Fransa Konsolosluğu 2023 - Schengenvize.net
Schengen Blog

Fransa Konsolosluğu 2023

Türkiye’de birçok farklı ilde Fransa Konsolosluğu bulunuyor. Fransa Ankara Büyükelçiliği yanında; Fransa İstanbul Başkonsolosluğu yer alır. Fransa’nın İzmir, Antalya, Bursa, Bodrum, İskenderun ve Edirne’de fahri konsolosluğu vardır.

Fransa Konsolosluğu Vize

Fransa Konsolosluğu turistik vize yanında birçok farklı vize türüne başvuruları kabul eder. Fransa’ya seyahat edecek siyah diplomatik, gri hizmet ve yeşil hususi pasaport sahipleri; 180 gün içinde 90 günü aşmayan sürelerde, vize işlemlerinden muaf tutulur.

Bordo umuma mahsus pasaport sahipleri ise, vize işlemleri için konsolosluk ya da büyükelçiliği başvuru yapmalıdır. Fransa’ya gidecek olan kişiler, bölgelere göre farklılık gösteren büyükelçilik ve konsolosluğa başvuru yapar.

  • Fransa Ankara Büyükelçiliği: Burdur, Karabük, Zonguldak, Isparta, Eskişehir, Bolu, Antalya, Düzce, Bartın, Osmaniye, Afyon, Artvin, Batman, Yozgat, Mardin, Rize, Van, Erzincan, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon gibi birçok ili kapsar.
  • Fransa İstanbul Başkonsolosluğu: Yalova, Uşak, Sakarya, Manisa, Düzce, Tekirdağ, Kırklareli, Balıkesir, İstanbul, Muğla, Aydın, Bilecik, Kütahya, Çanakkale, Edirne, Kocaeli, Bursa, Denizli, İzmir illerinden gelen başvuruları kabul eder.

Konsolosluğun görevlendirdiği vize başvuru merkezleri aracılığıyla, vize başvuru işlemleriniz, büyükelçilik ve konsolosluk tarafından kabul edilir.

Fransa Konsolosluğu Nerede?

Fransa Konsolosluğu adres bilgileri büyükelçilik ve konsolosluk olarak değişkenlik gösterir.

Fransa İstanbul Başkonsolosluğu

Adres: Şehit Muhtar İstiklal caddesi No: 8 Beyoğlu adresindedir.

İletişim numarası: +90 212 334 87 30

E-posta: [email protected]

Başkonsolosluk; hafta içi her gün 08.00-12.00 ve 13.00-17.00 ve pasaport teslimleri için hafta içi her gün 11.00-17.00 saatleri arasında hizmet verir.

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa Konsolosluğu vize randevusu alarak, vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize başvurusunda istenen tüm belgelerin eksiksiz ve doğru vize türüyle hazırlanmış olması gerekir.

Pasaport, finansal durum belgeleri, mesleki belgeler, vize talep formu, vize başvuru dilekçesi, sigorta poliçesi gibi birçok farklı evrak ile, vize türüyle ilgili ekstra evraklar tamamlanarak, randevuyla birlikte konsolosluğa teslim edilir.

Fransa Konsolosluğu Ankara Adresi

Fransa Konsolosluğu Ankara Büyükelçiliği ile de vize ve farklı büyükelçilik görevlerini yerine getirir. Ankara’da büyükelçilik üzerinden vize ve diğer işlemlerini gerçekleştirmek isteyenler, iletişim numarası ve adres bilgisinden, büyükelçiliğe kolaylıkla ulaşabilir.

Fransa Ankara Büyükelçiliği

Adres: Paris caddesi No: 70, Kavaklıdere adresindedir.

İletişim numarası: +90 312 455 45 45

Faks numarası: +90 312455 45 47’dir.

Web: https://ambafrance-tr.org/

Fransa Ankara Büyükelçiliği; pazartesi, salı ve perşembe günleri 08.30-13.00 ve 14.00-16.30 saatleri arasında hizmet verir. Çarşamba günleri diğer konsolosluk işlemleri gerçekleştirilirken; cuma günleri 08.30-13.00 ve 14.00-15.30 saatleri arasında vize işlemlerine devam edilir.

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×