Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Turistik Vize Dilekçe

Lüksemburg Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Lüksemburg`a seyahat etmek isteyenlerden talep edilen belgelerden biri de vize dilekçesidir. Konsolosluk tarafından talep edilen vize dilekçesi seyahat amacına uygun yazılmalıdır.

Turistik amaçla seyahat planlıyorsanız turistik vize dilekçesi hazırlamalısınız. Dilekçe hazırlanırken yer verilen her bilgiye dikkat edilmelidir. Tüm bilgilerin hatasız ve diğer evraktaki bilgiler ile uyuşmasına önem vermelisiniz.

Lüksemburg vize dilekçesi dolduracağınız zaman tükenmez kalem kullanmalısınız. Bunun yanı sıra dilekçe ıslak imzalı olmalıdır. Dilekçeyi dolduran kişi ise mutlaka başvurunu yapan şahıs olmalıdır.

Lüksemburg turistik vize dilekçesi yazarken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir.

  • Lüksemburg seyahati amacı tüm detayları ile yazılmalıdır. (Seyahat süresi boyunca nerelere seyahat edileceği gibi bilgiler verilmelidir)
  • Seyahat süresi net bir şekilde belirtilmelidir. (Seyahat hakkında ek bilgiler varsa tüm detayları ile iletilmelidir)
  • Seyahat süresi boyunca oluşacak masrafların nasıl karşılanacağı hakkında bilgi verilmelidir.

İki Dilekçe Gereken Durumlar

Bazı durumlarda iki dilekçe hazırlamanız talep edilmektedir. Başvuru sahipleri belli kategorilere ait olduğu zamanda iki dilekçe hazırlamalısınız.

İki dilekçe gerektiren durumlar ise aşağıdaki şekildedir.

  • Vize başvuru sahibi SGK çalışanı olması durumunda
  • Başvuru yapan kişi öğrenci veya ev hanımı olması durumunda

Bu iki durumda da ikinci dilekçe hazırlanmalıdır.

Başvuru sahibi SGK çalışanı ise şirketin yetkilisi tarafından antetli kağıdına dilekçe yazılmalıdır. Dilekçe içeriğinde başvuru sahibinin seyahat süresi boyunca izinli olduğu belirtilmelidir.

Vize başvuru sahibi ev hanımı veya öğrenci ise sponsor dilekçesine ihtiyaç duyulur. Sponsor olan kişi tarafından masrafların nasıl karşılanacağı bildirilen dilekçe hazırlanmalıdır.

Lüksemburg vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/lüksemburg-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×