Hollanda Vizesi Başvuru: Hollanda Vizesi
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Vizesi Başvuru

Hollanda Vize Başvurusu

Vize Başvurusunda Sıra Bekleme süresini nasıl azaltılır?

İstanbul’dan yapılan vize başvurularında başvuru merkezine gitmeden önce randevu alınmalıdır. Başvurular 08.30 – 12.30 / 13.30 – 16.30 arasında kabul edilmektedir.

Türkiye’ye Vize Uygulamayan Ülkeler

Postayla müracaat kabul edilmez; pasaportlar şahsen veya vekalet verilen kişi tarafından teslim alınabilir.

Çipli Pasaport

Başvurular çipli pasaport ile yapılmalıdır varsa eski Pasaportlarında başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir.

İstanbul’dan yapılacak olan Hollanda vize başvurusu için prosedürleri nelerdir?

Hollanda Vizesi Başvuru
Hollanda Vizesi Başvuru
  • Başvuru türüne göre farklı evraklar talep edilmektedir.
  • Kişiye özel evrak listesi için Sinanpaşa Mahallesi. Köyiçi Meydan Sokak Şelale Apt. No.3/9 Beşiktaş /İstanbul’daki ofisimizi ziyaret ederek danışmanlık ücreti karşılığında öğrenebilirsiniz.
  • Büyükelçilik ya da Başkonsolosluk ek evrak/belge isteme hakkına sahiptir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamak için uzman bir danışmana başvurmanızı tavsiye ederiz.
Postayla müracaat edilmez şahsen veya başvuru vekaleti ile vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
  • Ödenecek vize ücretleri peşin olarak ve müracaat esnasında ödenir ve vizenin ret edilmesi durumunda iade edilmez. Vize müracaatları ödeme alınmadan başvuru merkezi tarafından kabul edilemez ve işleme alınmaz.
  • Vize başvurusu, seyahat edilecek Schengen Antlaşmasına üye ülkenin temsilciliğine veya en uzun kalınacak ülkenin temsilciliğine yapılmalıdır. Planlanan kalış süreleri eşit ise Schengen bölgesinde ilk girilecek ülkenin temsilciliğine vize başvurusunda bulunulmalıdır. Vize başvuruları, seyahat tarihinden (vize başlangıç tarihi) 3 ay öncesinden itibaren yapılabilir.
  • Yeşil, kırmızı ve gri pasaport sahipleri vizeden muaftır,
  • Vizeye almış olmanız, ülkeye giriş hakkı vermez.
  • Hollanda’ya giriş yapmadan önce, Hollanda Göçmenlik Bürosu ziyaretinizle ilgili evrakları (konaklama rezervasyonu, davetiye, gidiş-dönüş uçuş rezervasyonu, varsa şirket davetiyesi vb.) kontrol etmek isteyebilir.

Başvuruda bulunan kişi, vize başvuru dosyasını orijinal evraklar ve fotokopileri ile hazırlamak ve teslim etmekten sorumludur. Başkonsolosluk tarafından evrakların fotokopileri geri verilemez orijinal evraklar size teslim edilir.

Hollanda Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Hollanda’ya seyahat gerçekleştirilecek olan bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları giriş yapabilmek için konsolosluğa vize başvurusunda bulunmalıdır.

Hollanda Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Hollanda’ya yapılacak olan kısa süreli seyahatlerde uçak biletinin alınmasının ardından Hesap makinesinde yaklaşık 7 bin lira civarı paranın bulunması tavsiye edilmektedir.

Hollanda Gitmek İçin Ne Gerekli?

Hollanda’ya gitmek için seyahat nedenine göre öncelikle yapılması gereken doğru vize talebinde bulunmaktır.

Hollanda Vizesi Başvuru Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×