Gaziantep Hollanda Vize İşlemleri

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğu

Gaziantep Hollanda Fahri Konsolosluğu, Hollanda vatandaşlarına yönelik konsolosluk işlemlerini yapmakla yetkili olup vize verme işlemleri gerçekleştirmemektedir. Hollanda vizesi için Gaziantep vize merkezimiz resmi olarak görevlendirilmiştir ve Hollanda vize başvurularını alma yetkisine sahiptir.

Gaziantep Hollanda Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep Hollanda vize merkezimiz, online vize başvuru yöntemi ile hizmet vermektedir. Vize merkezimiz üzerinden yapacağınız başvurularda ilk başvuru hizmetinden ve takip sürecinden faydalanabilirsiniz.

Schengen Vizesi için ilk kez başvuruda bulunan kişilerin ise başvurularını bizzat Hollanda Konsolosluk şubeleri vasıtası ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Bu kişilerin, biyometrik verilerini konsolosluk şubesine kendileri ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Bunun için de İstanbul ya da Ankara Konsolosluk şubelerinden randevu talep edilebilir.

Gaziantep Hollanda Vize İşlemleri 1 – f47892b01ae592722263ed38eedd34d8
Gaziantep Hollanda Vize İşlemleri

Gaziantep Hollanda Vize İşlemleri

Gaziantep Hollanda vize merkezimiz tarafından verilen vize başvuru hizmetleri oldukça kapsamlıdır. Bunun için başvuru aşasından belge ibrazına ve sonrasındaki takip sürecine dek hizmet almanız mümkündür.

Standart bir Schengen Vizesi için yanıt alma süresi 1 hafta ya da 10 gün arasında sürmektedir. Fakat bu süreç tatil dönemlerine denk gelmesi, yoğunluğun olması ya da bazı bürokratik sebepler nedeni ile daha uzun bir zaman dilimine yayılabilir. Bunun için seyahat biletinizi ve konaklama yerinizi vize çıkış tarihine uygun olarak oluşturmanızda fayda olacaktır.

Gaziantep Hollanda Vize Çeşitleri

Gaziantep vize merkezimiz tarafından verilen Hollanda vizesi başvuru hizmetleri her türlü vize türünü kapsamaktadır. Hollanda için yapacağınız seyahatin amacı da vize türünü etkiler. Bu yüzden seyahat amacınıza en uygun vize çeşidine başvuru yapmanız beklenir.

  • Hollanda Schengen Turistik Vizesi
  • Hollanda Ticari Vize
  • Hollanda Eğitim Vizesi
  • Hollanda Aile Ziyareti Vizesi
  • Hollanda Ulusal Vize

Gaziantep Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Gaziantep Hollanda vize merkezimiz tarafından sunulan Hollanda vizesi için gerekli evrak listesi, vize çeşidine göre şekillendirilmektedir. Standart bir Schengen Vizesi için gerekli olan evrakların üzerine vize türüne göre eklemeler de yapılabilir.

Eğitim Vizesi için başvuru yapan kişilerin öğrenci belgesi, transkript ya da okuldan kabul aldıklarını kanıtlayan bir belgeyi de ibraz etmeleri istenebilir. Bunun yanı sıra Ticari Vize için başvuruda bulunan kişilerin iş yerleri ile ilgili belgeleri ibraz etmesi zorunludur.

Standart bir Fransa Schengen Vizesi için pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt belgesi, ikametgah belgesi, vize harcı dekontu ya da konaklama ve uçak rezervasyon bilgilerini içeren belgeler talep edilir.

Fransa Ulusal Vize için ise daha kapsamlı bir belge dosyası hazırlanmalıdır. Ulusal Vize içerisinde çalışma ve oturma iznini de barındırmaktadır. Buna bağlı olarak ulusal vize amacınıza uygun ek belgeler istenebilmektedir.

Hollanda Vize Ücretleri

  • Hollanda Schengen Vizesi: 60 Euro ve bunun üzerine ek giderler olarak hesaplanır.
  • Hollanda Ulusal Vize için talep edilen ücret ise Hollanda Hükümeti tarafından belirlenir.

Hollanda Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep Vize merkezimiz vasıtası ile Hollanda vizesi için randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için çağrı merkezimiz aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz. Temsilcilerimiz sizin için en uygun tarih ve saate randevu talebinizi değerlendireceklerdir.

İlk kez Hollanda vizesi için başvuru yapanların ise biyometrik verilerinin alınabilmesi için bizzat İstanbul ya da Ankara Konsolosluk şubelerine gitmeleri gerekmektedir. Bu konu hakkında Gaziantep vize merkezimiz size gerekli bilgileri verecek ve online Konsolosluk vize randevusu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

Hollanda Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep vize merkezimiz, başvuru sürecinin olumlu sonuçlanması adına Hollanda vizesi başvuru işlemlerini titizlikle gerçekleştirmektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı başvuruların olumsuz sonuçlanması da söz konusudur. Böyle bir durumda başvuru yapan kişinin itiraz hakkı bulunmaktadır. Vize merkezimizin olumsuz sonuçlanan başvuruları olumluya çevirme yetkisi bulunmamaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye