Avusturya Konsolosluk Bilgileri - Schengenvize.net
Avusturya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Avusturya Konsolosluk Bilgileri

Avusturya konsolosluk bilgileri üzerine olan bu bilgilendirme sayfası içerisinde, kişiler konsolosluk hakkında merak ettiği tüm bilgilere sahip olabilmektedir. Daha ayrıntılı detaylar hakkında bilgi sahibi olmak için iletişim bölümünden yetkililere ulaşarak aklınızda kalan diğer soruları paylaşarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avusturya Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Avusturya Konsolosluğu

Avusturya Konsolosluğu, Avusturya ülkesi sınırları içerisine seyahat planı düzenleyen ve gerçekleştirmek üzere vize başvuru talebinde bulunan kişilere bir onay belgesi niteliğine sahip vize vermektedir. Başvuru sahipleri ise seyahat etme nedeni doğrultusunda alacak olduğu bu vize onayı ile seyahat tarihi aralıkları boyunca seyahat edebilme özgürlüğüne sahip olmaktadır.

Avusturya, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler içerisinde bulunmasından dolayı Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Schengen prosedürü gereğince C tipi vize başvuruları direkt olarak konsolosluk veyahut büyükelçilik tarafından görevlendirilen vize başvuru merkezlerine yapılması gerekmektedir.

Uzun dönem Avusturya ülkesinin sınırları içerisinde seyahat etme ve konaklama isteği üzerine D tipi vize başvurularında bulunacak olan kişiler ise başvurularını direkt olarak konsolosluk makamına veyahut beraberinde de büyükelçiliğe yapabilmektedir. Kısa dönem için yapılacak olan vize müracaat işlemlerini konsolosluklar kabul etmemektedir.

Bunun yanı sıra yapılacak olan her türlü vize başvurusunun değerlendirme süreci ve karar aşaması sadece konsolosluk resmi makamına aittir

İlgili ülkenin konsolosluğu, başvuruda bulunan kişinin seyahat amacından seyahat tarihlerine kadar bilgi sahibi olması ve akabinde de vize başvurusu için tam bir şekilde müracaat işlemlerini yerine getirmiş olan vize başvuru sahiplerine vize onayı vermektedir.

Yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ya da beraberinde gelen vize başvuru seyahat acenteleri vize başvurusunda bulunacak olan kişilerin sadece vize müracaatlarını kabul ederek ilgili ülkenin konsolosluğuna iletmektedir. Bu nedenden dolayı, sadece aracılık konumunda olan vize başvuru merkezleri, sadece ve sadece konsolosluğun verecek olduğu karara itiraz hakkı bulunmamaktadır. 

Bunun akabinde de başvuru sahibinin vize onayının değerlendirme aşamasına da herhangi bir şekilde müdahalede bulunma hakkı söz konusu değildir. Başvuru sahibi, başvuruda bulunmadan önce seyahat amacına, seyahat aralık tarihlerine ve bilgilendirmelere oldukça dikkat etmesi yetkili uzman kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

Istanbul Avusturya Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

Pandemi tedbirleri kapsamında Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu sadece randevulu şekilde acil işlemler ve vize işlemleri için hizmet vermektedir.

Avusturya Vize Başvuruları Ne Zaman Açılacak?

Vize başvuruları randevu oluşturularak devam etmektedir. Randevu konusunda konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri destek vermektedir.

Avusturya İstanbul Konsolosu Kim?

Avusturya İstanbul Başkonsolosluğu görevi Christine Wendl tarafından yürütülmektedir aynı zamanda Alexander Schwarz, Romana Königsbrun ve Georg Karabaczek İstanbul Başkonsolosluğu’nda konsolos olarak görev yapmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×