Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Litvanya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri

Litvanya Vatandaşlık Vize Başvurusu

  Litvanya, Avrupa Birliği ülkelerinden olan ve Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden birisidir ve vatandaşlık istemek herkesin hakkıdır. Litvanya vatandaşlık işlemleri Litvanya Başkonsolosluğu ve Litvanya Ankara Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir ve istedikleri belgeler ellerine geçtiğinde gerekli incelemeleri yapıyor ve yetkileri doğrultusunda vatandaşlık hakkı tanıyabiliyorlar. Litvanya vatandaşlık alabilmek için birçok farklı yol vardır. Ve sizlerden istenecek olan belgeler vardır ki bunlar eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.

Litvanya Vize Başvuru Formu İşlemleri

Litvanya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Litvanya vatandaşlığı birçok farklı yolla alınabilmektedir ve her biri ile de Avrupa Birliği vatandaşı olma hakkını elde etmiş olursunuz. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak profesyonel destek alma imkanına sahip olabilirsiniz.

Litvanya Vatandaşlık Nasıl Alınır?

Litvanya’dan vatandaşlık almak için 10 yıl boyunca oturma izni almış ve 10 yıl Litvanya’da ikamet etmiş olmanız şartlar arasında bulunmaktadır.

Litvanya Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Litvanya vizesi konsolosluk yoğunluğuna ve resmi tatillere göre 7 iş günü ile 10 iş günü arasında çıkmaktadır. Schengen vize politikaları gereğince bu süreç uzayabilir.

Litvanya Vize Veriyor Mu?

Litvanya Türkiye’den yapılan vize başvurularını prosedüre uygunluk derecesine göre kabul etmektedir. Vize işlemleri yerine getirildiğinde kolay bir onay süreci başlayacaktır.

Ülkede Doğarak Vatandaşlık Alma

Litvanya sınırları içerisinde doğmuş olmak doğuştan Litvanya vatandaşı olma hakkı sunmaktadır. Bu nedenle de kaç yıl geçmiş olursa olsun vatandaşlık başvurusu yaparak hak kazanabilirsiniz. Litvanya vatandaşlığı bu yolla kazanılacaksa doğum belgeniz kanıt olmak için yeterli olacaktır.
Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri
Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri

10 Yıl İkamet ile Vatandaşlık Almak

Litvanya sınırlarında 10 yıl boyunca oturma izni ve çalışma izni ile kalmış olanlar, bu süreyi tamamlayınca vatandaşlık başvurusu yapabilirler. 10 yıllık ikamet belgeniz bu nedenle elinizde olmalıdır. Bu evrakları elde edebilmek için çalışılan ve oturulan ev sahibi ile görüşmeler yeterli olacaktır.

Büyük Yatırım ile Vatandaşlık Almak

Çok büyük bir yatırım yaparak vatandaşlık hakkını çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Ayrıca beyin anlamında yatırım olacakları da kolaylıkla kabul etmektedir.

Örneğin; bilim, sanat, spor ve tıp alanlarında çok başarılı olanların vatandaşlık başvurularını kolaylıkla kabul edebilmektedir.

Litvanyalı Olan Biriyle Evlenme ile Vatandaşlık Almak

Litvanyalı olan biri ile gerçek bir evlilik yaptıysanız eğer kolaylıkla vatandaşlık alabilirsiniz. Eğer sahte bir evlilik yaptıysanız ve bu kanıtlandıysa bir daha asla vatandaşlık alma hakkınız olmayacaktır. Resmi evlilik sonrası 4-5 sene kadar Litvanya’da ikamet etmelisiniz. Evlilik sonrası yurtdışında kalmak yerine Litvanya’da kalmak vatandaşlık alım süresini kısaltacaktır.

Vatandaşlık Alamayacaklar

Litvanya vatandaşlığı alınabilmesi için bazı kurallar vardır ve bu kurallar sağlandığında vatandaşlık alınabilmektedir. Eğer vatandaşlık başvurusu yapan kişi bulaşıcı bir hastalığa sahipse Litvanya vatandaşlık alma hakkını kaybeder. Bir diğer faktör de Litvanya’da olacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayıp karşılayamayacağınızdır. Ruhsal problemleri olan kişiler de vatandaşlık alamazlar.

Litvanya vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/litvanya-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×