Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Norveç Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri

Norveç Vatandaşlık Vize Başvurusu

Schengen ülkelerinden olan ve dolayısıyla Avrupa Birliği üyesi olan Norveç’te yaşamakta olan birçok yabancı vardır ve bu yabancıların vatandaşlık alabilmeleri için, göçmenlik kanunları vardır ve bunların her birini düzenleyen yasalar bulunmaktadır.

Norveç Vize Başvuru Formu İşlemleri

Norveç’e geliş sebebinin en başı, oturma izni, çalışma izni, oturma süreleri vs. gibi birçok etken vatandaşlık işlemlerinde etkili olan etkenlerdir. 

Öncelikle Norveç vatandaşı olacak olan kişinin kendi kararını vermesi ve bunu kendi iradesiyle istemesi gereklidir.

Norveç vatandaşı olmak demek, seçme ve seçilme hakkına sahip olmak, Norveç’te memur olmak, Avrupa Birliği vatandaşı olmak ve bu kişilere ait olan bütün haklara sahip olabilmek demektir. Norveç vatandaşı olmaya hak kazandıktan sonra Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında istediğiniz kadar gezebilecek ve vizeye ihtiyaç duymayacaksınız.

Vatandaşlık Şartları

Öncelikle Norveç vatandaşı olabilmek için hiçbir kamu borcunuz, kamu suçunuz olmamalıdır. Adli sicil kaydınız temiz olmalıdır ve sağlık belgeleriniz de temiz olmalıdır.

 

Bunlara ek olarak Norveç’te kalınacak süreçte geçerli maddiyata sahip olmanız gerekir ki geçinebilesiniz. Geçinememek kamu düzenini bozmaya itebilir ve bu riskler alınmaz.
Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri
Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri

Norveç doğumlu olmak demek ya da anne veya babanın Norveç vatandaşı olması demek zaten Norveç vatandaşı olmak demektir. Bir diğer etken de evliliktir.

Norveç vatandaşı olan biri ile evlenmek ve onunla birlikte Norveç’te en az beş sene yaşamak vatandaşlık almak için yeterli olacaktır. Eğer ki evliliğinizin gerçek olduğunu yetkililere kanıtlarsanız da vatandaş olma hakkını beş seneden daha kısa sürede kazanabilirsiniz.

  • Norveç vatandaşı olmak demek Avrupa Birliği vatandaşı olmak demektir. Dolayısıyla Avrupa Birliği vatandaşı olan herkesin sahip olduğu her hakka sahip olabileceksiniz. Gayrimenkul alabilecek, seçme ve seçilme hakkınız olacak, yer sahibi ve şirket sahibi olabileceksiniz.

Norveç vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/norvec-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Norveç Vatandaşlık Şartları

Norveç vatandaşlık başvurusunda bulunmak için aile birleşimi gibi farklı birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatifler değerlendirilirken kişilerin öncelikli olarak kişisel bilgilerini sorunsuz şekilde sunduklarından emin olmaları gerekir. tüm bu başvuru püf noktaları ile yakından ilgilenmek istemiyorsanız aracı biri kurum ile iş birliği kurabilirsiniz.

Norveç Vatandaşlığı Nasıl Alınır?

Aile birleşimi için oturum izninin alınmasının hemen sonrasında, 5 sene kadar ülkede kesintisiz şekilde ikamet etmeniz gerekir. Oturuma en fazla 6 ay boyunca ara verilebilir. Daha sonrasında sürekli oturum ve vatandaşlık için başvuruda bulunma hakkını elde edebilirsiniz.

Norveç'e Yerleşme Şartları Nelerdir?

Norveç’e yerleşme nedeniniz eğitim ise oldukça kısa bir sürede onay almanıza imkan verilecektir. Öğrenci değişim programlarında özellikle kısa sürede oturum ve kısmi zamanlı çalışma imkanına erişebilirsiniz.

Norveç Göçmenlik Başvurusu Koşulları Nelerdir?

Göçmenlik başvurusu yapmak için bizzat Göç İdaresi üzerinden işlemlerin yönlendirilmesi gerekir. Pandemi sebebi ile bu imkanın henüz geçerli olmadığı da belirtilmelidir. Pandeminin hafiflemesi ile vatandaşlık başvurularının nasıl yapılması gerektiğine dair ek bir açıklama yapılması beklenmektedir.

Norveç'e Yerleşmek İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Norveç’e yerleşmek isteyen kişilerin maddi durumlarına ilişkin detaylı bir döküm istenecektir. Bu döküm Norveç’te maddi gereksinimlerin nasıl giderileceğine dair resmi otoritelere fikir verecektir. Sadece yerleşmek isteyen kişiler değil öğrencilerden de aynı şekilde bilgilendirme talep edilmektedir. Öğrencilerin bu aşamada burs verilerine dair detaylı bir analiz sunması yeterli olacaktır.

Norveç Vatandaşı İle Evlilik ve Vize Alma Detayları Nelerdir?

Norveç vatandaşı bir eşiniz varsa aile birleşimi için talepte bulunmanıza imkan verilmektedir. Evlilik ile vize almak isteyen kişilerin evliliklerini resmi şekilde belgelemeleri gerekir. Bu belgelemenin sonrasında, ülkenin diline ne kadar hakim olduğunuz hakkında da veri talep edilecektir.

Norveç Vatandaşı Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Norveç’te 7 yıl yasal olarak yaşadıktan sonra vatandaşlık için başvuru yapmak mümkündür. Norveç vatandaşı olmadan önce sosyal bilgiler ve dil sınavlarına girmek gerekmektedir.

Norveçte Çalışmak İçin Ne Gerekli?

Norveç’te çalışmak amacı ile ülkeye gitmek steyen Türk vatandaşlarının çalışma vizesi ve oturum izni alması gerekmektedir. Vize ve izin için başvurular konsolosluklara yapılmaktadır.

Norveç'te Oturma Ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Oturma ve çalışma izni için gerekli olan evrakların hazırlanmasının ardından yasal prosedüre göre başvurulmalıdır.

Norveç Vatandaşlık Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekilebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×