hollanda-aile-birlesimi-vize-evraklari-ucreti

Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Hollanda aile birleşimi vizesi, evliliğin olduğu ve eşler ya da çocukların Türkiye’de yaşaması durumunda başvurulan vize türüdür. Hollanda’da yaşamak için bu vize türüne başvuru yapan kimselerin, 21 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bu vize için başvurmadan önce Hollanda’da yaşamakta olan eşin oturum izni sahip olma durumuna bakılmaktadır. Vatandaşlık ve oturum izni sahip olmayan kişilerin Hollanda’da ailesiyle yaşama vizesine başvurması mümkün değildir. Hollanda’da yaşayan eşin 1 yılı kapsayan bir sözleşme ile Hollanda’da çalışıyor olması, ailesinin geçimini sağlayacak kadar kazanıyor olması şarttır.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Vize başvurusunda hazırlanacak olan evrakların, eksiksiz ve doğru bilgiler ile hazırlanması gerekmektedir. Bilgilerin birbiriyle çelişmesi sonucunda vize başvuruları direkt olarak reddedilmektedir. Reddedilen başvuru ücreti kişilere iade edilmemektedir. Yeniden başvuru yapıldığı takdirde, belirlenen vize fiyatı tekrar yatırılmalıdır.

 • Pasaport

  10 yıl içerisinde çıkarılmış olan, herhangi bir deformesi olmayan ve Hollanda seyahati öncesinde en az 2 adet boş sayfası olan pasaportlar kullanılmalıdır. Şartlara uymayan eski pasaportlar yenilenmelidir. Eski pasaportlar var ise evraklar arasında fotokopileri sunulmalıdır.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

  Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği belgesi ibraz edilmelidir. Kişinin aile bireyleri ve iletişim bilgileri de belgede yer almalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Uluslararası Geçerliliği Olan Evlenme Kayıt Örneği
 • Hollanda Vatandaşı Olan Kişiler İçin Doğum Belgesi

  Bu belge sadece Hollanda vatandaşı olan kişilerden talep edilmektedir.

 • Oturma İzni

  Hollanda aile birleşimi vizesi başvurularında bulunacak olan kişilerin almış olduğu oturum izni belgeleri, Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilmelidir.

 • Kira Kontratı

  Kira kontratı sadece Hollanda’da yaşamakta olan eş için istenmektedir. Hollanda’ya gelecek olan ailesinin rahat bir şekilde yaşayacağı bir yaşam alanı sunması gerekmektedir. Bu nedenle başvuru için kira kontratı belgeleri ibraz edilmelidir.

 • Hollanda’da Yaşayan Eş İçin Maddi Durum Gösteren Belgeler

  Hollanda’da yaşayan eşlerin, tüm aile bireylerini geçindirecek bir işte ve maaşla çalışması gereklidir. Bu durumu kanıtlayacak belgeler sunmalıdır. Banka Hesap Cüzdanı, Maaş Bordrosu belgelerinin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Hollanda aile birleşimi vizesi başvurularında her belgenin güncelliği önemlidir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye