Lüksemburg Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Lüksemburg Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

Lüksemburg Vize Merkezi, Şanlıurfa

Lüksemburg Vize Merkezi, Şanlıurfa şehrinde ikamet eden ve Şanlıurfa çevresindeki illerde ikamet etmekte olan vize başvuru sahipleri için titizlik ile profesyonel bir vize merkezi uzmanları ile gereken desteği ve hizmeti sağlamaktadır.

Lüksemburg Vize Zorunluluğu – Şanlıurfa

Lüksemburg, Schengen sınırları kapsamı içerisinde yer alan bir ülkedir. 90 günü aşmamak koşulu ile 90 güne kadar varan seyahatler nedeni ile kısa süreli, 90 günü geçecek olan Lüksemburg seyahatleri için ise uzun süreli bir vize vermektedir.

Türkiye ülkesinin sınırları içerisinden, Lüksemburg ülkesinin sınırları içerisine yapılacak olan seyahatler vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Bunun yanı sıra yapılacak olan seyahatlerin nedenine ve amacına göre vize kategori türleri içerisinden başvuruların yapılması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişinin seyahat nedeni ile yaptığı vize türündeki kategorinin uyumsuzluğu yetkili resmi konsolosluk ve büyükelçilik makamı tarafından tespit edilir ise, vize başvuru değerlendirme aşaması olumsuz bir netice alarak ret kararı ile sonuçlanmaktadır.

Bunun yanı sıra, vize başvuru merkezlerinin ya da bunun akabinde vize başvuru firmalarının konsolosluk ve büyükelçiliğin ilan etmiş olduğu karara ve karar sürecine herhangi bir müdahalede bulunma yetkisi ile yükümlü kurumlar değildir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – Şanlıurfa

Lüksemburg sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve başvuruda bulunan kişilerin akıllarındaki tek soru, Lüksemburg vizesinin sonuçlanma süresi hakkındadır. Bu nedenle, Şanlıurfa Vize Merkezi’nden yapılacak olan ya da yapılan Lüksemburg vizesinin sonuçlanma süresi 15 takvim günü kadar sürmektedir.

Lüksemburg vizesinin karar aşaması ise sadece yetkili makam olan, konsolosluk veyahut büyükelçiliklere aittir. Vize müracaat için yetkilendirilen merkezlerinin ya da vize müracaat ofislerinin başvuru sahiplerinin yapmış oldukları vize müracaatı adına karar verme yetkisi ya da karara müdahale yetkisi mevcut değildir.

Lüksemburg Schengen Vizesi Gerekli Evraklar

Lüksemburg Schengen vizesi adına gerekli olan evraklar, konsolosluğun ve büyükelçiliğin talep ettiği;

1.    Pasaport

2.    Seyahat Sağlık Sigortası

3.    Başvuru Formu

4.    Biyometrik Fotoğraf

5.    Kimlik

6.    Rezervasyon Bilgileri

7.    Dilekçe

8.    Finansal Belgeler

9.    Vize Harç Bedelinin Ödendiğine Ait Dekont Belgesi
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye