avusturya-vizesi-gerekli-evraklar

Avusturya Vize Evrakları

Avusturya Vize Evrakları

Avusturya, Avrupa Birliği’ne üye olan ülkeler kapsamı içerisinde yer almaktadır. Avusturya, vize prosedürü olarak Schengen prosedürü kapsamı içerisinde başvuru sahipleri uygulamaya tabi tutulmaktadır. Avusturya vize evrakları ise başvuru sahibinin Avusturya sınırları içerine yapacak olduğu seyahat nedenine göre de değişkenlikler göstermektedir. Ancak, Schengen vizesinin ortak evrak listesi ise şu şekildedir:

·         Pasaport

Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun en fazla 10 yıllık olması talep edilmektedir. Avusturya Schengen vizesinin işlenebilir olması bakımından ise mevcut pasaport içerisinde de en az 2 adet sayfanın boş bulundurulması şarttır. Başvuru sahibinin, müracaat esnasında kullanacak olduğu pasaportun deforme olmaması ve hasar görmemesi oldukça önemli bir faktördür.

·         Avusturya Schengen Vize Başvuru Formu

Avusturya Schengen vize başvuru formunda beyan edilecek olan her bir bilgi oldukça önemlidir. Bu aşamada başvuru sahibinin de yetkili vize başvuru merkezlerinin uzman yetkililerinden danışmanlık hizmeti alması ekstra önemlidir ve tavsiye edilmektedir. Başvuru formu içerisinde verilecek olan her bir bilginin doğru olması ve akabinde de hatalı bir bilgi beyan etmemek için başvuru sahibi kontrol ederek ıslak imzasını atması gerekmektedir. Form içerisinde seyahat nedenini ve seyahat tarih aralıklarını da doğru olacak bir şekilde belirtmesi gerekmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuru sahibi son 6 ay içerisine ait olan 2 adet biyometrik fotoğraf bulundurması gerekmektedir.

·         Rezervasyon Bilgileri

Başvuru sahibinin Avusturya ülkesinin sınırları içerisinde yapacak olduğu konaklamaya ait otel bilgilerini ve gidiş-dönüş uçak biletinin çıktısını da başvuru dosyasının içerisine eklemesi mecburidir. Konsolosluk ya da büyükelçilik talep etmediği takdirde sadece rezervasyon yapılması da yeterli olacaktır.

·         Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisinin ön ve arkaları renkli 2 adet çıktısının da başvuru yapılacak gerekli evrak dosyası içerisine eklemesi gerekmektedir.

·         Davetiye

Başvuru sahibi, eğer bir davet üzerine Avusturya Schengen vizesi başvurusunda bulunuyor ise başvuru sahibini davet eden kişinin de gerekli tüm bilgilerinin yetkili makama beyan edilmesi gerekmektedir.

Başvuru sahibini davet eden kişi, kimlik bilgileri dahil olmak üzere Avusturya sınırları içerisinden valilikten alınacak olan davetiye mektubunu e-posta yolu ile başvuru sahibinin aktif ve güncel e-posta hesabına göndermesi gerekmektedir.

 

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye