Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2023 - Schengenvize.net
Schengen Blog

Fransa Vize Ücreti Ne Kadar 2023

Fransa’ya seyahat planı yapacak Türk vatandaşları, Fransa vize ücreti konusunda araştırma yapar. Fransa vize başvuru ücreti, başvurunun yapılmasıyla birlikte ödenir. Ödeme tamamlandığında, başvuru dosyasına ödendi dekontu eklenir.

Türkiye Fransa Vize Ücreti

Türk vatandaşları Fransa vize ücreti ne kadar konusunda vize tipine göre ödeme yapacaklarını unutmamalıdır.

  • Havaalanı transit vizeler ve kısa süreli vizeler için 80 Euro
  • Fransız deniz aşırı toprakları kısa süreli seyahat için 15 Euro
  • Öğrenci vizesi için 50 Euro
  • Uzun süreli vizeler için 99 Euro

Bunun yanında çocuklar için kısa süreli vizeler için 40 Euro, Afrika vatandaşları ise 80 Euro öder. Vize başvurusu yapanlar; vize ücretinin yanında biyometrik bilgilerin alınması için de ücret öder.

Fransa Vize Ücreti Nereye Ödenir?

Fransa Schengen vizesine başvuru yapan Türk vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları, vize türüne ve başvuru sahibinin yaşına göre farklı vize ücreti öder. Fransa vize ücreti hangi bankaya ödeneceği konusunda başvuru sahipleri; konsolosluk ya da elçiliklere, nakit olarak, banka ya da kredi kartıyla ödeme yapabilir.

Fransa Erasmus Vize Ücreti

Fransa’ya Erasmus programıyla seyahat edecek Türk vatandaşları, Fransa vize ücreti öğrenci kapsamında ödeme yapar. Erasmus vizesi almak isteyen Türk öğrenciler, konsolosluğa tüm gerekli evrakları eksiksiz ve doğru vize türüyle tamamlayarak teslim eder.

Ortalama 7 ila 10 iş günü içinde sonuçlandırılan Erasmus vizesi ücreti için, konsolosluk ya da büyükelçilikten fiyat alınır. Çünkü Erasmus programı için kalış süreleri değiştiğinden, ücretler de değişkenlik gösterir.

Fransa Vize Başvuru Ücreti 2021

Fransa’ya seyahat planlayan Türk vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları, 2021 yılı Fransa vize ücreti için farklı miktarlar öder. Vize başvuru ücretleri 2021 yılında 80 Euro olmuştur. Ancak vize başvuru merkezleri aracılığıyla yapılacak işlemlerin ücretleri de bu vize fiyatına eklenir.

Buna göre;

  • Turistik vize, ticari vize, transit vize, ziyaret vizesi, kültürel vize ve şoför vizesi konsolosluk harcı ve başvuru merkezi ücretiyle birlikte 110 Eurodur.
  • 0-6 yaş arası 26 Euro ve 6-12 yaş arası 66 Euro’dur.

Fransa çalışma vizesi, gemici vizesi, erasmus vizesi ve geri dönüş vizesi gibi vize türleri için, müşteri temsilcilerinden fiyat alınması gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×