hollanda-vize-basvuru-formu

Hollanda vize formu

Hollanda’ya eğitim, seyahat ve çeşitli amaçlarla seyahat düzenlemek isteyen vatandaşların Hollanda Konsolosluklarından aldığı Hollanda Vize Formu ile vize başvurusu yapması gerekiyor.

Vize başvurusu yapacak vatandaşların, öncelikle başvuru yapacakları vize türünü belirleyebilmek için seyahat amacını ve süresini kararlaştırması gerekiyor. Schengen ülkeleri arasında yer alan Hollanda’ya yapılan 90 günden daha kısa vizeler için kişiye Schengen vizesi verilmektedir. Hollanda vize formu direkt olarak Hollanda Konsolosluklarından temin edilmektedir. Kişilerin vize başvurusu yapmadan önce vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. Randevu tarihine kadar ise konsolosluklardan alınan Hollanda vize formu ve formun yanında istenilen evrakların eksiksiz şekilde toplanması gerekiyor.

Başvurusu onaylanan ve Schengen vizesi alan kişiler, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere diğer Schengen ülkelerine de seyahat edebiliyor. Ancak seyahat düzenlenen ülke Schengen antlaşmasına katılmamışsa, kişinin bu ülkeye giriş için yeniden vize başvurusu yapması gereklidir. Düzenlenen seyahat 90 günden daha uzun sürecekse kişinin alacağı Hollanda Vize Formu da değişiklik göstermektedir. 90 günden daha uzun vize başvuruları için kişinin seyahat amacını konsolosluğa belirtmesi ve amacına uygun vize başvurusu yapması gereklidir.

Vize başvurularında kullanılan pasaportun alınan vizenin işlenebilmesi için üzerinde en az 2 boş sayfa bulunması gereklidir. Kullanılan pasaportun 10 yıl içerisinde yenilenmiş olması süresinin en az 6 ay olması da gereklidir. Başvuru formunda kullanılan fotoğrafın, biyometrik ölçülere göre çekilmiş olması ve fotoğraf üzerinde yüzün net şekilde görülmesini önleyen güneş gözlüğü ve eşarp gibi aksesuarların yer almaması gerekiyor.

Hollanda vize formu ile birlikte kişinin seyahat masraflarını karşılayabileceğini kanıtlayan banka hesabı ve kredi kartı gibi bilgilerin de teslim edilmesi gereklidir. Kişinin banka hesap bilgileri ile birlikte son 3 aya dair maaş bordrosunu da göstermesi gerekiyor. Eklenen Türkçe belgelerin, yeminli tercüman tarafından Felemenkçe tercümesinin yapılması ve yapılan tercümelerde tercümanın imzası ve iletişim bilgilerinin de bulunması, vizenin onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye