Avusturya Dili - Schengenvize.net
Schengen Blog

Avusturya Dili

Avusturya dili Almanca olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda Avusturya’nın resmi dilinin neden Almanca olduğuna dair akıllarda soru işaretleri olsa da Alman İmparatorluğu ile bağlantılarına bakıldığı zaman durumun tarihsel manada ne derece anlamlı olduğu ve doğal bir sonuç olduğunu fark edebilirsiniz.

Avusturya Dili Nedir?

Avusturya’nın dili Almancadır. Almanca’nın Avusturya’da konuşulan versiyonu Avusturya Almancası olarak tanımlanmaktadır. Avrupa dillerinin kökenleri bakımından incelendiği zaman Germen dil ailesinin temel olarak benzer özellikleri sergiledikleri de görülmektedir.

Avusturya Dili Neden Almanca?

Tarihsel temeller bağlamında incelendiği zaman Germen İmparatorluğu’nun etki alanında olan bu coğrafyanın resmi dilinin Almanca olması oldukça doğaldır. Avusturya Almancası olarak tabir edilen dilde temelde bazı değişimler olsa da aynı dil yapısı kendini göstermektedir.

Avusturya dili olarak tabir edilen Almancanın sadece bir lingusitik bağlılık değil aynı zamanda siyasi bağlamda da geçmiş senelerde ülkelerin birbirinin ne derece etkisi altında olduğunu sergileyen bir işaret olduğu da görülmektedir.

Almanca Avusturya Dili

Almanca Avusturya’nın eğitim dili olarak da belirlenmiştir. Bu ülkede eğitim almak isteyen kişilerin de yetkinlik sergilemeleri gereken dil Almancadır. Almanca seviyenize dair ülkeye giriş ve eğitim kurumlarına kabul aşamasında bir yetkinlik belgesi sunmanız istenebilir. Bu noktada eğitim kurumlarının kendilerine özel olarak hazırlamış oldukları dil sınavlarından onay almanız yeterli olacaktır. Avusturya’nın dili ve dini konusunda incelemeler yapılırken Germen İmparatorluğundan ne derece etkilenen bir coğrafya olduğu bir kere daha anlaşılmaktadır.

Avusturya Resmi Dili

Avusturya eğitim dili Almancadır. Sadece eğitim dili değil aynı zamanda resmi dili de Almancadır. Tarihsel bağlamda inceleme yapıldığı zaman resmi dilin neden Almanca olduğu bir kere daha anlaşılmaktadır. Avrupa dillerinin sentaks özelliklerine bakıldığı zaman dahi birbirlerine ne derece benzedikleri görülmektedir.

Avusturya dili olan Avusturya Almancası bir diğer adı ile Österreichisches Deutsch sadece telaffuz bakımından bazı farklılıkları içerisinde bulundurmaktadır. Bu telaffuz farklılıklarının benzer olarak İsviçre Almancasında da yaygın olduğu görülmektedir. Diller arası etkileşimin en temel sebepleri arasında siyasi ilişkiler bulunmaktadır. Germen imparatorluğunun etki sahasının oldukça geniş olması sebebi ile Avrupa’nın birçok ülkesinde Almancanın etkisi de daha net şekilde kendini göstermektedir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×