Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri

Hollanda Çalışma İzni Vize Başvurusu

Hollanda Çalışma İzni-Çalışma Vizesi

Hollanda’da çalışmak isteyen Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarının alması gereken izindir. Ancak Hollanda çalışma izni başvurusu yapmaları için kişilerin öncelikle Hollanda oturum izni sahibi olmaları gerekmektedir. İki başvuru aynı zamanlarda da yapılabilir.

Hollanda Vize Başvuru Formu İşlemleri

Oturum izni alamamış olan şahısların çalışma izni alması da mümkün değildir. Çalışma izni başvurusunda gerekli olan evraklar, kısa süreli seyahat için gerekli olan evraklardan farklıdır. Her durum ve şartta talep edilen evraklar farklılık gösterebilir.  

Hollanda Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Hollanda Çalışma İzni Nasıl Alınır?Hollanda çalışma izni başvurusu yapılmadan önce Hollanda oturum iznine sahip olmanız gerekmektedir. Öncelikle oturum izni için başvurularınızı gerçekleştirebilir ya da oturum izni ile beraber çalışma izni başvurusunda bulunabilirsiniz. Oturum iznine sahip olmayan kişilerin çalışma izni başvuruları direkt olarak reddedilmektedir.

Hollanda Çalışma İzni Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?

Hollanda Çalışma İzni Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?Başvuru sahibi Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar ile beraber başvurusunu Hollanda Konsolosluğu’na yapmalıdır.

Hali hazırda zaten Hollanda’da yaşamakta olan kişiler ise başvurularını Hollanda’da bulunan kurumlara iletmelidir.

Oturum iznine sahip olmaları nedeniyle Hollanda’da yaşayan vatandaşların, çalışmak için izin almaları daha hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır.

Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri
Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri

Hollanda Çalışma İzni Evrakları

Hollanda’da çalışma isteyen kişilerin durumuna göre, mesleğine göre de detaylar doğrultusunda ibraz etmeleri gereken evraklar farklılık göstermektedir.

Özellikle çalışmak için başvurulan bu izin belgesinde detaylı olarak çalışan kişinin mesleği, meslek detayı, mesleğin Hollanda’da kabul görmesi ve Hollanda’nın bu meslekte olan kişilere ihtiyacı olması gerekmektedir.

Hollanda çalışma izni başvurusunda gerekli olan belgeler Hollanda oturum izni için gerekli olan belgelerle uyuşmaktadır.

 • Pasaport

  Hollanda oturum izni sahibi olmak isteyen kişilerin 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan pasaporta sahip olmaları gerekmektedir. Hollanda Konsolosluğu, yırtılmış, deforme olmuş olan pasaportları kabul etmemektedir. Hollanda için başvuru yapılmadan önce pasaport yıpranmış ise yenilenmelidir. Pasaportun MVV vizesi tarihinden sonra da en az 3 ay devam etmesi gerekmektedir.

 • Vize Başvuru Formu

Oluşturulacak olan vize başvuru formunda verilecek her detay, oturum ya da çalışma izni başvurularının sürecini büyük ölçüde etkilemektedir. Bilgiler doğru ve eksiksiz bir şekilde verilmelidir.

 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • Kişiler Evli İse; Uluslararası Evlilik Belgesi ve Evlilik Cüzdanı
 • Kişiler Boşanmış İse; Boşanma Detayı İçeren Belgeler
 • Dil Yeterlilik Belgesi

  Hollanda içinde oturum iznine sahip olacak olan kişilerden talep edilen dil yeterliliği söz konusudur. Kişilerin ülke içindeki sosyal hayata uyum sağlaması için dil sınavından yeterli puanı almasına önem verilmektedir.

 • Oturum İzni Var İse; Oturum Kartı
 • Serbest İş Detayı

  Hollanda çalışma izni başvurusunda bulunacak kişi, Hollanda’da serbest bir iş yapacak ise bu işi detaylı bir şekilde belgelendirmelidir.

 • Ticaret Odası Kaydı
 • Maddi Durum Kanıtlayıcı Belgeler
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi

  Aile bilgileri ve iletişim için gerekli olan adres bilgileri içermelidir. Alınacak olan kurumdan ıslak imzalı bir şekilde alınmalıdır.

 • Başvuru Sahibi Eğitimi ve Meslek Detayı

  Başvuruda bulunacak kişilerin meslek detayı, pozisyonları, çalıştıkları kurumla alakalı yetkililerden aldıkları belgeler ve aldığı eğitimler ile alakalı belgeleri ibraz etmesi gerekmektedir.

 • Hollanda’da İş Sözleşmesi

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Hollanda’da bir şirket ya da kurum ile çalışmak isteyen kişilerden talep edilmektedir. Hollanda’da bulunan şirket ile Türkiye’de yaşayan kişi arasında resmi bir iş sözleşmesi olmalıdır. Başvuru evrakları arasında bu iş sözleşmesi de yer almalıdır. Aynı zamanda şirket yetkilisi tarafından Hollanda’da bulunan makamlara bu sözleşme iletilmelidir. Hollanda çalışma izni başvuruları için tüm şartları tamamlamış olmanın yanı sıra mesleğinizin Hollanda içerisinde kabul görmesi de oldukça önemlidir.

Hollanda’da faaliyet gösteren bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak isteyen vatandaşların başvurması gereken Hollanda Çalışma İzni Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’ya mevcut bir şirkette çalışmak ya da kendi şirketini kurmak için seyahat etmek isteyen vatandaşların, Hollanda Konsoloslukları ile iletişime geçerek Hollanda çalışma izni başvurusu için randevu alması gerekiyor. Başvuru randevusu alacak kişilerin, konsolosluğa yazacakları dilekçede hangi şirkette çalışacağı ya da açacağı şirketin hangi sektörde hizmet vereceğini ve şirket detaylarının yer alması gereklidir.

 Kişinin yazacağı dilekçenin açıklayıcı olmaması halinde, randevu alma işlemi de zorlaşacaktır. Hollanda Çalışma izni için gerekli evraklar ise Konsolosluklar tarafından belirlenmekle birlikte, uygun görülen bazı durumlarda da kişilerden ek evraklar istenebilmektedir. Başvuru yapan kişi, mevcut bir şirkette çalışmak istiyorsa başvuru evraklarına kişinin şirketten aldığı davetiye mektubunun da eklenmesi gereklidir. Hollanda’da çalışan şirketin yetkilileri tarafından Hollanda İçişleri Bakanlığı’na da bu davetiye mektubunun iletilmesi gerekiyor.

 Hollanda çalışma izni için başvuracak kişi, mevcut bir şirketten davetiye almamış ancak Hollanda’da bir şirkette çalışmak istiyorsa eğitim durumu ve mesleki yeterliliklerini belirten evrakları başvuru dosyasına eklemelidir. Hollanda Çalışma izni için gerekli evraklar arasına bu gibi durumlarda kişinin çalışmak istediği sektörü tanımlayan evraklar da eklenmelidir. Başvurunun onaylanması sürecinde kişinin başvurusu üzerine çalışmak istediği sektör incelenmekte ve iş ihtiyacı bir alan olması halinde kişinin başvurusu kabul edilmektedir.

Başvuru yapan kişi kendi şirketini kurmak istiyorsa, yeni kurulacak şirketin maddi ihtiyaçlarını karşılayabileceğini gösteren evrakları da başvuru formuna eklemelidir. Kişinin maddi gelirlerini belirten son 12 aya dair maaş bordrosu ve banka hesap bilgilerini paylaşması, başvurunun olumlu sonuçlanmasını etkileyecektir. Kişinin maaş bordosunda yer alan bilgiler ile banka hesabındaki bakiye arasında fazla fark olması gibi durumlarda da başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor.

Hollanda çalışma izni için gerekli evraklar arasında kişinin adli sicil kaydı, doğum belgesi ve biyometrik parmak izi gibi bilgiler de yer alıyor. Başvuru sırasında kullanılan pasaportun ise en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş ve üzerinde yer alan bilgilerin okunmasını engelleyici düzeyde yıpranmaların olmaması gerekiyor.

Hollanda vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/hollanda-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Çalışma İzni

Uzun dönem Hollanda’da kalacak olan vatandaşlara dair D tipi vize başvuruları değerlendirmeye alınır. Hollanda çalışma izni konsolosluk prosedürlerine uygun olacak şekilde ilgili belgeler üzerinden değerlendirilir. 10 yıldan eski olmayan pasaport ve başvuru formu bunlar arasında başı çeker. Tercüme olacak şekilde belgelerin Hollanda Konsolosluğuna ibrazı gerçekleşmelidir.

Hollanda iş vizesi almak için evli olanların cüzdanlarını ve varsa uluslararası evlilik belgelerini paylaşmaları işlemleri hızlandırır. Bunun ardından dil yeterlilik belgesi de gelir ve sınavdan geçerli notun alınması önem arz eder. Hatta mevcut oturum izinlerinin dahi kart formatında paylaşılması üzerine sonucu birkaç iş gününe kadar öğrenirsiniz.

Mevcut bir şirkette çalışacak olan vatandaşlara özel davetiyeler dikkate alınır. Hollanda’da çalışmak için ne gerekli sorgulayanlar kendi şirketini kurmak istediğini beyan edebilir ve bunun için banka hesap dökümünü paylaşır. Nitekim çalışma vizesine dair yeterli finansal duruma sahip olup olmamanız da dikkate alınan unsurlar arasında.

Orijinal belgelerin her biri kopyaları ile birlikte paylaşılır ve Hollanda çalışma vizesi başvurularına geçilir. Bunun için öne çıkanlar arasında iş sözleşmeleri de bulunur. Ticaret Odası kaydı ile şirket ruhsatnamesi gibi zorunlu evrakların her birini ibraz etmeniz beklenir. Aynı zamanda kendi işinizi kurmak isteyenlerden işletme planını açıkça paylaşmaları talep edilir.

Hem şirkete özel hem de hukuki açıdan zorunlu olan her türlü belgeyi paylaşmanız istenir. İkamet adresi, yasal durum, ticari isim ve ruhsatlar üzerine Hollanda Konsolosluğu bünyesinde başvurular değerlendirilir. Hollanda’da çalışmak istiyorum diyenlere karşı hem başvuru merkezi belirtilir hem de merkeze ibraz edilecek tüm belgeler sıralanır.

Yine uzun dönem olarak ele alınan Hollanda aile birleşimi için de özlük belgelerinin her birini paylaşmanız önem arz ediyor. Ek olarak MVV oturum vizesine karşı Konsolosluk ile Büyükelçilik bünyesinde randevulara geçilir. Randevu günü talep edilen belgelerin paylaşılması istenir. Söz konusu aile birleşimi olduğu için uluslararası evlilik belgelerinin temin edilmesi gerekir. Varsa çocuklara dair kimlik belgeleri de paylaşılır. Her birinin incelenmesi birkaç ayı bulacağı için işlemlere seyahatten uzunca bir süre öncesinde başvurulması en doğrusu olacaktır.

 

Hollanda'ya Turist Olarak Gidip Çalışmak

Turistik seyahatler 90 gün kalma süresini kapsar ve bu günü aşmak adına diğer vize türlerine başvurmak gerekir. Hollanda’ya turist olarak gidip çalışmak adına adı üstünde çalışma iznine başvurulur veya MVV adı altında oturum iznine karşı düzeninizi kurmanız esas alınır.

Hollanda’da çalışmak istiyorum diyen T.C. vatandaşlarının gerekli evrakları toplamaları ve çalışma iznine başvurmaları beklenir. Pasaport, eksiksiz başvuru formu ve iş sözleşmeleri gibi çeşitli evrakların üzerinde durulur. Hatta Hollanda’da bulunan işyerinden davetiye alınması işlemlerin daha kısa sürede sonuçlanması adına faydalı olacaktır.

Ücretli ya da serbest iş için Hollanda’ya gidecek olan vatandaşlardan çeşitli belgeler talep edilir. Hollanda’ya çalışmak için nasıl gidilir sorgulayanların sadece özlük belgeleri ile sınırlı kalmamaları gerekir. Ardından ticari, idari ve mali bilgilerin yer aldığı belgeler üzerinden müracaat edilmesi önem arz eder. Hatta şirket bilgilerini içeren belgelerin de eksiksiz olacak şekilde ibrazına geçmek gerekir.

Hollanda’da kaçak çalışmak isteyenler bu konuya dair cezai uygulamaları ele alabilir. Gerek işveren gerekse işçi adına ciddi cezai yaptırımlara yer verilir. Aynı zamanda sık sık denetlemelere yer verildiği için cezalara maruz kalmak kaçınılmaz hale gelir. Bunun için en doğrusu çalışma veya oturum izni başvurularına göre ülkedeki yaşantınıza çeki düzen vermek olacaktır.

Uzun süreli kalışı kapsayan Hollanda MVV vizesi adına konsolosluk üzerinden 90 günlük yasal sınıra yer verilir. 90 günden uzun olan kalma süresine karşı oturuma geçmeniz beklenir. Bunun için söz konusu eğitim ya da evlilik ise belgeler ile ispatlamak gerekir. İş programları ya da staj için de 90 günü aşan kalma süresine dair MVV vizesi ele alınabilir.

Hollanda aile birleşimi yine uzun vadede ele alınan vize türlerinden bir tanesidir. Maksimum 3 aylık yasal süre içerisinde sonuçlanan aile birleşimi adına Hollanda’ya yaşayan aile üyelerine dair belgeler istenir. Özellikle de Hollanda’da bulunan kişilerin oturum izinleri incelenir. Hatta geliri ispatlayan belgeler talep edilir ve özlük evraklarına geçilir. Birkaç belge üzerinden konsolosluk başvurularına geçer ve sonucuna göre faaliyet gösterirsiniz.

Hollanda’da Çalışma İzni Almak

Hollanda’da çalışma izni almak istiyorsanız ya bir işiniz olmalı ya da işi oradan bulmuş olmalısınız. Bu sizin vize alma ihtimalinizi oldukça yükseltecektir. Ancak iş arıyorsanız da vize alabilirsiniz ve bu sayede belki de işinizi bulabilirsiniz.

Hollanda’da Çalışmak İstiyorum

Hollanda pek çok kişinin çalışmak istediği bir yerdir. Bu süreçte Hollanda’da çalışmak için vize alabilir ve paranızı orada kazanabilirsiniz.

Hollanda MVV Vizesi İçin Gerekli Belgeler

MVV aslında oturum iznidir. Hollanda’da oturum izni alabilmek için birtakım koşulları sağlamanız gerekir. Aynı zamanda bu koşulları belgeler ile ispatlamanız da önemlidir. Birinin yanında ikamet edecekseniz o kişinin bilgileri veya bir iş yapacaksanız bu iş ile ilgili belgeler gerekmektedir.

Hollanda Ankara Anlaşması Danışmanlık

Ankara anlaşması aslında bir vize türüdür ve Türklerin Avrupa ülkelerinde daha rahat bir biçimde oturum izni almasını amaçlar. Ancak bunun için Hollanda’da bir işiniz olması gerekir. Bir iş yapabiliyor iseniz ve orada bir gelir elde edebilecekseniz bu vize sizler için onaylanacaktır.

Hollanda Partner Vizesi

Hollanda partner vizesi için resmi olarak evli olmak gerekmez. Bu partnerlik herhangi bir birliktelik olabilir. Hollanda’da oturum izni olan veya bizzat yaşayan partnerinizin yanında olmak için Hollanda partner vizesi alabilirsiniz.

Hollanda’ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

Hollanda’da çalışmak istiyorsanız çalışma vizesi almanız gerekir. Öncelikle iş bulup sonra vizeyi almanız davetiye yöntemi ile daha kolay olacaktır ancak önceden Hollanda’ya gidip iş aramak istiyorsanız bunun için de seçenekler bulunmaktadır.

Hollanda’da Kaçak Çalışmak

Bu sadece Hollanda için geçerli olmamakla birlikte herhangi bir ülkede kaçak çalıştığınız eninde sonunda tespit edilecektir ve sınır dışı edilirsiniz bu nedenle kaçak çalışma ihtimalini düşünmeniz tavsiye edilmez.

Hollanda Çalışma İzni

Hollanda çalışma izni verirken en sıkı denetimlerden geçiren ülkelerin başında gelmektedir. Çalışma izni almak için mesleki yeterliliğinizi kanıtlayan belgeleri eksiksiz biçimde sunmanız gerekmektedir.

Hollanda'da Çalışmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Çalışmak isteyen kişilerin mümkünse öncesinde iş başvurularını yapması ve şirketten onay almasının hemen sonrasında çalışma vizesi için başvurması daha mantıklı olacaktır. Bu şekilde kabul aldığınız firmanın referansı ile ülkeye giriş adımını tamamlayabilirsiniz.

Hollanda Mvv Vizesi Nedir?

Kişilerin Hollanda’da uzun sürelik kalmak istemeleri durumunda lamaları gereken vize olarak da tanımlanmaktadır. 90 günden fazla kalmayı planlayan kişilerin bu vizeyi talep etmesi gerekmektedir.

Hollanda'ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

Niteliksiz işçi olarak gitmek isteyen kişilerin daha öncesinde dahil oldukları projelere dair kurumsal veriler sunması elde edilecek sonucun olumlu olmasını sağlayacaktır.

Hollanda'da Kaçak Çalışmak Uygun Mu?

Kişilerin kaçak çalıştıkları tespit edildiği anda sınır dışı kararının alınacağını bilmelisiniz. Ayrıca işçi olarak haklarınızın korunması için de kesinlikle izinli olarak çalışma adımlarınızı tamamlamanız gerekmektedir.

Hollanda Süresiz Oturum İzni Nasıl Alınır?

Bu iznin alınması için en temel yöntemlerin başında aile birleşimi gelmektedir. Aile birleşim adımında çiftlerden biri Hollanda vatandaşı ise evliliğe dair resmi belgeleri sunarak oturum izninizi sorunsuz şekilde talep edebilirsiniz.

Hollanda Ankara Anlaşması Danışmanlık Hizmeti Veriliyor Mu?

Bir iş kurmak için ülkeye girmek isteyen kişilerin Ankara Anlaşmasından faydalanmasına izin verilmektedir. İş planınızın onay alması için tüm prosedürlere uygun bir hazırlık aşaması için danışmanlık desteği almanıza da imkan tanınmaktadır.

Hollanda Partner Vizesi Nedir?

Aile birleşimi vizesinin farklı bir türü olarak da tanımlanmaktadır. Bu noktada bir arada yaşadığınız partnerinizin ülkeye giriş adımını kolaylaştırmak amacı ile sunulan bir prosedürdür. Resmi inikat gerekli değildir.

Hollanda Çalışma Vizesi

Hollanda vizesi Schengen kapsamında değerlendirilmektedir. Bu vize ile diğer Schengen ülkelerine de sorunsuz şekilde girmenize imkan verilmektedir. Hollanda’da çalışma vizesi almak isteyen kişilerin de AB vatandaşı olması durumunda avantajlı konumda olacağının belirtilmesi gerekir.

Hollanda'ya Çalışmak İçin Nasıl Gidilir?

Çalışmak için girmek isteyen kişilerin özellikle vize başvurusunun öncesinde bir firma tarafından kabul edildiyse bu aşamanın büyük oranda kolaylaşacağının da eklenmesi gerekir. Firmanın referansı ile giriş yapmak ve ülkede işsizlik oranının yükselişine sebebiyet vermeyecek olmak dahi tercih sebebi olarak kendini göstermektedir.

Hollanda Mvv Vizesi Nedir?

Ülkede 90 günden fazla kalacak olan kişiler için sunulan vize türüdür. Bu vize kapsamında kişilerin vukuat durumlarından eğitim durumlarına kadar detaylı bir analiz yapılacaktır. Vize başvuru adımlarınızın ilki başarısızlık ile sonuçlandıysa bir sonraki başvurunuzun kesinlikle alanında uzman bir danışman firma aracılığı ile tamamlanması gerekir.

Hollanda'da Çalışmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kişilerin çalışma alanında onay alması için ülkenin diline hakim olması gerekir. Bu şekilde hem çalışma alanına hem de sosyal hayata entegrasyon ile alakalı asla bir sorun meydana gelmeyecektir.

Hollanda'da Kaçak Çalışmak Mümkün Mü?

Hollanda’da kaçak çalışmak vizenin iptaline neden olacaktır. hem çalıştıran işletme hem de çalışan kişinin bir suç kapsamında yer almasına sebebiyet verecektir. Bu şekilde bir sürece dahil olan kişilerin ülkeden yeniden vize almasına imkan tanınmaz.

Hollanda Ankara Anlaşması Danışmanlık Hizmeti Neleri Kapsar?

Ankara Anlaşması üzerinden danışmanlık hizmetleri alınmasının asıl sebebi iş kurulmasıdır. İş kurma adımında bireylerin, tüm fizibilite raporlarını eksiksiz iletmesi gerekir. Danışmanlık firmaları da buna yardımcı olacaktır.

Hollanda Süresiz Oturum İzni Veriyor Mu?

Süresiz oturma izni almak için ülkede 5 sene boyunca kalmanız gerekmektedir. Bunun sonrasında süresiz oturum izni için başvurulabilir.

Hollanda Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Kişinin Hollanda’da çalışacağına dair belgeleri ve diğer evrakları ile Hollanda Konsolosluğu’na başvuruda bulunması gerekir.

MVV Vizesi Nedir?

Hollanda oturma izni ve vizesi olmadan kişilerin Hollanda’ya girmesine ve başvuru sonucunu Hollanda’da beklemesine yardımcı vize türüdür.

Türk Vatandaşları Hollanda'ya Gidebilir Mi?

Hususi, diplomatik ve hizmet pasaportuna sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 gün için vizesiz, umuma mahsus pasaport sahipleri ise vize ile Hollanda’ya gidebilir.

Hollanda Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×