Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Malta Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri

Malta Vatandaşlık Vize Başvurusu

Schengen ülkelerinden biri olan Malta, her sene birçok farklı sebepten binlerce ziyaretçi alması yanı sıra vatandaşlık konusunda da çok fazla ilgi gören bir ülkedir. Avrupa Birliği üye olması birçok avantaj sağladığı için Malta vatandaşlığı almak isteyen sayı epey fazla. Malta vatandaşlık işlemleri Malta Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir ve yapılacak olan başvuruda kullanılan evraklar incelendikten sonra Malta vatandaşlık başvurusu tamamlanmış olur ve alma ihtimalinizi arttırırsınız. 

Malta Vize Başvuru Formu İşlemleri

Ancak evraklar tam olsa bile kimi zaman Malta Konsolosluğu sahip olduğu yetki ile vatandaşlık başvurunuz kabul edilmeyebilmektedir. Malta vatandaşlık alınabilmesi için en önemli husus da sicil kaydıdır. Suç oranı düşük olan Malta, vatandaşlık kabul ederken bu çizgisini bozmamaya özen göstermektedir. Malta oturum iznine sahip olan ve 5 sene boyunca yasal olarak Malta’da yaşayan kişiler Malta vatandaşlığı alabiliyor. Malta vatandaşlığı alma başvuru sonuçları ortalama 2 yılda açıklanmaktadır ve kısacası çok yorucu bir işlemdir.

Malta Vatandaşlığı Alma Yöntemleri

Schengen ülkelerinden olan Malta vatandaşlığı alabilmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Evlilik, yatırım, aile, iş bağları gibi birçok faktör Malta vatandaşlığı alınmasında önemli faktörlerdendir.

Evlilik ile Malta Vatandaşlığı

Malta vatandaşı olan ya da oturum iznine sahip olan biri ile evlenerek 5 yıl Malta’da kalarak vatandaşlık alma hakkı kazanır. Eğer evliliğinizin gerçek olduğu yetkililere kolay yollarla kanıtlayabilirseniz 5 yıl olmadan da vatandaşlık alabilirsiniz. Evlilik yolu ile vatandaşlık almak isteyenlerin evlilik belgelerini de sunarak başvuru yapması işi kolaylaştıracaktır ve bunun üzerine çiftler ara ara ziyaret edilir.

Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri
Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri

Yatırım ile Malta Vatandaşlığı

Malta vatandaşlığı alabilmenin belik de en kolay yolu yatırım ile almaktır ancak maliyetli bir süreçtir. Malta ekonomik ve sosyal kalkınma fonuna yatırılacak olan yüksek bir miktar ile süreç başlamaktadır. Bundan sonra bir gayrimenkul almak süreci hızlandıracaktır. Aile olarak başvuru yapacaksanız da kişi başı olarak fiyatlar da artacaktır.

Aile Bağı İle Malta Vatandaşlığı

Anne ya da babasından biri ya da ikisi Malta vatandaşı olan çocuklar otomatik olarak Malta vatandaşı olurlar ya da Malta’da doğmuş olan birisi de kaç yaşında olursa olsun doğum belgesiyle Malta vatandaşı olma hakkını elde edebilir.

Eğitim veya İş ile Malta Vatandaşlığı

Malta’da istihdam olarak açık varsa ve siz bu fırsatı elde ederseniz eğer kolaylıkla hem çalışma hem de oturum iznini elde edebilirsiniz. Bundan sonra 5 yıl Malta’da kesintisiz bir kalma ile vatandaşlık hakkını elde edersiniz. Çalışma izni ile de aynı şekilde 5 yıl kalmak yeterli olacaktır.

Malta Vatandaşlığı Gerekli Evraklar

Malta vatandaşlığı başvurusunda kullanılmak üzere ve Konsolosluk tarafından değerlendirilmek istenen bazı evraklar vardır. Bu evrakların da eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir.

  • Oturum veya çalışma izni varsa onun belgesi,
  • Sabıka kayıtları ve imzalanmış anayasaya bağlılık belgesi,
  • Dil yeterliliğini kanıtlayan belge,
  • Vatandaşlık başvurusu dilekçesi,
  • Eğer çocuklar varsa onların eğitim belgeleri,
  • Evlilikle olacaksa evlilik belgesi
  • Doğum belgesi,
  • İşsizlik varsa eğer işsizlik yardımını gösteren belge,
  • Çalışansa kazançlarını gösteren evraklar,
  • Boşanma  varsa boşanmış olmayı kanıtlayan belgeler.

Malta vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/malta-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Malta Vatandaşlığı Ne İşe Yarar?

Ülke ekonomisini desteklemek için yabancı yatırımcılara vatandaşlık veren Malta’nın pasaportuna sahip olmak Avrupa Birliği’ne ve Schengen anlaşmasına dahil olan tüm ülkelerde yaşama ve çalışma hakkı sağlar.

En Ucuz Vatandaşlık Hangi Ülkede?

Birçok dünya ülkesine göre en ucuz vatandaşlık veren ülke Karayipler’de bulunan ada ülkesi Dominika’dır. Ülkede vatandaşlık üzgün dolara alınabilmektedir. Malta’da en ucuz vatandaşlık alınan ülkeler arasındadır.

Malta İltica Kabul Ediyor Mu?

Malta diğer ülkelere göre iltica kabul eden en rahat ülkedir. Malta’da ekonomiyi desteklemek için yabancı yatırımcılara kolaylıkla vatandaşlık verilir.

Malta Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×