Hollanda VFS Global Randevu - Schengenvize.net
Schengen Blog

Hollanda VFS Global Randevu

VFS Global, vize işlemlerini takip eden bir aracı kurumdur. VFS Global’in dünya çapında 2 bin küsür vize ofisi bulunmaktadır. VFS Global ile Hollanda VFS Global randevu alarak Hollanda vizesi başvuru işlemleri yapılabilir. Hollanda VFS Global randevu işlemlerini başlatmak için ilk olarak VFS Global’in internet sitesine üye olunmalıdır. Ardından üyelik ile birlikte vize işlemleri için gerekli adımları tamamlamak üzere Hollanda VFS Global randevu alabilirsiniz.

Hollanda Vfs Global Randevu Alamıyorum?

Hollanda vize başvurusu randevuları pandemi sebebinden kaynaklı olarak kısıtlanmış ve randevular sınırlandırılmıştır. Bu yüzden Hollanda vizesi randevu işlemlerini aracı bir kurum olan VFS Global ile tamamlamak vize işlemleirni hem kolaylaştıracak hem de süreci hızlandıracaktır. Hollanda VFS Global randevu işlemleri için 4 farklı seçenek vardır. Öncelikle VFS Global’in internet adresine ziyaret etmelisiniz. VFS Global’in internet adresinde “vize başvurusu yapın”, “başvuru merkezi bulun”, “ek servisler” ve “randevu alın” seçenekleri bulunmaktadır. Hollanda vizesi için VFS Global’den randevu almak “randevu alın” butonuna tıklamaktan geçmektedir. Bu butona tıkladıktan sonra hesap açarak ilgili ülke için uygun randevuyu bulabilirsiniz.

VFS Global aracılığı ile Hollanda vizesi işlemlerini kolaylaştırmak için VFS Global’in web sitesi üzerinden VFS Global başvuru merkezi seçmeli ve o merkeze randevu almak gerekmektedir. VFS Global başvuru merkezine gidildiğinde parmak izi ve fotoğraf işlemleri halledilmektedir. Bu yüzden başvuru merkezine her vize başvuranın ziyaret etmesi gerekmektedir.

Vfs Randevuları Ne Zaman Açılıyor?

VFS Global ofislerini ziyaret ederek vize başvurusu hakkında yardım almak için ilk olarak VFS Global web sitesinden randevu almak gerekmektedir. VFS Global web sitesinden randevu almadan vize başvuru işlemlerini başlatılamaz. Ayrıca randevu işlemleri hakkında ve vize işlemleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için 0850 885 3005 telefon numarasını arayarak bilgi edinilebilinir. VFS Global’in 2001 yılından beri başlayan serüveni sayesinde dünyanın birçok ülkesinde ve  Türkiye’nin birçok şehrinde 2000’den fazla ofisi bulunmakta ve her geçen gün daha fazla gelişmektedir.

Hollanda Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Transit vize, bir ülke üzerinden aktarmalı olarak yapılan uçuşlardan dolayı alınması gereken bir vize türüdür. Hollanda üzerinden aktarma yapılacağında transit vize alınması Türk vatandaşları için zorunlu değildir. Ancak Türk vatandaşlarının Hollanda transit vizesi almasa da havaalanında transit bölümünde beklemeleri ve her olasılığa karşı uçuş evraklarını ve seyahat evraklarını hazırda bulundurmaları gerekmektedir.

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda’yı ziyaret edecek Türk vatandaşlarının, banka hesabında tatil süresi ve sebebine uygun bir biçimde para bulundurması gerekmektedir. Ayrıca finansal belgeleri arasında seyahatin tüm masraflarını karşılayacak ekonomik gücünün bulunduğunu da göstermesi gereklidir.

Hollanda vizesi için banka hesabında para bulunduracak kişilerin mutlaka konaklama ve ulaşım masraflarını da gözetmesi gereklidir. Eğer konaklama ve ulaşım biletleri alınmamış ve rezervasyonları yapılmamışsa mutlaka daha fazla para bulundurulması gereklidir.

Hollanda vizesi, bir turistik seyahat amacı ile alınmış ise Hollanda’da geçecek süreye doğru orantılı miktarda para banka hesabında bulunmalıdır. İki-üç günlük bir Hollanda tatili için 3 bin TL yeterli olabilirken, iki haftalık bir Hollanda tatili için 9-10 bin TL bulundurmak gerekecektir. Eğer ulaşım ve konaklama bilgileri başvuru esnasında sunulmamış ise bilet almak ve konaklamak için yeterli paranın da banka hesap dökümünde gözükmesi gerekecektir.

Hollanda’ya Gitmek İçin Ne Yapmalı?

Hollanda’ya gitmek için vize işlemleri bordo pasaport hamillerine zorunlu kılınmıştır. Ancak Hollanda’ya gidecek yeşil pasaport, siyah pasaport ve gri pasaport hamilleri için vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Belirtilen pasaportların hamilleri yalnızca 180 günde 90 günü aşacak turistik sebep olmayan seyahatleri için vize başvurusu yapmak zorundadır.

Hollanda’ya gitmek için ilk olarak vize randevusu almak gerekmektedir. Hollanda vize randevusunu VFS Global aracılığı ile alabilirsiniz. Hollanda vize başvurusu randevu gününde daha önceden hazırlanmış gerekli evrakların teslimi yapılmalıdır. Ayrıca Hollanda vize başvurusu randevu gününden önce muhakkak vize başvuru ücretinin ödenmesi gerekmektedir. Hollanda vize başvurusu sürecini VFS Global aracılığı ile takip edebilir ve bu firmadan süreç hakkında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir;

https://www.schengenvize.net/hollanda-vize-islemleri/

https://www.schengenvize.net/hollanda-vize-istiyor-mu/

https://www.schengenvize.net/hollanda-transit-vize-istiyor-mu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×