Bulgaristan Hava Durumu 2023 - Schengenvize.net
Schengen Blog

Bulgaristan Hava Durumu 2023

Bulgaristan hava durumu incelendiği zaman ülkemiz ile benzer hava olay trendlerinin geçerli olduğu fark edilmektedir. Karadeniz etkisinin denizellik olarak kıyı şeridinde kendini göstermesinin yanı sıra iç kesimlerde daha sert bir hava yapısı kendini göstermektedir. Özellikle Rodop dağlarının bulunduğu bölgede ciddi sert karasal iklim özellikleri sergilenmektedir.

Bulgaristan Hava Durumu 30 Günlük

Bulgaristan hava durumu 15 günlük ve 30 günlük tahmin periyotlarında incelemeye alınmaktadır. Bu şekilde sunulan tahminler üzerinden tatil planlamalarınızı yaparken daha sorunsuz bir harita oluşturabilirsiniz. Bulgaristan tatil bakımından özellikle ilkbahar ve yaz mevsimlerinde önerilmektedir. Kış mevsiminin ve sonbaharın sert geçtiği bölgeler çoğunluktadır. Gezi yapacak olan kişilerin daha ziyade bu yumuşak mevsimleri tercih etmesi daha mantıklı olacaktır.

Bulgaristan Hava Durumu Razgrad

Razgrad tarihi ve kültürel dokusu ile en sık turist çeken bölgeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle hava durumu tahminleri de büyük talep görmektedir. Razgrad Bulgaristan’ın iç kesimlerinde yer almaktadır. Bu nedenle denizellik etkisini hissedemeyeceğinizi başlangıçta belirtmek gerekir.

Kış ve sonbahar mevsimlerinin sert geçtiği bir bölge olması sebebi ile kültürel geziler için ilkbaharın ve yaz mevsiminin daha makul olduğu görülmektedir. Bu noktada turlar ile Bulgaristan’ı gezmek sizin için çok daha ekonomik olacaktır. Bulgar levası üzerinden yapılan turlarda döviz kurunda yapılan değişimlere göre TL karşılığı belirlenmektedir. Makul fiyata oldukça donanımlı bir gezi temin edebilirsiniz. Bu noktada tur işletmecilerinin tüm hava olaylarını da dikkate alarak turun akışını belirler konumda olmasının ayrıca bildirilmesi gerekir.

Bulgaristan 10 Günlük Hava Durumu

Bulgaristan hava durumu Varna kapsamında incelendiği zaman deniz etkisinin hava sıcaklıklarına yansıması fark edilmektedir. Kıyı şeridinde bulunan bir şehri olması sebebi ile daha yumuşak bir iklim etkisi bulunmaktadır. Yaz aylarında tatil sezonunda büyük talep gördüğü de eklenmesi gereken hususlardandır.

Bulgaristan hava durumu incelemesi yapıldığı zaman özellikle ülkemiz ile benzer kıyı şeridi trendlerine sahip olduğu fakat iç kesimlerinde daha sert bir hava akışının hakim olduğu fark edilmektedir. Hava durumu konusunda sıcaklıkların Balkanların tümünde kesinki düşüşler ile bilindiği de meteoroloji uzmanları tarafından vurgulanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×