Bulgaristan Vize İsteyen Ülkelerden mi 2023 - Schengenvize.net
Schengen Blog

Bulgaristan Vize İsteyen Ülkelerden mi 2023

Bulgaristan vize istiyor mu; Bulgaristan’a umuma mahsus olan pasaportlar ile giriş yapmak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekmektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan kişilerin ise vizesiz bir biçimde ülkeye giriş yapması mümkün kılınmıştır.

Bulgaristan Vize İstiyor Mu 2021?

Bulgaristan umuma mahsus bir diğer deyiş ile bordo pasaport sahibi olan vatandaşlarımızdan vize talep eden ülkeler arasında yer almaktadır. Bulgaristan vize talep adımlarını dilerseniz bireysel olarak dilerseniz de aracı danışman firmalar üzerinden tamamlayabilirsiniz. Bu aşamada Bulgaristan’ın Schengen ülkesi olup olmadığı da merak edilmektedir. Bulgaristan’da Schengen vizesi geçerli değildir.

Bulgaristan Transit Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımızdan transit vize talep etmektedir. Transit vize Bulgaristan üzerinden farklı ülkelere geçiş yapılması durumunda talep edilen bir vize türüdür. Fakat Schengen ülkelerinin vatandaşlarının transit vize almadan da aktarma yapmasına olanak verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olan vatandaşlarımızın da aynı şekilde transit vizesiz geçiş yapmasına olanak verilmektedir.

Bulgaristan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Bulgaristan yeşil pasaport vize istiyor mu; 90 günü aşmamak kaydı ile yeşil pasaport sahibi olan kişilerin ülkeye giriş yapmasına olanak verilmektedir. Yeşil pasaport sahibi olan kişilerin pasaportlarının güncelliği konusunda da çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Her 5 senede bir yenileme adımlarının tamamlanması lazımdır.

Bulgaristan vize istiyor mu 2023; Bulgaristan yeşil pasaport konusunda sunmuş olduğu kolaylıklar ile giriş çıkış konusunda turistlerimizin oranını her geçen gün artırmaktadır. Yeşil pasaport sahibi olmak için kişilerin memuriyette 10 senelerini doldurmaları gerekmektedir. Bu hakkı elde eden kişilerin çocukları ve eşi de aynı şekilde yeşil pasaport sahibi olabilmektedir. Bu şekilde birçok ülkeye vizesiz biçimde giriş yapılmasına olanak tanınır. Ayrıca pasaport harcı da ödenmeyecektir.

İstanbul Bulgaristan Vize Gerekiyor Mu?

Bulgaristan vize istiyor mu; Bulgaristan umuma mahsus pasaport sahibi olan vatandaşlarımızdan vize talep eden ülkeler arasındadır. Bu noktada İstanbul’da konsolosluklar üzerinden ya da yetki verdiğinizi vize danışmanlık firması aracılığı ile vize alma aşamasını yerine getirebilirsiniz. Bulgaristan vize talep adımında vize harcı yatırdığınıza dair makbuzu da sunmanızı talep eder. Eğer vize başvurunuz ret yanıtı alırsa bu yatırdığınız harcın tarafınıza iadesi söz konusu olmaz!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×