorlu başvurularda sponsorun 1. Derecedeyakın olması başvuru sürecini kolaylaştırır. Sponsor tarafından Hollanda
konsolosluğuna başvuru dilekçesi yazılmalı ve ıslak imzalı dilekçede masrafların sorumluluğu alınmalıdır. Sponsorun vergi levhası, SGK işe giriş bildirgesi, SGK hizmet dökümü ile maaş bardrosu gibi evrakları başvuruya eklenmelidir. Sponsorun emekli olması durumunda emekliliği ile ilgili her tür belge ve maaş hesabı sunulmalıdır.

Hollanda MVVvizesi için başkonsolosluktan randevu almak gerekmektedir. Aynı şekilde vizeniz geldiğinde de vizenizi almak için randevu
günü istemelisiniz. Hollanda MVV vizesi için randevu gün ve saatinde belgelerinizle hazır bulunmanız gerekir ve randevu günü parmak izinizi de bırakmalısınız. Hollanda MVV vize başvuru işlemleri önemli detayları olan, incelikli bir konudur. Özellikle evrakların hazırlanma ve eksiksiz biçimde sunulması aşaması çok önemlidir.

Vize Ofisi Global Vize Başvuru Hizmetleri ( schengenvize.net) olarak Hollanda MVV vizesiz başvurularınızda durumunuzun analiz edilmesiyle birlikte başvuru evraklarınızın listelenmesi ve eksiksiz bir dosya şeklinde hazırlanması, başvuru formunuzun eksiksiz doldurulması, konsolosluk ya da büyükelçilikten randevu alınması ve randevu sonrası sonuçların takibi uzman danışmanlarımız tarafından yürütülmektedir. Vize işlemlerinizde profesyonel destek talep ederek başvuru sürecinizin yönetimini deneyimli ellere bırakın.

Hollanda MVV Vizesi

Hollanda’da 90 günlük yasal kalma süresine yer verilir ve bu süre dahilinde turistik ya da ticari gibi ayrı seyahat nedenlerinin üzerinde durulabilir. Ancak söz konusu 90 günden fazla konaklama ise devreye Hollanda MVV vizesi girecektir. Uzun süreli kalma vizesine oturum izni ile aynı içeriklere sahiptir.

T.C. vatandaşlarının oturum iznine dair Hollanda Başkonsolosluğu ya da Hollanda Büyükelçiliği üzerinden başvurularını iletmeleri beklenir. Oturum müracaatı için kalma nedenini öne çıkaran evraklara ihtiyaç duyulur. Hollanda MVV vizesi için gerekli belgeler olarak başı çekenler fotoğraf ve pasaport oluyor. Uluslararası doğum kayıt örneği, varsa oturum kartı ve dil yeterlilik belgesi üzerinde de durulur. Evli ve çocuklu olan vatandaşların ayıca aileye ilişkin zorunlu belgeleri de ibraz etmeleri istenir.

Hollanda ev alana oturma izni kapsamında zaman zaman limitlerini açıklar ve gayrimenkul yatırımlarını dikkate alır. Şöyle ki önceleri 250 bin Euro olan bu limit her geçen sene artış gösteriyor. Geriye vatandaşların limite uygun olan yatırımlarına karşı oturum izninden faydalanmaları sağlanıyor. Hatta yatırılan tutara bağlı olarak 6, 7 ya da 8 senelik olacak şekilde oturum iznine yer veriliyor.

Oturum izni geçici ve de sürekli olarak ayrı sınıflar halinde değerlendirmeye alınır. Bunlar arasından Hollanda süresiz oturum izni tercihinde bulunanların vatandaşlık şartlarını dikkate aldıkları görülür. Örneğin 5 yılı aşkın süredir ülkede kalmak başı çeken şartlardan bir tanesidir. Reşit yaşta olmak ve temiz bir sicil kaydının bulunması gibi çeşitli şartlar üzerine süresiz oturum iznine sahip olabilirsiniz.

Hollanda aile birleşimi yine MVV vizesine dair önemli bir yere sahiptir. Bunun için belirlenen yaş sınırı 21 olarak ele alınır ve tekrardan prosedürlere uygun olanlar kabul edilir. Gerek soy sistemine gerekse evlilik nedenine göre aile birleşimi müracaatına yer verilir.

Merak edilen bir diğer soru ise Hollanda oturum izni ne kadar sürede çıkar oluyor. Bu konuya dair başvuru merkezleri tarafından net bir yanıta yer verilmez. Ancak çoğu zaman 3 aylık zaman zarfı içerisinde sonucu öğrenmeniz ve buna göre seyahate geçmeniz esas alınır.


Bizimle İletişime Geçin

Hollanda Vize Ücreti Tablosu

Hollanda Vize ve Koordinasyon Ücretleri

Yaş Vize Harç Bedeli Başvuru Merkezi Ücreti Zorunlu Kargo Ücreti Schengen  Vize Hizmet Bedeli Toplam
0 – 5 Yaş 0 € 0 € 45 TL 38,5 € 45 €
6 – 11 Yaş 0 € 27,50 € (TL Karşılığı) 45 TL 41 € 75 €
12 Yaş ve Üzeri 80 € 27,50 € (TL Karşılığı) 45 TL 41 € 155 €

Hollanda Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası Ücretlendirme Tablosu – Avrupa/Schengen Ülkeleri için

Gün Sayısı Ücretlendirme (0-80 Yaş) Ücretlendirme (81-90 Yaş)
1 – 16 Gün 10,00 € 20,00 €
1 Ay 20,00 € 40,00 €
3 Ay 30,00 € 60,00 €
6 Ay 40,00 € 80,00 €
1 Yıl 50,00 € 100,00 €

Not: Seyahat sağlık sigortası kayak amacıyla yapıldığında %25 ek prim uygulanır.

 

Hollanda Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulmalı

Hollanda Vize Başvuru Formu

vize-formu-nasil-doldurulur

Hollanda Schengen Vizesi Başvuru Formu – Türkçe – Yeni

Hollanda Vize Evrakları & Ücreti Video;

İlginizi Çekilebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye