Hollanda Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Hollanda Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

Hollanda Vize Merkezi, Gaziantep

Hollanda Vize Merkezi, Gaziantep ili sınırları içerisinden başvuruda bulunmak isteyen kişilere Hollanda Schengen vizesi adı altında gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Sadece Gaziantep ilinde ikamet eden kişiler değil, bunun yanı sıra Gaziantep çevre illerinde ikamet eden kişiler de Hollanda Schengen vize başvurusunda bulunmak için Gaziantep Vize Merkezi’ne başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir.

Schengen vizesi, kısa süreli (C tipi) bir vize kategorisine dahil olmasından kaynaklı, Schengen vize başvuruları konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapılmamaktadır. Ancak uzun süreli (D tipi) yani, ulusal vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler konsolosluğa ya da büyükelçiliğe başvuruda bulunabilmektedir. Vize merkezleri sadece Schengen vizesi gibi kısa süreli ve 90 günü aşmayacak seyahatler için başvuru kabul etmektedir.

Hollanda Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Gaziantep

Hollanda Schengen vizesi, Hollanda sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve 90 günü aşmayacak bir şekilde seyahat planı düzenleyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan kişiler için gereklidir. Bunun yanı sıra Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaporta sahip olan kişiler de 90 günü geçmemek koşulu ile yapacak oldukları ve planlamış olduğu Hollanda seyahati için vize işlemlerinden ve harcından muaf tutulmaktadırlar.

Hollanda Schengen Vizesi Gerekli Evraklar – Gaziantep

Hollanda Schengen vizesi için en gerekli olan evrak, başvuruda bulunmak isteyen kişinin mevcut pasaportudur. Kişinin pasaportunun talep edilen geçerlilik tarihlerine uygun olması ve akabinde de pasaport içerisinde en az 2 adet sayfanın Schengen vizesinin uygulanabilir olması açısından boş bulundurulması gerekmektedir.

Ardından başvuruda bulunacak olan kişinin doldurup imzalaması gereken Hollanda Schengen vizesi başvuru formu beyan edilmelidir. Tüm bu belirtilen evrakların yanı sıra, konsolosluk ve büyükelçiliğin talebi üzerine kişinin Hollanda ülkesinin sınırları içerisinde masraflarını karşılayabilmesine dair bir belgenin de sunulması gereklidir. Hesap bakiyesinin, yeterli olması mecburidir. Bu nedenle finansal dokümanlarını da başvuru dosyasına eklemesi şarttır.

Tüm bu belirtilen evraklar hazır bir halde geldikten sonra, temel istenen evraklardan ayrılan talep edilen evraklar yer almaktadır. Bu talep edilen evraklar ise, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenine göre değişir.

Hollanda Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Hollanda vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Hollanda vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

 

Hollanda Vize           

Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaporta sahip olan başvuru sahipleri, 180 günlük bir süreç içerisinde yer alan 90 günlük seyahat süresinin geçmemek koşulu ile Hollanda vize işleminden muaf tutulmaktadırlar. Ancak Umuma pasaporta (bordo) sahip olan başvuru sahipleri ise, her halükârda Hollanda için yapılacak olan seyahatler kapsamı neticesinde vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Hollanda Vize İşlemleri

Hollanda vize işlemleri, Hollanda sınırları içerisine seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahiplerinin yapması gereken vize işlemlerinin tümünü kapsamaktadır. Hollanda, Schengen kapsamı içerisinde mevcut olan bir ülke olmasından dolayı, başvuruda bulunacak olan kişilerin de Schengen vizesi alması gerekmektedir. Kişiler, başvurularını direkt olarak merkezlere ya da vize firmalarına yapmaları gerekmektedir. Kısa süreli (C Tipi) başvuruları konsolosluk ve büyükelçilik kabul etmemektedir.

Hollanda Vize Ücreti 2020

Hollanda vize ücreti 2020 yılı itibari ile 105 Euro olarak kişi başı başvuru sahiplerinden tahsil etmektedir. Ancak 105 Euro sadece vize harç bedelidir, bu nedenle vize başvuru merkezlerinin ya da firmaların yapmış olduğu destek ve hizmet bedelinin kapsamamaktadır. Merkezlerin ve firmaların ücret bedelli 30 Euro olmaktadır. Ayrıca, kişinin yapacak olduğu seyahate göre de ücretlerde farklılıklar yaşanmaktadır.

Hollanda Vizesi Ekşi

Hollanda vizesi ekşi yorumlarına göre, Hollanda vizesi almak zor değildir. Ancak, Schengen kapsamı içerisinde bulunmasından dolayı kişiler başvuru yapar iken Schengen prosedürleri kapsamı içerisinde başvuruda bulunması gerekmektedir.

Hollanda Vize Randevusu     

Hollanda vize randevusu, başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedenini belirledikten sonra başvuru merkezini arayarak alması gereken bir randevudur. Randevusuz, istisnai durumlar dışında hiçbir şekilde başvuru işlemleri gerçekleştirilmemektedir. Bu nedenle kişiler evrakları hazırladıktan sonra randevu talebinde bulunması gerekmektedir.

Hollanda Vize İstiyor Mu?     

Hollanda Schengen vizesi prosedürü uygulamaktadır. Ayrıca üçüncü ülke vatandaşı olan kişilerden Schengen vizesi talebinde bulunmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kişiler kesinlikle Hollanda ülkesine gitmeden önce Schengen vizesine başvuruda bulunması gerekmektedir.

Ancak, sadece Diplomatik bir pasaporta sahip olan kişiler 90 günü geçmeyecek şekilde konaklamalar için vize başvurusunda muaf tutulmaktadırlar. Diğer pasaportlar vize başvurusunda bulunma zorunluğu mevcuttur.

Hollanda Vize Başvuru Formu          

Hollanda vize başvuru formu, konsolosluk tarafından başvuruda bulunan kişiyi daha detaylı bir şekilde tanıması için talep edilen resmi bir evrak niteliği taşımaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan vatandaşların başvuru formu içerisinde kimlik bilgilerini, seyahat amaçlarını ve tarih aralıklarını net bir şekilde belirtmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Ücreti

Hollanda vize ücreti 2020 yılı itibari ile 105 Euro talep etmektedir. Ancak, başvuruda bulunacak olan kişilerin seyahat nedenlerine göre bu ücretlerde değişkenlikler yaşanmaktadır. Kişiler, başvuruda bulunmadan önce ve randevu da almadan önce vize harç bedelini yatırması gerekmektedir. Bu nedenle başvuruda bulunacak olan kategoriye göre vize harç bedeli yatırarak dekont alması gerekmektedir. Bankadan alınan dekontu da talep edilen evrak dosyası içerisinde yetkili makamlara beyan etmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Fiyatları

Hollanda vize fiyatları ise şu şekilde talep edilmektedir; turistik, ticari, transit, ziyaret, kültürel ve şoför vizesi ile başvuruda bulunacak olan kişilerden 105 Euro tahsil etmektedir. 0 ve 6 yaş arasında bulunan çocuklardan 25 Euro, 6 ila 12 yaş arasında bulunan çocuklardan da 65 Euro talep etmektedir.

Tüm bunların yanı sıra, Hollanda Schengen vizesi talebinde bulunacak olan kişiler direkt olarak C tipi başvurularını merkezlerden ve firmalardan gerçekleştireceği için, merkezlere ve firmalara ekstra olarak (vize harç bedeli dışında) 30 Euro danışmanlık ve hizmet bedeli ödemesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Açıldı Mı?

1 Temmuz 2020 tarihinde güncellenen kararlar kapsamında, Covid-19 salgını nedeni ile Türkiye ülkesi AB’ne giriş listesi içerisinde yer almamaktadır.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye