Hollanda Vize Reddi Nedenleri - Schengenvize.net
Hollanda Vizesi Hakkında

Hollanda Vize Reddi Nedenleri

Hollanda vize reddi, başvuruda bulunan kişinin vize işlemleri sırasında yapmış olduğu hatalardan kaynaklanmaktadır. İlgili ülkenin konsolosluğu tarafından ret kararı ile sonuçlanmış bir Hollanda Schengen vizesi için itiraz etme hakkı yoktur. Ancak başvuru sahibi, vize başvuru merkezi ile gerekli olan tüm işlemleri tekrardan yapabilmektedir. 

Hollanda Vize Ücreti 2021

Hollanda vize başvurusunun reddine karar verilen başvuru sahibi, ilgili ülkenin konsolosluk makamı tarafından gönderilecek olan ret mektubunu saklaması gerekmektedir. Daha sonra başvuru sahibi ret mektubunu da alarak vize başvuru merkezine yeniden müracaat etmesi gerekir fakat bu süreç içerisinde başvuru sahibinin profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması da gerekmektedir. Hollanda vize reddine karar verildikten daha sonra yeniden başvuruda bulunan kişilerin bilmesi gereken en önemli husus, başvuru sırasında ya eksik evrak beyanı ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyan edilmesinden kaynaklanmaktadır.

 Bunun yanı sıra bu gibi yüksek ihtimaller nedeni ile de başvuru reddi olmayabilir, adli sicil kaydından Schengen ülkelerinde yapılacak olan uygunsuz davranışlardan dolayı da kişinin vize reddine karar verilmiş olabilmektedir.

Fakat bu durumu anlayabilmek adına başvuru sahibi ret mektubunu uzman bir vize yetkilisi ile paylaşması gerekmektedir. Genellikle ilgili ülkenin konsolosluğundan eğlen ret cevapları eksik evrak beyanında ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyanından kaynaklanmaktadır.

Ancak bu durumdan dolayı başvuru sahibinin tekrar yapacak olduğu vize başvurusu için vize başvuru merkezi tarafından profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilmektedir. Uzman bir ülke danışmanının ret mektubu içerisinde belirtilenleri anlaması ve yorumlaması, başvuru sahibinin ilk yapmış olduğu hataları tekrardan yapmaması adına destek olacaktır.

Hollanda Vize Reddi Sonrası Yapılacaklar

Başvuru sahibi ilgili evrakları ve seyahat etme amacını yeniden belirleyerek, tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Aynı zamanda belirtmekte fayda vardır ki başvuru sahibinin ret gelen vize başvurusu için ödemiş olduğu vize ücreti tarafına tahsil edilmemektedir. Bu durumdan dolayı yeniden vize başvuru ücretini ödemesi gerekmektedir. Profesyonel bir danışmanlık hizmeti ile yeniden vize başvurusunda bulunacak olan vatandaş, tekrardan parmak izi işleminde bulunmasına da gerek yoktur. Bunun yanı sıra son 5 yıl içerisinde parmak izi beyan etmiş ise yine beyanda bulunmasına gerek yoktur.

Hollanda vizesi için başvuran vatandaşların, evraklarında yer alan bilgilerde bir eksik ya da çelişki olması gibi durumlar sonucu Hollanda Vize reddi ile karşılaşanların hangi adımları izlemesi gerekiyor?

Turistik, eğitim, sağlık ve iş gezisi gibi amaçlarla kısa ya da uzun süreli Hollanda seyahati düzenlemek isteyen vatandaşların Hollanda vizesi için başvuru yapması gerekiyor. Hollanda, Schengen antlaşmasını kabul eden ülkeler arasında yer aldığı için 90 günden daha kısa vize başvurularında kişiye Hollanda Schengen vizesi verilmektedir. Kişinin başvuru evraklarında herhangi bir çelişki ya da eksiklik olması durumunda ise Hollanda vize reddi durumları ile karşılaşılmaktadır.

Vize başvurusu çeşitli sebeplerle reddedilen vatandaşların, en geç 28 gün içinde vize reddine itiraz etmesi gereklidir. İtirazı kabul edilen kişiler, Hollanda vize reddi için evraklarını yeniden düzenlemesi ve randevu tarihinde yeniden düzenlenen evrakları teslim etmesi gereklidir.

Vize başvurusu reddedilen kişilerin, itiraz etmedikleri takdirde vize için yeniden başvuru yapması gereklidir. İtiraz sürecini kaçırdığı için yeniden başvuru yapan vatandaşlara başvuru ücreti iade edilmediği için yeni başvurularında vize başvuru ücretini tekrardan ödemeleri gereklidir.

Kişinin yaptığı vize başvurusunda Hollanda vize reddi durumuyla karşılaşmasına birkaç farklı etken neden olabiliyor. Kişinin yaptığı başvuru sırasında başvuru formu üzerinde yer alan bilgilerin eksik doldurulması ya da birbiri ile çelişmesi halinde kişiden evrakları yeniden düzenlenmesi istenmektedir. Başvuru formu ile birlikte, kişinin seyahati karşılayacak maddi düzeyi olduğunu da belirtmesi gerekiyor. Başvuru sırasında kredi kartı ve banka hesap bilgilerini paylaşmayan ya da maaş bordrosunu eklemeyen kişilerin de vize başvurusu reddedilmektedir.

Çalışan kişilerin, seyahat süresince izinli olduğunu belirten evrakların da şirketten alınması ve Felemenkçe tercümesi ile birlikte dosyalara eklenmesi gerekiyor. Kişinin yapacağı seyahat süresince konaklama ve ulaşım bilgilerini eksik paylaşması halinde de vize başvurusu reddedilebiliyor. Bu yüzden kişinin seyahat süresince planladığı tüm otel rezervasyonlarını ve uçak biletlerini de başvuru evrakları arasına eklemesi gerekiyor.

Hollanda Vize İşlemleri Kaç Gün Sürer?

Hollanda vize değerlendirilmenizin yapılması 7 ila 14 iş günü içerisinde tamamlanacaktır. Konsolosluk ve evraklarınıza yönelik durumlar bu süreyi uzatabilir.

Vize Red Geldi Ne Yapmalıyım?

Dilerseniz vize reddinize 15 gün içerisinde itiraz ederek yeniden değerlendirilmesini sağlayabilir dilerseniz de yeni bir vize başvurusu yapabilirsiniz.

Almanya Vize Reddi Kaç Günde Çıkar?

Almanya vize değerlendirme işleminizin ortalama 15 gün içerisinde değerlendirmesinin ardından ret sonucunuz size ulaşır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Evraklarim tamam red yedim geriye dönüş için yeterli bilgi yoktur diye ben turistik vize 15 gün için istedim bunlar geriye dönmez diye red vermişler aldıkları paralar haram olsun geri vermiyorlar haram zıkkım olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×