Hollanda Vize işlemleri

Hollanda Vize işlemleri

Hollanda Vizesi almak isteyen kişilerin uygulaması gereken Hollanda Vize işlemleri nelerdir? Hangi adımlar uygulanmalıdır?

Hollanda’ya eğitim, turistik gezi ve iş seyahati gibi çeşitli sebeplerle gitmek isteyen vatandaşların Hollanda Vize işlemleri sırasında öncelikle seyahat amacı ve süresini açık şekilde belirtmesi gerekiyor. 90 günden daha kısa yapılacak seyahatler için Hollanda Schengen vizesi için başvuru yapmak yeterli olsa da daha uzun süreli seyahatler için kişinin seyahat amacına uygun vize için başvuru yapması gerekiyor.

Hollanda vize işlemleri için öncelikle kişinin vize randevusu alması gereklidir. Hollanda Konsoloslukları ya da Hollanda Büyükelçiliklerine yazılacak dilekçe ile randevu alan kişiler, Hollanda vizesi için başvuru yapabiliyor. Hollanda Konsolosluğu tarafından verilen vize başvuru formunda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması ve evrakların Türkçe, İngilizce ve Felemenkçe olmak üzere 3 kopya olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Evraklarında herhangi bir eksik olan başvuru sahiplerinden, evrakların tamamlanması istenmekte ve bu da başvuru sürecini uzatmaktadır.

Vize başvurusu sırasında Hollanda vize işlemleri için kişilerden başvuru formunun yanı sıra maddi durumunu belirten evrakların, çalıştığı şirket ile ilgili bilgilerin, seyahat için alınan otel ve uçak rezervasyonlarının da iletilmesi gereklidir. Başvuru formu ile birlikte kişinin Hollanda seyahatini karşılayacak maddi gücünün olduğuna dair banka hesap bilgilerini ve maaş bordosunu da formlar arasına eklemesi gerekiyor. Kişinin maddi durumu, geziyi karşılayacak güçte değilse, birinci dereceden yakın akrabalarından birinin kişiye sponsor olduğuna dair dilekçenin de başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Başvuru sahibinin, Hollanda vize işlemleri sırasında kullandığı pasaportun en az 10 yıl içerisine yenilenmiş ve pasaport üzerinde en az 2 sayfa boşluk olması gereklidir. Kullanılan pasaportta yer alan bilgilerin okunmayacak düzeyde yıpranmış olması da vize başvurusunu olumsuz etkileyen detaylar arasında yer alıyor. Vize başvurusu için kullanılacak biyometrik fotoğrafların ise en az 6 ay içerisinde çekilmiş olması ve daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması gereklidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye