Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Vatandaşlık İşlemleri

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg’da vatandaş olmak isteyen kişilerden Konsolosluk tarafından istenen bazı şartlar ve bazı evraklar vardır. İstenen şart ve evrakların yerine getirilip, başvuru yapılmalı ve sonuçlar beklenmelidir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek hem detaylı bilgiler hem de profesyonel destek alınabilmektedir.

 Lüksemburg vatandaşlık için birçok farklı yasa vardır. İstenen şartların başında Lüksemburg vatandaşı olduktan sonra kamu düzenini bozacak davranışlar sergilenmeyeceğinin kanıtlanması gerekmektedir. Ayrıca bu kararı kişinin kendisi vermelidir. Lüksemburg vatandaşı olmak demek, seçme ve seçilme hakkı kazanmak, memur olabilmek ve de Avrupa Birliği üyesi olunma hakkı kazanılmaktadır.

 Avrupa Birliği üyesi olmak demek, üye olan ülkeler arasında sınırsız olarak dolaşabilmek demektir. Ayrıca Avrupa Birliği üyesi olanların sahip olduğu haklara sahip olmak demektir.

Lüksemburg Vatandaşlık Gerekli Evraklar

     Lüksemburg Schengen ülkelerinden biridir ve bu ülkeye vatandaşlık için başvurulacağı zaman Konsolosluk tarafından istenen evrakların eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir. Bu evraklar hazırlanıp Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilmeli ve başvuru tamamlanmalıdır.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg vatandaşlık başvuru formu,
  • Başvuru yapan kişi 18 yaşından küçük ise velisi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
  • İngilizce doldurulan adli sicil kaydı, doğum kayıt belgeleri ve sağlık belgeleri,
  • Son on yılda çıkarılmış yani güncel, gerçerlilik süresi dönüşten itibaren 6 ay olan pasaport ve nüfus cüzdanı  fotokopisi ve tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ay içerisinde  çekilmiş ve istenen özelliklerde  2 adet vize fotoğrafı,
  • Seyahat süreci kapsamında geçerli olan 30,000 Euro teminatlı  sağlık sigortası,
  • Lüksemburg’da seyahat sürecince gerekecek olan giderlerin nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler; varsa tapu vs. 

Lüksemburg Turistik vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/lüksemburg-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×