Avusturya Vizesi: Avusturya Schengen Vizesi

Avusturya Vizesi İşlemleri

Avusturya Vize Başvurusu

Avusturya vizesi Ankara’daki Avusturya Büyükelçiliği veya Avusturya Başkonsolosluğundan kişisel bir görüşme için bir vize yetkilisinin huzuruna çıkmanız gerekli olabilir. Avusturya vizesi başvurusu  için size bir randevu verilmesinde yardımcı olabiliriz. Seyahat tarihi en fazla 3 ay sonra olmalıdır. Vize müracaatında bulunacak kişinin şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Konsolosluk her zaman ek evrak  isteme hakkına sahiptir. Avusturya Vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için öncelikle bir randevu almanız gerekmektedir. Acil durumlarda ( bir yakının sağlık veya ölüm sebebi gibi) konsolosluk tarafından erken randevu verilebilir. Schengen Vizesi başvurularınızı Bursa, İzmir ve Gaziantep’de illerinde bulunan Vize Başvuru Merkezlerimizden yapabilirsiniz.Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Vize Başvuru Merkezlerinin 26 Ekim tarihindeki açılıştır.

Avusturya Vize Veriyor mu?

Avusturya bordo pasaport sahiplerine vize sunar. Siyah pasaport, gri ve yeşil pasaport sahipleri; 180 günde 90 günü aşmayan sürelerde vizeden muaftır.

Avusturya D Tipi Vize Nedir?

Uzun süreli vize anlamına gelen D tipi vize; 6 aydan uzun süreli kalımlar için Avusturya Başkonsolosluğu’na başvuru yapılarak alınır.

Avusturya Turist Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Avusturya turist vizesi; inceleme başvuru tarihiyle başlar ve en fazla 15 gün içinde sonuçlandırılır. Ancak bu sürenin uzama ihtimali vardır.

Avusturya Vizesi  Değerlendirilme Süresi :Değerlendirme süresi başvuru tarihinden itibaren 15 iş günüdür. Bazen değerlendirme süresi daha da uzun da olabilir.

Avusturya Vizesi için Gerekli Fotoğraf Özellikleri: Sunulan fotoğrafın  kriterleri karşılamazsa, başvurunuz eksik olarak değerlendirilir. Her vize başvurusu için fotoğraf;

  •  Çerçevesiz, yüzü tam olarak gösteren, renkli fotoğraf olmalıdır.
  • 6 ay içinde çekilmiş olmalıdır.
  • İki fotoğraf ibraz edilmelidir.

Fotoğraf Boyutu:Baş çerçevenin tam ortasında olmak  kaydıyla 35mm x 45 mm Baş en az 30 mm olmalıdır (saçın üst noktasından, çenenin en alt noktasına olmak üzere ölçülür).

Fotoğrafın Görünümü :

  • Yüz fotoğraf alanının yüzde 70-80’nini kaplamalıdır.
  • Renkli olmalıdır ve sadece beyaz veya açık bir arka fona sahip olmalıdır. Koyu veya  desenli arkaplanlı  fotoğraflar kabul edilmeyecektir
  • Başın üst kısmından çene ucuna kadar yukarıdan aşağıya ve saç çizgisinden itibaren  görünmelidir. Kulaklar gözükmelidir.
  • Güneş gözlükleri ve diğer eşyalar,sağlık nedeniyle olmadığı sürece kabul edilmez 
Avusturya Vizesi İşlemleri
Avusturya Vizesi İşlemleri

Avusturya Vizesi İzmir Vize Başvuru Merkezimizi Sorumluluk Alanları : İzmir

Avusturya Vizesi Bursa Vize Başvuru Merkezi Sorumluluk Alanları : Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Edirne, İstanbul Çanakkale, Sakarya, Zonguldak

Avusturya Vizesi Gaziantep Vize Başvuru Merkezi Sorumluluk Alanları : Gaziantep, Adana, Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Avusturya Vizesi Ankara Avusturya Büyükelçiliğinin Sorumluluk Alanları : Adıyaman, Adana, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Burdur, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, KKTC, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat

Avusturya Vizesi İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye