Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri

  Litvanya Vatandaşlık, Litvanya Vatandaşlık Vize İşlemleri

    Litvanya, Avrupa Birliği ülkelerinden olan ve Schengen bölgesinde bulunan ülkelerden birisidir ve vatandaşlık istemek herkesin hakkıdır. Litvanya vatandaşlık işlemleri Litvanya Başkonsolosluğu ve Litvanya Ankara Büyükelçiliği tarafından gerçekleştirilmektedir ve istedikleri belgeler ellerine geçtiğinde gerekli incelemeleri yapıyor ve yetkileri doğrultusunda vatandaşlık hakkı tanıyabiliyorlar. Litvanya vatandaşlık alabilmek için birçok farklı yol vardır. Ve sizlerden istenecek olan belgeler vardır ki bunlar eksiksiz olarak tamamlanmalıdır.

  Litvanya Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

      Litvanya vatandaşlığı birçok farklı yolla alınabilmektedir ve her biri ile de Avrupa Birliği vatandaşı olma hakkını elde etmiş olursunuz. Schengenvize.net ile iletişime geçerek ya da online randevu seçeneği ile randevu alarak profesyonel destek alma imkanına sahip olabilirsiniz.

  Ülkede Doğarak Vatandaşlık Alma

       Litvanya sınırları içerisinde doğmuş olmak doğuştan Litvanya vatandaşı olma hakkı sunmaktadır. Bu nedenle de kaç yıl geçmiş olursa olsun vatandaşlık başvurusu yaparak hak kazanabilirsiniz. Litvanya vatandaşlığı bu yolla kazanılacaksa doğum belgeniz kanıt olmak için yeterli olacaktır.

  10 Yıl İkamet ile Vatandaşlık Almak

      Litvanya sınırlarında 10 yıl boyunca oturma izni ve çalışma izni ile kalmış olanlar, bu süreyi tamamlayınca vatandaşlık başvurusu yapabilirler. 10 yıllık ikamet belgeniz bu nedenle elinizde olmalıdır. Bu evrakları elde edebilmek için çalışılan ve oturulan ev sahibi ile görüşmeler yeterli olacaktır.

  Büyük Yatırım ile Vatandaşlık Almak

      Çok büyük bir yatırım yaparak vatandaşlık hakkını çok kısa sürede elde edebilirsiniz. Ayrıca beyin anlamında yatırım olacakları da kolaylıkla kabul etmektedir. Örneğin; bilim, sanat, spor ve tıp alanlarında çok başarılı olanların vatandaşlık başvurularını kolaylıkla kabul edebilmektedir.

  Litvanyalı Olan Biriyle Evlenme ile Vatandaşlık Almak

       Litvanyalı olan biri ile gerçek bir evlilik yaptıysanız eğer kolaylıkla vatandaşlık alabilirsiniz. Eğer sahte bir evlilik yaptıysanız ve bu kanıtlandıysa bir daha asla vatandaşlık alma hakkınız olmayacaktır. Resmi evlilik sonrası 4-5 sene kadar Litvanya’da ikamet etmelisiniz. Evlilik sonrası yurtdışında kalmak yerine Litvanya’da kalmak vatandaşlık alım süresini kısaltacaktır.

  Vatandaşlık Alamayacaklar

       Litvanya vatandaşlığı alınabilmesi için bazı kurallar vardır ve bu kurallar sağlandığında vatandaşlık alınabilmektedir. Eğer vatandaşlık başvurusu yapan kişi bulaşıcı bir hastalığa sahipse Litvanya vatandaşlık alma hakkını kaybeder. Bir diğer faktör de Litvanya’da olacağınız süre boyunca masraflarınızı karşılayıp karşılayamayacağınızdır. Ruhsal problemleri olan kişiler de vatandaşlık alamazlar.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir