Belçika Dili - Schengenvize.net
Schengen Blog

Belçika Dili

Dünya üzerinde neredeyse her devlet bünyesinde çeşitli ulusları da barındırmaktadır. İşte bu çok ulusluluk sebebi ile bazen devletlerin resmî dili olarak farklı diller de kabul edilebilmektedir. İşte bu ülkelerden bir tanesi de Belçika’dır. Aslında Belçika dili olarak resmî anlamda Flemenkçe kabul edilse de bu dil daha çok Flaman bölgesinde yaşayan kimseler tarafından konuşulmaktadır. Belçika’nın Valon Bölgesi’nde yaşayan kimseler ise resmî dil olarak Fransızca’yı benimsemişlerdir. Yani kısacası Belçika dili nedir soru bazında; Flemenkçe, Fransızca ve Almanca olduğu söylenebilir.

Belçika Dili Kuzeyinde Konuşulan

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Belçika dili resmî olarak hem Flemenkçe hem Almanca hem de Fransızca’dır. Bu bağlamda ülkenin çeşitli yerlerinde çeşitli dillerin ağırlıklı olarak konuşulduğunu söylemek mümkün. Peki, Belçika’nın kuzey kısmında yer alan yerler hangi dili konuşmaktadır. Daha önce de söylediğimiz üzere kuzey kesim Flamanlar’ın yaşadığı bölgedir. Bu yüzden Belçika’nın kuzey kısmında daha çok Flemenkçe konuşulduğunu söyleyebiliriz.

Belçika Dili Öğren

İngilizce ve Almanca gibi dilleri öğrendikten sonra sıra farklı bir dili öğrenmeye geldiyse o zaman Flemenkçe’yi tercih edebilir. Bu dili öğrenmesi fazla zor değildir fakat bilindiği üzere her dil en etkili şekilde, yerinde öğrenilebilmektedir. Bu yüzden sizler de Flemenkçe öğrenmek isterseniz o zaman bunun için Belçika dil okulu gibi seçenekleri düşünebilirsiniz.

Belçika Dil Okulu Fiyatları

Belçika dil kursu fiyatları, seçtiğiniz firmaya ya da bu okul ile Belçika’ya gitmek isteyip istemediğini gibi etmenlere bağlı olarak değişmektedir. Eğitim ile birlikte Belçika’ya gitmek ve burada dil öğrenmek isterseniz o zaman Belçika dil kursu vizesi almanız gerekmektedir. Bu konudaki fiyatlar için hangi firmayı tercih edecekseniz oradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Belçika Çeviri

Belçika dili olan Flemenkçe konusunda merak ettiğiniz kelimeler mi var ya da bu kelimeleri herhangi bir gereklilikten dolayı acil olarak çevirmeniz mi gerekli? O zaman internet üzerinden herkesin en sık kullandığı Google Translate’yi seçebilirsiniz. Fakat farklı bir program arıyorsanız yine internet üzerinden ücretsiz hizmet veren bir siteyi tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×