Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Hollanda Aile Birleşimi Vize Başvurusu

Hollanda Aile Birleşimi

Eşlerden birinin Hollanda’da bulunması durumunda diğer kişinin Hollanda’da oturmak için oturma izni başvurusu yapabilmesine Hollanda aile birleşimi denir.

Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri

2013 yılının Kasım ayına kadar Hollanda aile birleşimi başvurusu yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan kişilerin Hollanda’da geçici olarak oturma izninin bulunuyor olması gerekmektedir.

Ancak Kasım 2013 tarihinden bu yana Avrupa Birliği tarafından alınan kararla birlikte geçici oturma izni şartı kaldırıldı. Bu sayede eşlerden birinin Hollanda’da oturma izni olmadan kaldığı süre zarfında Türkiye’ye dönememesi durumunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan eşlerden diğeri geçici oturma izni şartı aranmadan Hollanda aile birleşimi başvurusunda bulunabiliyor.

Ancak başvuru yapmadan önce gerekli olan evrakların, belgelerin ve koşulların dikkatli bir şekilde okunması, incelenmesi ve bilinmesi gerekir.

Sonrasında ise başvuru yapacağınız zaman bu belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde yanınızda bulundurarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu sayede Hollanda da yaşamak isteyen kişiler için de kolay bir şekilde vize başvuruları yapılabilir.

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler ve Koşullar Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hollanda’da eşi bulunan kişilerin aile birleşimi başvurusu yaparak eşlerinin yanlarında yaşama hakkı kazanma imkânları bulunuyor. Ancak bunun için bazı evraklar ve koşulların tamamlanmış olması şartı aranıyor.  Gerekli belgeleri tamamlayan ve başvuru yapmak için şartlara uygun olan kişilerin başvuruları değerlendirilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri
Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

Eşlerden birinin Hollanda’da bulunması durumunda Hollanda aile birleşimi başvurusu ile birlikte diğer eş de kolaylıkla Hollanda’da yaşamak için başvuru yapabilir.

Ancak Hollanda aile birleşimi başvurusu yapılırken gerekli olan bazı yasal şartlar gereklidir.
 • Hollanda’da aile birleşimi başvurusu yapmak isteyen kişinin 21 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Hollanda vatandaşı olan bir kişi ile herhangi bir ilişkinin olması gerekir. Bu ilişkide evlilik şartı aranmaz.
 • Hollanda’da yaşayan kişinin güncel olan asgari ücret seviyesinden fazla geliri olması gerekir.
 • Hollanda’da ikamet eden kişinin bir yerde en az 1 yıllık iş sözleşmesi bulunması şartı bulunur.
 • Sabıka sicil kaydının temiz olması gerekir.

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusu İçin Gerekli EvraklarAile birleşimi başvurusu için gerekli şartları sağlayan kişilerin başvuru sırasında yanında bulundurması gerekli olan bazı evraklar ve belgeler vardır. Bu belgeler şöyledir;

 • Anlaşmalı olduğunuz şirket veya iş yeri ile aranızda yapılmış olan iş sözleşmesi
 • 10 yıl içerisinde çıkarılmış pasaport
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Aile bireyleri ve iletişim bilgileri
 • Nüfus cüzdanının fotokopisi
 • Kira kontratı istenir. Ancak bu belge Hollanda’da yaşamakta olan eşten talep edilir.
 • Maddi durumu gösteren belgeler istenir. Ancak bu belge de Hollanda’da yaşamakta olan eşten istenir.
 • Banka hesap cüzdanı
 • Maaş bordrosu
 • Doğum belgesi talep edilir. Yalnızca Hollanda vatandaşı olan kişilerden istenir.

Hollanda vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/hollanda-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusunu Kimler Yapabilir?Hollanda’da yakını bulunan herhangi biri uygun koşulları sağlaması durumunda aile birleşimi başvurusu yapabilir. Aile başvurusu yapabilmesi için annesi, babası, eşi, sevgilisi, çocuğu veya yakın derecede akrabası bulunan kişilerin aile birleşimi başvurusu yapmaya hakları vardır.

Aynı zamanda dil seviyesi şartı aranmaması da başvuru yaparken kolaylık sağlar. Eskiden dil seviyesiyle ilgili gerekli evraklar ve belgeler bulunurken son yapılan yeniliklerle birlikte dil yeterlilik belgesine de ihtiyaç duyulmaz. En önemli nokta ise başvuru yaparken Hollanda’da yaşayan kişi ile evlilik, akrabalık veya herhangi bir aile bağının bulunduğu kanıtlar nitelikte belgelerin bulunması gerekir. 

Hollanda aile birleşimi vizesi ücreti 120 Euro olarak bilinse bile vize harç ücretleri ve vize ücretleri Hollanda konsolosluğu tarafından belirlendiği için net olarak bilgiyi yalnızca konsolosluktan öğrenebilirsiniz. 

Bu tarz başvurularda maddi olanaklar ve imkânlar çok önemli olduğu için başvuru yaparken Hollanda’da bulunan yakınınızın maaşının Hollanda’nın güncel asgari ücret miktarından fazla olması gerektiği unutulmamalıdır.  Aynı zamanda Hollanda aile birleşimi başvurusunun nasıl yapılacağını da sizlere belirteceğiz.

Hollanda Aile Birleşimi Başvuru Nasıl Yapılır?

Hollanda Aile Birleşimi Başvuru Nasıl Yapılır?Her ülkenin aile birleşimi başvuruları farklı şekillerde gerçekleştirilebilir. Bu nedenle Hollanda için aile birleşimi başvuru süreci şu şekilde ilerler. İlk olarak vize almak için Büyükelçilik ya da Konsolosluğa başvurulması gerekir.

Her ülkede farklılık gösterebileceği gibi Hollanda bir schengen bölgesi ülkesi olduğu için Schengen vize prosedürlerine özgü kurallar geçerlidir ve uygulanır. Schengen vize türlerinde turistik, ticari ve ziyaret amaçlı alınacak olan vizeler kısa süreli vizeler olarak kabul edilir ve C tipi vize türü olarak değerlendirilir.

Yerleşme, çalışma ve okuma gibi amaçlar için alınan vizeler ise D tipi vizelerdir. Aile birleşimi de uzun süreli ve yerleşme üzerine alınacak olan bir vize olduğu için D tipi vize olarak belirtilir. Bu vize türüne sahip olmak için gerekli başvuruları şartlarını sağlamanız gerekir. Sonrasında ise Büyükelçilik ya da Konsolosluk tarafından düzenlenen mülakata da gitmeniz istenir.  Uygulanan tüm bu aşamalardan sonra da başvurular değerlendirilmeye alınır ve uygun görülen kişilere vize verilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?En çok merak edilen konulardan bir tanesi olan Hollanda Aile Birleşimi Vizesinin kaç günde verildiği hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Herhangi bir dil yeterlilik düzeyi şartı aranmaması nedeniyle gerekli belgeleri ve koşulları sağlayan kişilerin belgelerinde herhangi bir eksiklik bulunmaması ya da yanlışlık olmaması durumunda yaklaşık olarak 16 iş günü ile 30 iş günü arasında tamamlanır.

Gelir durumu iyi olan ve evraklarında sorun bulunmaya kişilerin vize başvuruları çok daha kısa sürede kabul edilebilir. vize başvurularında en önemli noktalardan bir tanesi olan maddi yeterlilik düzeyleri vizelerin kabul edilme süreçlerinde de önemli rol oynar. İki kişiyi rahatlıkla geçindirecek kadar geliri olan kişilerin vize başvuruları da kısa sürede olumlu olarak sonuçlanacaktır.

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda Vize ÜcretleriHollanda vize ücretleri;  farklılıklar gösterebilir. Bunun nedeni ise vize ücretlerinin Hollanda Konsolosluğu tarafından belirleniyor olmasıdır. Hollanda vize ücreti ve vize harç bedellerinin tamamı konsolosluk tarafından belirlenir.

Belirlenirken de en çok dikkat edilen noktalardan bir tanesi seyahatinizin amacıdır. Hollanda vizesi alırken okuma, çalışma, ziyaret, aile birleşimi gibi çeşitli nedenlerden dolayı vize başvurusu yapılabiliyor.

Her birisi için vize ücretleri ve vize harç ücretleri farklılık gösterir. Aynı zamanda gidiş süresi de fiyatlarda değişikliğe neden olur. Hollanda’da uzun vadeli veya kısa vadeli kalma planında da konsolosluk tarafından belirlenen ücretlerde değişimler meydana gelir.

Hollanda’ya gitmek isteyen kişiler vize başvurusu yapmadan önce mutlaka Hollanda konsolosluğu ile iletişime geçerek ücretler hakkında detaylı olarak bilgi almalıdırlar. Aynı zamanda vize ücretleri hariç evraklar için de bazı ödemeler gerçekleştirmek gereklidir.

Evraklarınızı kendiniz hazırlamak ister iseniz evrak ücretlerinin tamamını bireysel olarak karşılamanız gerekir. Ancak Hollanda Konsolosluğu ile anlaşmalı olan bir acente ile çalışmanız durumunda sizler için Hollanda konsolosluğu ile anlaşmalı olan acente hiçbir ücret talep etmeden evraklarınızı hazırlar ve size teslim eder.

Hollanda vize ücretleri yeni yılda güncellenmiştir. Güncel vize ücretleri için >> schengenvize.net/hollanda-vize-ucreti/ sayfasını kontrol ediniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Ayda Çıkar?

Hollanda aile birleşimi vizesi için oluşturduğunuz başvurunun ardından en geç 3 ay içerisinde yanıtınızı alırsınız.

Hollanda Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Umuma mahsus pasaport hamilleri tüm seyahatlerinde; hususi, hizmet ya da diplomatik pasaport hamilleri 90 günden uzun olacak seyahatlerinde vize almak zorundadır.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hollanda aile birleşimi vizesi 30 günden 90 güne kadar uzun bir süreçte değerlendirilir.

Hollanda Aile Birleşimi Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×