Avusturya Saat Kaç? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Avusturya Saat Kaç?

Avusturya saat kaç; Avusturya ile ülkemiz arasında tam 1 saatlik bir zaman farkı bulunmaktadır. Avusturya’da saat 8.30 iken ülkemizde saat 9.30 olacaktır. Bu durum boylamlar ile alakalıdır. Her bir boylam arasında 4 dakikalık bir zaman farkı vardır. Doğruya doğru gidildikçe saat ileri alınır. Batı boylamlarında ise saat daha geridir.

Avusturya Kaç Saat Uçakla?

Avusturya uçakla ortalama 1 saat 56 dakikada varılacak bir mesafede bulunmaktadır. Bu konuda aktarmalı olan seferler olduğu gibi direkt olarak giden seferler de mevcuttur. Ülkemizde genel olarak Avrupa uçuşlarının Ankara ya da İstanbul’dan yapıldığı görülmektedir. Avrupa’nın en iddialı hava limanlarından biri olan İstanbul Havalimanında Avusturya’ya günde pek çok sefer yapılmaktadır.

Avusturya kaç saat yol analizi yapıldığı zaman kişilerin jatlag olmasına sebebiyet verecek büyük bir zaman farkının söz konusu olmadığı bildirilmelidir. Özellikle uçak ile gidildiği zaman hemen hemen herhangi bir sorun yaşamadan ülkenin yerel saatine alışabilirsiniz. Jatlag problemi daha ziyade ABD ziyaretlerinde meydana gelmektedir. Avrupa ülkelerinde bu tür bir sorun meydana gelmeyecektir.

Avusturya’da Saat Kaç Şimdi?

Avusturya’da saat farkımız 60 dakikadır. Ülkemizde saat 60 dakika daha ileridir. Bu noktada 60 dakikalık zaman farkının boylamlardan kaynaklandığının da eklenmesi gerekir. Boylamlar arasında 4 dakikalık bir zaman farkı mevcuttur.

Avusturya’da saat farkını dikkate alarak namaz vakitlerinde de farklılık olacağını bilmelisiniz. Bu aşamada Müslümanların zorluk yaşamadan namaz vakitlerini tespit etmeleri için özel aplikasyonlar tasarlanmıştır. Bu aplikasyonlar üzerinden zaman konusunda şüpheye düşmeden konumunuza göre ezan vakti tespit edilir.

Avusturya İftar Saat Kaçta?

Avusturya saat kaç sorusunun sorulmasının en yaygın nedenlerinden bir diğeri de iftar vakti hakkında bilgi sahibi olunmasıdır. Bu noktada iftar saatlerimiz arasında da 60 dakikalık fark bulunmaktadır. Ülkemizin en batısında iftarın yapılmasının sonrasında 60 dakika akabinde Avusturya’da da iftar yapılacaktır. Bu şekilde ramazan aylarında zorluk yaşanmadan iftar saatlerinin tespit edilmesi için özellikle diyanet tarafından da onaylanan internet sitelerinin kullanılması mantıklı olacaktır. Bu şekilde ezan okunmaması nedeniyle iftar saatini öğrenme sorunu ortadan kalkmış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×