Hollanda Vize işlemleri - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Vize işlemleri

Hollanda Vize Başvuru İşlemi

Hollanda Schengen Vize İşlemleri

Hollanda Schengen vize işlemleri, vize başvuru merkezinin danışmanlığında yapılmak adına başvuru sahibinin ilk adımda temsilciler ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişi temsilciler ile iletişime geçtikten daha sonra başvuruda bulunacağı vize ve seyahat amacı doğrultusunda gerekli olan tüm evrakların listesini talep etmesi gerekmektedir.

Hollanda Vize Formu Doldurmak

Hollanda vizesi adına gerekli olan evrak listesi, vize ücreti ve beraberinde de prosedürü ait tüm işlemleri bilgilendirme e-maillerinde bulunabilmektedir. Vize başvuru sürecinin profesyonel bir yaklaşım ile tamamlayan Hollanda vize başvuru merkezler, başvuru sahibinin vize süreci gereğince tüm desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile ilgili konsolosluk tarafından görevlendirilmiştir.

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?

Hollanda Vizesi Nasıl Alınır?Hollanda vizesinin nasıl alınır sorusunun en net cevabını ve işlemlerin hızlı bir şekilde yapılması adına ilk önce başvuru sahibi seyahat amacını belirlemesi gerekmektedir.

 

Hollanda ülkesinin sınırları içerisinde en fazla 90 günlük bir konaklama gününe kadar bulunacak olan kısa süreli Hollanda Schengen vizesi için başvuru yapılmaktadır. Her tür vize türünde hem ortak hem de her biri adına birtakım farklı evraklar olabilmektedir.
Hollanda Vize işlemleri
Hollanda Vize işlemleri

Hollanda vize başvuru merkezleri, başvuruda bulunan kişinin Hollanda Schengen vizesi alabilmesi adına sorunsuz ve kolay bir şekilde hizmet sağlamaktadır. Karışık olan vize prosedürlerine dair başvuru sahibinin sorularına hızlı bir şekilde yanıt veren vize merkezinin temsilcileri evrak takibi boyunca, randevu alma işlemlerinde ve Schengen vize başvuru formunun en doğru biçimde yapılması adına hizmet sağlamaktadır.

Hollanda vize başvurusunda bulunmadan önce başvuru sahibi ilk adımda seyahat amacını belirlemesi ve ardından yetkili vize merkezi temsilcileri ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi iletişime geçtikten daha sonra merkez tarafından e-mail adresi içerisine gönderilecek olan güncel evrak listesini hazırlayarak teslim etmesi gerekmektedir.

Hollanda Turistik Vize-Schengen Vize

Hollanda Turistik Vize-Schengen VizeHollanda’ya turistik nedenlerle seyahat etmek isteyen kişiler Hollanda turistik vize sahibi olmak zorundadırlar.  Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahipleri 90 günlük Hollanda vizelerinden muaftırlar. Bu turistik amaçlarla vize başvurusunu yapmadan Hollanda’ya giriş yapabilirler. Ancak Bordo sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, vize başvurusu yapmalı ve başvuru olumlu bir sonuç almalıdır. Aksi takdirde Hollanda’ya giriş yapamayacaklardır.

 Hollanda için alınan vizeler, Schengen vizesi kategorisinde olması nedeniyle vize süresinde farklı Schengen ülkelerine geçiş yapılabilir. Ancak bu durumda ziyaretin Hollanda’dan başlaması gerekmektedir. Yine de her ülke için ayrı bir başvuru yaparak vize alınması tavsiye edilmektedir. Oluşabilecek sorun ve aksaklık nedeniyle bir sonraki vize işlemlerini zora sokabilirsiniz.

Hollanda Turistik Vize Başvurusu Nereye Yapılmalıdır?

Hollanda Turistik Vize Başvurusu Nereye Yapılmalıdır90 günü aşmayan Hollanda seyahatleri için alınacak vize başvuruları; Hollanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan merkezlere yapılmalıdır.

Hollanda Konsolosluğu, 90 günden fazla seyahatler için başvuruları direkt olarak kabul etmektedir. Ancak evraklar merkezlere teslim edildikten sonra randevu işlemi için başvuru sahipleri Hollanda Konsolosluğu ile irtibata geçmelidir. Parmak izi uygulaması nedeniyle randevu alınması zorunludur.

Son 5 yıl içinde Schengen vizesi başvurularında parmak izi vermiş olan kişilerin, Hollanda turistik vize başvurularında parmak izine gerek kalmayabilir. Ancak bu durumu belirleyen tamamen Hollanda Konsolosluğu olmaktadır. Parmak izi talep ettiği sürece, başvuru sahipleri parmak izini vermekle yükümlüdür.

Hollanda Turistik Vize Süresi Ne Kadardır?;

C tipi Schengen vizesi kapsamında olan turistik vizelerin süresi 90 gün ile sınırlıdır. Hollanda turistik vize başvuruları 90 günü aşmayacak olan kısa süreli vizelerdir. Seyahat amacı ve tarihine göre vize süreleri belirlenmektedir. 180 gün içinde ayrı ayrı seyahatler ile de 90 günlük Hollanda seyahati tamamlanabilir. Daha uzun süre seyahat etmek isteyen kişiler, D tipi olan uzun süreli vize başvuruları yapmalıdır.

Hollanda Turistik Vize Başvuru Ne Kadar Sürede Onaylanmaktadır?;

Vize başvurularında tüm işlemler halledildikten sonra Hollanda Konsolosluğu, 7 ve 15 iş günü içerisinde başvuruları onaylamaktadır. Ancak Hollanda resmi tatil dönemleri, yoğunluk dönemleri ve konsolosluğun ek belge talep etmesi gibi nedenlerle bu sürelerde değişiklik olabilir.

Hollanda Turistik Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?;

Hollanda turistik vize başvurularında seyahat tarihi baz alınmalıdır. Seyahat tarihinde bir aksaklık yaşamamak adına bu adım önemlidir. Seyahat tarihine 90 gün kala şahıslar Hollanda vize başvurularını başlatabilir.

Hollanda Turistik Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Hollanda Turistik Vize İçin Gerekli Olan EvraklarPasaport

Hollanda için yapılacak olan turistik seyahatlerde pasaportların güncel olması, seyahat sonrasında en az 3 ay daha geçerli olması ve seyahat öncesinde en az 2adet boş sayfası olmalıdır. Eski, yırtılmış ya da deforme olmuş olan pasaportların Hollanda seyahati öncesinde yenilenmesi gereklidir.

 • Biometrik Fotoğraf

Hollanda vizesi başvurusundan en az 3 ay önce çekilmiş 2 adet biometrik fotoğraf ibraz edilmelidir.

 • Hollanda Vize Başvuru Formu ( Schengen)

Hollanda’ya gerçekleştirilecek olan seyahatlerde vize başvuru formu doldurulması zorunludur. Eksiksiz bir şekilde ve Hollanda vize başvurusunda ibraz edilecek evraklar doğrultusunda form oluşturulmalıdır.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hollanda vize başvurularında Nüfus Müdürlüklerinden aldıkları ıslak imzalı Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi ibraz etmelidirler.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Finansal Durumu Kanıtlayan Belgeler

Başvuru sahipleri vize başvurusunda bulunmadan önce, çalıştıklarına dair belgeler sunmalıdır. Bu belgeler, kişilerin tekrar ülkelerine döneceklerini kanıtlamaktadır. Aynı zamanda Banka Hesap Dökümü bilgileri de kişinin seyahatinin masraflarını karışılacağını göstermektedir. Bu belgelerin her biri güncel ve kurum tarafından kaşeli ve imzalı olmalıdır.

Hollanda seyahatinde bulunacak kişiler Hollanda Konsolosluğu’na hitaben bir dilekçe oluşturmalıdır. Seyahatin amacı ve Hollanda seyahat detayları dilekçede olmalıdır.

Konaklamanın yapılacağı otel ya da pansiyon rezervasyon belgeleri ile uçak bileti rezervasyonları Hollanda turistik vize başvurularında ibraz edilmelidir.

Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar

Hollanda Turistik vize için gerekli evraklarHollanda’ya turistik seyahat ya da gezi düzenlemek isteyen kişilerin başvurması gereken Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’ya turistik gezi düzenlemek isteyen vatandaşların, öncelikle seyahat süresini ve amacını belirlemesi gerekiyor. 90 günden daha az sürecek seyahatler için kişinin Hollanda Schengen vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Hollanda Turistik vize için gerekli evraklar arasında kişinin vize talebini belirten dilekçe yer alıyor. Vize başvurusu yapacak kişinin öncelikle vize için randevu alması gerekiyor. Randevu dilekçesinde kişinin seyahat amacını ve süresini belirtmesi gerekiyor.

Kişi, Hollanda Konsolosluklarından kendine vize randevusu aldıktan sonra bu süre içerisinde kendisinden istenilen Hollanda turistik vize için gerekli evraklar hazırlanmalıdır. Belirlenen randevu tarihine kadar kişinin konsolosluk tarafından kendisine verilen başvuru formunu ve formla birlikte kişiden istenilen evrakların tamamlanması gerekiyor.

Başvuru formu ve formla birlikte istenilen evrakların Türkçe ve Felemenkçe olmak üzere iki kopya olarak teslim edilmesi ve tercümesi yapılan evrakların ise yeminli tercüman tarafından yapılması gereklidir.

Vize başvurusunun kabul edilmesi için kişinin seyahat sırasınca yapacağı harcamalara maddi gücünün yeteceğine dair belgeleri de başvuru formu ile birlikte teslim etmesi gerekiyor. Son 3 aya dair maaş bordrosu ile birlikte harcamaların yapılacağı kredi kartı ya da banka hesabı gibi bilgilerinin de eklenmesi gereklidir.

Kişinin maddi gücü, yapacağı seyahat için yeterli değilse kişiye birinci dereceden yakın akrabalarından birinin, seyahatin masraflarını karşılayacağına dair dilekçe vermesi gerekiyor. Ödeme bilgilerinin yanı sıra seyahat için planlanan otel rezervasyonları ve uçak biletleri gibi seyahatin detaylarını içeren bilgilerin de başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Hollanda turistik vize için gerekli evraklar kişinin yapacağı başvuru türüne göre de değişiyor. 90 günden daha uzun seyahatler için kişinin turistik vize için başvuru yapması gerekiyor.

Seyahat aile olarak planlanıyorsa, evrakların da seyahat edecek her birey için ayrı olarak düzenlenmesi gereklidir. Seyahati yapacak 18 yaşından küçük çocuklar için hazırlanan evraklara ebeveynlerden birinin imza atması gerekirken, ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat edecek çocuklar için yolculuk yapmayacak ebeveynden muvafakatname alınması gerekmektedir.

Hollanda vizesi için yeni hazırlanan ve en güncel evrak listesine >> schengenvize.net/hollanda-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Hollanda Ticari Vize

Hollanda Ticari VizeHollanda Ticari Vize Başvuruları Nereye Yapılmaktadır?;

Ticari sebepler ile yapılacak olan Hollanda vize başvuruları, Hollanda Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan merkezlere yapılmalıdır. Kısa süreli vizelerin başvuruları, vize merkezlerine yapılırken; uzun süreli Hollanda vize başvuruları, Hollanda Konsolosluğu’na yapılmalıdır. Evrakların doğru bir şekilde hazırlanması oldukça önemlidir.

Hollanda ticari vize başvurusu yapan şahıslar, evrakların inceleme işlemine başlamadan önce konsolosluğa parmak izi vermek zorundadır.

Hollanda Ticari Vize Kaç Günlük Alınabilir?;

Ticari vize başvuruları, 90 günü aşmayan ziyaretler nedeniyle alınmaktadır. Ancak söz konusu olan fuar, toplantı ya da organizasyonların süresine göre bu süreç ilerlemektedir. Hollanda’da bulunan şirketten ya da fuardan alınacak olan davetiye mektubu oldukça önemlidir.

Hollanda Ticari Vize Başvuruları Ne Kadar Zamanda Onaylanır?;

Hollanda ticari vize başvuruları için Hollanda Konsolosluğu tarafından talep edilen evraklar doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlandığı takdirde en fazla 15 iş günü içinde vize başvuruları onaylanmaktadır. Konsolosluğun ek belge talep etmesi söz konusu olduğunda vize onaylanma sürecinde değişiklikler olabilir.

Hollanda Ticari Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Hollanda Ticari Vize Başvuruları İçin Gerekli Olan EvraklarPasaport / Pasaport Fotokopisi

Başvuru sahiplerinin var ise eski ve tarihi geçmiş olan pasaportlarının fotokopisi ibraz edilmelidir. Seyahat için kullanılacak olan pasaportlar ise en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış ve seyahatten önce en az 2 boş sayfası olan pasaportlar olmalıdır.

 • Hollanda Vize Başvuru Formu

Vize başvuru formu, Schengen vize başvurularında önemli bir yerdedir. Formun yanlış doldurulması tüm vize sürecini etkilemektedir. Bu nedenle form doldururken, sunulacak olan evraklar ile arasında bilgilerde çelişkiler olmamalıdır. Eksiksiz ve hatasız bir şekilde Hollanda vize başvuru formu hazırlanmalıdır. Forma imza atılmadan önce tekrar kontrol edilmelidir.

 • Vize Talep Dilekçesi

Vize talep dilekçesi, Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Dilekçede seyahate dair tüm bilgiler yer almalı ve doğru bir şekilde bu bilgiler sunulmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

Hollanda ticari vize başvurusunda bulunacak olan kişinin yüzünün tam anlamıyla görüldüğü, beyaz fonda çekilmiş, 3,5×4,5 ölçülerinde biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır.

 • Finansal Durum Kanıtlayıcı Belgeler

Ticari nedenler ile yapılan vize başvurularında şahısların ve Türkiye’de çalışmakta oldukları firmanın finansal durum belgeleri sunmaları gerekmektedir. Şahıslar Banka Hesap Özeti ibraz ederken çalıştıkları şirket ya da kurumlar ise Şirket Banka Hesap Dökümünü sunmalıdır.

 • Ulaşım ve Konaklama Rezervasyonları

Seyahat tarihlerine göre alınmış olan uçak bileti rezervasyon belgeleri ile şahısların Hollanda’da konaklama yapacağı oteller için rezervasyon belgeleri olmalıdır.

 • Meslek Detayları İçeren Belgeler

Hollanda ticari vize başvurularında bulunacak olan kişiler, çalıştıkları kurumdan yetkili kişi tarafından oluşturulmuş meslek detayı belgesi sunmalıdır. Çalışılan iş ve pozisyon hakkında bilgiler verilmelidir. Aynı zamanda bu belgede kurum yetkilisinin imzası ve şirket imza sirküleri bulunmalıdır.

 • Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklarHollanda’da çalışmak ya da kendi işini kurmak isteyenlerin başvurması gereken Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar nelerdir?

Hollanda’da hizmet veren herhangi bir şirkette çalışmak isteyen ya da mesleği ve eğitimi ile alakalı bir şirketi Hollanda’da faaliyete geçirmek isteyenlerin Hollanda Ticari Vize için başvuru yapması gerekiyor.

Hollanda Konsolosluklar ya da Hollanda Büyükelçiliklerine Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar ile müracaat ederek ticari vize başvurusu yapılabiliyor. Başvuru yapmadan önce kişinin talebini belirten dilekçe ile başvuru için randevu alması gerekiyor.

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar konsolosluklar tarafından verilmekte ve uygun görülmesi halinde kişiden ek evraklar da istenebilmektedir. Teslim edilen evrakların birbiri ile çelişmesi ya da eksik bilgiler verilmesi gibi durumlarda ise vize başvurusu reddedilebiliyor. Kişinin vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmak için yapacağı iş, eğitim durumu, maddi düzeyi gibi detayları da vize başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor.

Ticari vize başvurusu yapacak kişinin, Hollanda’da faaliyet gösteren bir şirketten davetiye almışsa, bu davetiyeyi de konsolosluğa teslim etmelidir. Konsolosluğa teslim edilen tüm evrakların hem Türkçe hem İngilizce hem de Felemenkçe olarak düzenlenmesi gereklidir.

Türkçe evraklara yapılan İngilizce ve Felemenkçe çevirilerin yeminli tercüman tarafından yapılması zorunludur. Evrakların tercümesinin üzerinde, tercümeyi yapan kişinin iletişim bilgileri, imzası ve tercümenin yapıldığı tarih yer almalıdır.

Başvuru yapacak kişi Hollanda’da hizmet veren bir şirketten davetiye mektubu almadıysa, kişinin eğitim düzeyini, yapmak istediği işi ve bu iş için gereken sermayeyi karşılayabilecek maddi durumunun olduğu evrakları başvuru ile birlikte teslim etmelidir. Kişinin başvurusu, Hollanda’da o iş kolundaki personel açığı ve kişinin yeterliliğine göre kabul edilmektedir.

Hollanda Ticari Vize için gerekli evraklar arasında kişinin Emniyet Müdürlüklerinden alacağı sabıka kaydı ve biyometrik parmak izi de yer alıyor.

Hollanda’da çalışmak isteyen kişi, Türkiye’de hizmet veren bir şirket adına Hollanda’ya seyahat edecekse, kişinin bu tarihler arasında izinli olduğu ve Hollanda’ya yapılacak seyahatin detaylarını anlatan dilekçelerin şirket tarafından yazılması gerekiyor.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi

 Hollanda Aile Ziyareti VizesiHollanda Aile Ziyareti Vizesi İçin Nereye Başvurulmaktadır?

Kısa süreli Hollanda vizesi başvuruları, Hollanda Konsolosluğu tarafından belirlenen ve yetkilendirilen merkezlere yapılmaktadır. Aile ziyareti vizesi de kısa süreli vize grubunda yer alması nedeniyle başvurular vize merkezlerine yapılmalıdır. Evrakların teslimin ardından Hollanda Konsolosluğu’ndan parmak izi uygulaması için randevu alınmalıdır. Önceden verilmiş olan parmak izlerinin geçerlilik süresi 5 yıldır. Hollanda Konsolosluğu talep ettiği sürece başvuru sahipleri, parmak izi vermekle yükümlüdür.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günlük Alınır?

Hollanda aile ziyareti vizesi, kısa süreli vize kategorisinde yer almakta olup 180 gün içerisinde 90 gün seyahat hakkı tanımaktadır. 90 günden uzun bir seyahat için uzun süreli Hollanda Vizesi başvurusu yapılmalıdır.

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi Evrakları

Hollanda Aile Ziyareti Vizesi EvraklarıHollanda vize başvuruları için konsolosluk tarafından talep edilen belgeler, titiz ve eksiksiz bir şekilde hazırlanmalıdır. Vize başvuru formunda yer alacak bilgiler ile ibraz edilecek olan evraklar birbirini desteklemelidir. Aksi durumda yanlış bilgi verildiği düşünülere vize başvurusu reddedilecektir. Hollanda aile ziyareti vizesi için gerekli olan evraklar, diğer vize tiplerine göre farklıdır.

 • Pasaport

Hollanda’da yaşayan arkadaş ya da ailesini ziyaret etmek isteyen kişiler, en fazla 10 yıl içerisinde çıkarılmış olan ve seyahat tarihinden sonra da 3 ay geçerliliğini devam ettiren pasaporta sahip olmalıdır. Hollanda seyahati öncesinde pasaportlar içerisinde en az 2 adet boş sayfa olmalıdır.

 • Biometrik Fotoğraf

Kişilerin net bir şekilde yüzlerinin göründüğü, beyaz fonda çekilmiş biometrik fotoğraflar kullanılmalıdır. Kullanılacak olan fotoğraf ilk defa Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında ibraz edilmelidir. Daha önce farklı bir vize başvurusunda kullanılmış olan biometrik fotoğraflar kabul edilmemektedir.

 • Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu

Eksik olmadan doldurulmuş olan vize başvuru formu, vizenin onaylanma sürecini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Form içerisinde yer verilecek olan her detay, Hollanda Konsolosluğu’na ibraz edilecek olan belgeler ile uyumlu olmalıdır. Verilen bilgilerde bir çelişki söz konusu olursa, vize başvurusu direkt olarak reddedilmektedir.

 • Maddi Durum Kanıtlayıcı Belgeler

Seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin Banka Hesap Dökümünü içeren belge sunması zorunludur. Tüm seyahatin masraflarının karşılanacağına dair bir kanıt niteliği taşımaktadır.

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi

Türkiye Cumhuriyeti’nden alınacak olan Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi de vize başvuru evrakları ile beraber ibraz edilmelidir. Belgenin ıslak imzalı olmasına dikkat edilmelidir. Aile ve iletişim bilgileri de belge üzerinde olmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Ön ve arka yüzü net bir şekilde çekilmiş olmalıdır.

 • Vize Talep Dilekçesi

Hollanda aile ziyareti vizesi başvurularında bulunacak olan kişiler tarafından Hollanda Konsolosluğu’na hitaben yazılmalıdır. Seyahatin amacı, detayları hakkında bilgi içermelidir. Vize başvuru formu ve vize dilekçesi sayesinde Hollanda Konsolosluğu kişiler hakkında bilgi sahibi olmaktadır.

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar

Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklarHollanda’da yaşayan aile ve akrabalarını ziyaret etmek isteyen vatandaşların alması gereken Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Aile ve akraba ziyareti için Hollanda’ya seyahat etmek isteyen vatandaşların, Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluklarına müracaat ederek Hollanda Aile Ziyaret vizesi alması gerekiyor. Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar ise konsolosluklar tarafından belirlenmiştir. 90 günden daha kısa sürecek ziyaretler için kişinin Schengen vizesi alması gerekiyor.

 Schengen vizesi alan kişi, seyahati Hollanda’dan başlamak üzere 90 gün içerisinde diğer Schengen ülkelerine de seyahat etme hakkına sahiptir. Resmi pasaport sahiplerinin ise vize başvurusu yapmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde Hollanda’ya seyahat etme hakkı bulunuyor.90 günden daha uzun sürecek seyahatler için ise kişinin Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Vize başvuru formu ve Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar hazırlanmadan önce kişinin vize randevusu alması gerekiyor.

 Vize randevu tarihine kadar ise kişinin evraklarını tamamlaması ve randevu tarihinde başvurusunu gerçekleştirmesi gereklidir. Başvuru sırasında teslim edilen belgelerin birbiri ile çelişmesi gibi durumlarda ise başvurunun reddedilme ihtimali bulunuyor.Başvuru yapan kişinin Aile Ziyaret Vizesi alabilmesi için ziyaret edeceği aile bireyinin göndereceği davetiye mektubunun da Hollanda Aile Ziyaret Vizesi için gerekli evraklar arasına eklenmesi gereklidir.

 Ziyaret eden aile bireyi ile çekilen fotoğrafların evraklar arasında yer alması, vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır. Aile ile birlikte seyahat edilecekse, vize başvurusu seyahat edilecek her aile bireyi için ayrı olarak yapılmalı ve aile bireylerinin hepsine özel evraklar oluşturulmaktadır. 18 yaşından küçük çocuklar için yapılan başvurularda kişinin ebeveynlerinden birinin başvuru formunda çocuğun yerine imza atması yeterlidir. 

18 yaşından küçük çocuğun, ebeveynlerinden sadece birisi ile seyahat etmesi durumunda ise seyahat etmeyen ebeveynin vereceği muvafakatnamenin de başvuru dosyasına eklenmesi gerekiyor. Yapılan başvuruda kullanılan pasaportun en az 6 ay süresinin olmasına ve yıpranmış bölgelerinin bulunmamasına dikkat edilmesi gereklidir. Başvuruda kullanılan fotoğrafların, biyometrik ölçülere göre en az 6 ay içerisinde çekilmiş ve daha önceden vize başvurusu için kullanılmamış olması gereklidir.

Hollanda Transit Vize

Hollanda Transit VizeHollanda Transit Vize İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Hollanda Schengen Vize Başvuru Formu
 • Pasaport
 • Biometrik Fotoğraf
 • Vize Talep Dilekçesi
 • Üçüncü Ülke Vizesi
 • Ulaşım Rezervasyon Belgeleri
 • Nüfus Cüzdanı Arkalı Önlü Fotokopisi
 • Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

Hollanda vizesi en kolay ve hızlı nasıl alınır; >> schengenvize.net/hollanda-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Hollanda Erasmus Vizesi

Erasmus öğrenci değişim programsı olarak da adlandırılmaktadır. Üniversite eğitimine devam eden kişilerin 1 ya da 2 dönem eğitimlerine yurtdışında devam etmeleri mümkün kılınmaktadır. Bu program kapsamında vize talep eden kişilerin onay alması çok daha kolay olacaktır.

Hollanda Erasmus Vizesi Koşulları Nelerdir?

Erasmus vize koşulları kapsamında temel unsur eğitime dair bilgilerin eksiksiz sunulmasıdır. Okulların Erasmus Büroları size bu konuda gerekli olan bilgileri eksiksiz biçimde sunacaktır. Dilerseniz bireysel olarak takip etmek istemezseniz danışmanlık firmalarından da yardım alabilirsiniz.

Hollanda Erasmus Staj Vizesi İçin Ayrıca Başvuru Yapılmalı Mı?

Kişilerin Erasmus vizesinin yanı sıra staj yapmak istemeleri durumunda bir de kısmi zamanlı çalışmak için başvuru adımlarını tamamlaması gerekmektedir. Aksi takdirde çalışma durumunuzun illegal bir konuma düşeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

Hollanda Erasmus Masrafları Ne Kadar?

Erasmus masraflarının karşılanması için bir hibe sunulmaktadır. Bu hibe üzerinden hem okul masrafları hem de vize sürecinin bir kısmının karşılanmasına imkan verilmektedir. Okulların vermiş oldukları hibe değerleri değişim gösterebilmektedir. Ayrıca almakta olduğunuz bursları aynı şekilde almaya devam edebilirsiniz.

Hollanda Vizesi Ne Kadar?

Hollanda vizesi için ödenmesi gereken tutarın hangi metot ile iletilmesi gerektiğine dair bir kısıtlama getirilmemiştir. Ödeme adımının sonrasında başvuruda bulunduğunuz vizenin ret yanıtı ile karşılanması durumunda ödediğiniz tutarın tarafınıza iade edilmeyeceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir.

Hollanda Vizesi Yorumlar Ne Yönde?

Vize alma sürecinde özellikle dil konusunda devlet sıkı bir şekilde takipte bulunmaktadır. Vize almak isteyen kişilerin devletin sunmuş olduğu tüm imkanları detaylı bir biçimde analiz etmesi istenecektir. Vize alım adımının sonrasında kurslara devamlılık sağlanacağına dair de onay alınacaktır.

Hollanda D Tipi Vize Nedir?

D tipi vize kişilerin 90 günden daha uzun kalmak istemeleri durumunda geçerli olan bir düzenleme olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hollanda Vize işlemleri Kaç Gün Sürer?

Hollanda vize işlemleri için 4 hafta önceden işlem yapılması gerekmektedir. 15 iş günü ile 20 iş günü kadar sürebilir.

Hollanda Vize Başvuruları Başladı Mı?

Hollanda vize başvurularının başlaması için 2021 Haziran ayı beklenmiştir. 2021 yılında vize işlemleri haftaiçi olmak üzere konsoloslukta başlamıştır.

 

Hollanda Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×