Amerika Saat Kaç? - Schengenvize.net
Schengen Blog

Amerika Saat Kaç?

Amerika; eyalet sistemine dayalı bir ülkedir ve dünya üzerinde en fazla eyalete sahip ülkeler arasında Amerika Birleşik Devletleri baş sırada yer almaktadır. Yaklaşık olarak 50 adet eyalet bulunan bu ülkede, farklı eyaletler arasında ciddi saat farklılıkları bulanabilmektedir. Peki, Türkiye ile kıyaslandığında şu an için Amerika saat kaç sorusunun yanıtı ne olur?

Amerika Saat Kaç Şimdi?

Yukarıda bahsettiğimiz üzere Amerika Birleşik Devletleri 50 adet eyaletten meydana gelen bir ülkedir. Dünyanın en büyük ülkeleri arasında olan Amerika’da eyaletler arasındaki saat farklı bile adeta 2 ülke arasında saat farkına eş değer olabilmektedir. Peki, Türkiye’ye göre Amerika saat kaç?

Bu sorunun yanıtı aslında belirtilen eyalete göre farklılık gösterecektir ancak biz başkent Washington’a yani herhangi bir eyalete bağlı olmayan bu şehre göre sizlere cevap verelim. Başkent Washington ile Türkiye arasındaki saat farkı yaklaşık olarak sekiz saat civarındadır.  O yüzden Türkiye’de şu an saat 19.00 iken Amerika Birleşik Devletleri’nde saatin 11.00 olduğunu söyleyebiliriz.

Amerika Saat Kaç PM?

Bilindiği üzere bizdeki öğleden önce ve öğleden sonra saat kavramları gibi, yabancı ülkelerde kullanılan bazı zaman kavramları bulunmaktadır. Bunlardan ilki AM diğeri de PM’dir. AM; öğleden önce olarak bir anlam taşırken PM ise, öğleden sonraki zaman şeklinde bir anlama sahiptir diyebiliriz. Zaman kavramından bahsetmişken Amerika saat kaç Los Angeles şehri ile kaç saatlik bir zaman farkı var sorusunu da yanıtlayalım. Los Angeles şehri ile Türkiye arasında yaklaşık 9.5 saatlik bir saat farkının olduğunu söyleyebiliriz. Yani Türkiye’de şu an saat 16.00 iken Amerika’da saat 06.30 civarında olacaktır.

Amerika Saat Kaç Boston?

Bilindiği üzere Boston da Amerika Birleşik Devletleri’nin sevilen şehirlerindendir. Peki, Amerika Saat kaç Boston ile aramızdaki saat farkı nedir? Bu sorunun yanıtı için Türkiye ile Boston arasındaki saat farkının yaklaşık olarak 7 saat olduğunu söyleyebiliriz.

Amerika saat kaç Minnesota’da sorusu için bu bölge ile aramızdaki saat farkının da yaklaşık 8 saat civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×