Yunanistan Sınır Kapısı 2023 - Schengenvize.net
Schengen Blog

Yunanistan Sınır Kapısı 2023

Yunanistan sınır kapısı olarak tanımlanan 2 farklı sınır kapımız bulunmaktadır. Bunların ilki İpsala’dır. İkincisi ise Pazarkule sınır kapısı olarak karşımıza çıkmaktadır. İpsala sınır kapısının çok daha sık kullanıldığı da görülmektedir. Bu aşamada gümrük kontrol adımlarını tamamlayan yetkili ekipler ve güvenlik güçleri de yer almaktadır. Sınır kapılarının ülkeler arası geçişin sağlanmasının yanı sıra ekonomik manada da büyük öneme sahip olduğu bir kere daha fark edilmektedir. Yunanistan ile ticari akışın büyük bir kısmı da İpsala ve Pazarkule üzerinden sürdürülür.

Yunanistan Sınır Kapısı Açık Mı?

Yunanistan sınır kapısı giriş çıkışlara açık hale getirilmiştir. Covid 19 önlemleri sebebi ile sınır kapısının kapalı halde bulunduğu görülmekteydi. Fakat alınan tedbirlerin gevşetilmesi ile beraber ülkeler arasında giriş çıkışlar yeniden başlamıştır. Giriş çıkışlar konusunda alınan son önlemler ile PCR test zorunluluğu bulunmaktadır. Bu konuda aşı zorunluluğuna dair henüz nasıl bir yaptırım uygulanacağı belirlenmemiştir.

Yunanistan Sınır Kapısı Adı

Yunanistan sınır kapısının adı İpsala’dır. İpsala Türkiye Yunanistan sınır kapılarımız arasında en sık kullanılan seçenekler arasında kendini göstermektedir. Yunanistan sınır kapımızın özellikle gümrük kontrolleri ve güvenlik denetimleri bakımından sıkı tedbirlere tabi tutulduğu görülmektedir. Bunun yanı sıra gümrük işlemlerinin kolaylıkla tamamlanması için modern ve çağdaş bir görünüm sergilenmesine büyük önem verildiği de fark edilmektedir.

Yunanistan Sınır Kapısı Ne Zaman Açılacak?

Yunanistan sınır kapısı ismi İpsala ve Pazarkule’dir. Sınır kapılarının ekonomik manada büyük anlam ifade ettiği de görülmektedir. Ülkeler arası giriş çıkışın yanı sıra aynı zamanda ticari bağlamda da büyük anlamlara sahiptir. Aynı şekilde Bulgaristan ve Gürcistan ile sınır kapılarımızın da aynı öneme sahip olduğu vurgulanmalıdır.

Yunanistan sınır kapısı Covid 19 salgın sürecinde bazı sınırlamalara tabi olmuştur. Bu durum sadece Türkiye Yunanistan arasında geçerli olan bir sınırlandırma değildir. Tüm dünyada ülkeler arası geçişin ve hareketliliğin minimum seviyeye indirilmesi için çaba sarf edilmiştir. Yunanistan sınır kapısı kapsamında uygulanan tedbirler devam etmektedir fakat bir kademe daha esnetilmiştir. Bu esnetilen tedbirler üzerinden ülkeler arası giriş çıkış devamlılığını sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×