Lüksemburg Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 - Schengenvize.net
Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemleri 2023

Lüksemburg Schengen Vize İşlemleri

Avrupa Birliği üyesi olan ülkeleri çevreleyen alana Schengen bölgesi ad verilmektedir ancak AB üyesi olmasına rağmen Schengen ülkesi olmayan ülkeler de vardır. Lüksemburg, Schengen ülkelerinden birisidir ve Schengen yasalarına uygun olarak vize işlemleri gerçekleşir ve yine bu yasaya uygun olarak başvuru için Konsolosluk tarafından evrak istenir. 

Macaristan Vizesi Ankara Vize Merkezi

Lüksemburg Schengen vize alınmasının birçok avantajı vardır ki bunun en büyük avantajı, Schengen üyesi olan ülkeler arasında vizesiz olarak kolaylıkla dolaşılabilmesidir. Lüksemburg Schengen vizesi başvurusu yapmak için istenen evrakların eksiksiz olarak tamamlanması ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevlendirilen vize merkezlerine gidilerek başvurunun tamamlanması gereklidir. 

 

Lüksemburg Schengen vize ile birlikte, Lüksemburg başlangıç noktası olmak şartıyla bütün Schengen ülkelerinde vizesiz gezebilirsiniz. Schengen vizelerinin tamamı kısa süreli olarak toplam 90 gün kalma hakkı vermektedir. Yıl içerisinde 180 günde bir olmak üzere 90 gün kadar yani yılda toplam 180 gün kalma hakkı tanımaktadır. Ziyaret amacı net olarak bildirilip istenen evraklar da tamamlandığı zaman vize almanız kolay olacaktır.

Lüksemburg Schengen Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg Shengen vize alınmak isteniyorsa eğer vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen belgeler, vize başvurusu yapan şahsın mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak Lüksemburg vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Lüksemburg Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021
Lüksemburg Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz
 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg Schengen vize başvuru formu,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu, İngilizce yazılmış olan Lüksemburg Schengen vize talep dilekçesi,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Son on yıl içerisinde alınmış olan yeni güncel pasaport ve vize başvuru sahibinin nüfus cüzdanı arkalı önlü renkli fotokopisi- tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg’da bulunulacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl finanse edileceği, kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler; varsa tapu vs. gelir belgeleri,
 • Lüksemburg’da başlayan Schengen gezisi sırasında hiçbir Schengen ülkesinin kamu düzenini bozmayacağına dair imzalı belge.

Lüksemburg Ticari Vize 

Schengen vize bölgesi ülkelerinden olan Lüksemburg, birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Lüksemburg ziyaret amacına uygun olan vize kategorileri vardır ve bu vize kategorilerden uygun olan belirlenip vize başvurusu yapılmaktadır.

Lüksemburg eğer, Lüksemburg’da bulunan bir şirket ile iş görüşmeleri, toplantılar yapmak veya konferans, fuar, seminer gibi ticari faaliyetlere katılım amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg ticari vizedir. 

Lüksemburg ticari vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg ticari vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır.

Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş vize merkezlerinde vize başvuru işlemleri tamamlanmakta ancak son değerlendirme yine Lüksemburg Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

 Lüksemburg ticari vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir.

 Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa, vize reddi kararı ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişim kurarak detaylı bilgiler alınabilir ve vize danışmanı desteği alabilirsiniz.

Lüksemburg Ticari Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a ticari faaliyetler amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg ticari vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir.

Lüksemburg ticari vize için hazırlanacak evraklar, vize başvurusu yapan vize başvuru sahibinin mesleki statüsü, yaşına ve başvuru yapılacak vize türüne göre farklılık göstermektedir.

 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg ticari vize başvuru formu,
 • Ticari faaliyet gösterildiğini kanıtlayan vergi, sicil vs. gibi belgeler,
 • Lüksemburg’da olan şirket tarafından gönderilen davetiye veya katılım sağlanacak olan konferans, seminer vs. belgelerin katılım davetiyeleri,
 • Şirkete ait imza sirküleri,
 • Ticari davetiye gönderen kişinin kimlik bilgileri,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg ticari vize talep dilekçesi,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Son on sene içerisinde çıkarılmış olan güncel pasaport ve vize talebinde bulunan kişini nüfus cüzdanının arkalı önlü fotokopisi ile barkotlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg’da geçirilecek süre boyunca gerekecek olan seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını, kim tarafından karşılanacağını gösteren onaylı evraklar; mevcutsa tapu vs. gelir belgeleri.

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize

Schengen vize bölgesinde bulunan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı nedenden dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Lüksemburg vizeleri içinde ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri bulunmaktadır, bu kategorilerden uygun olan biri belirlenip başvuru yapılmaktadır.

Lüksemburg eğer, Lüksemburg’da bulunan akraba veya bir tanıdığın yanına gitmek amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg aile ziyareti vizedir. 

Lüksemburg aile ziyareti vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg aile ziyareti vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır.

 Konsolosluk tarafından yetki verilmiş vize merkezlerinde başvuru işlemleri tamamlanmakta, son kararı Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir.

 Lüksemburg ticari vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler bulunursa, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net vize başvuru merkeziyle iletişime geçerek detaylı bilgi edinebilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Aile Ziyareti Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a akraba ya da tanıdık ziyareti amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg aile ziyareti vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir.

 İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kimsenin  mesleki durumuna, yaşına ve başvurulacak vize türlerine göre değişiklik göstermektedir.

 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg aile ziyareti vize başvuru formu,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu, İngilizce yazılmış olan Lüksemburg aile ziyareti vize talep dilekçesi,
 • Lüksemburg’da belediye tarafından onaylanmış olan, orada yaşayan kişinin el yazısı ile yazılmış olan davetiye mektubu,
 • Davetiye gönderen kişinin kimlik ve oturum bilgileri,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Son on yılda çıkarılmış olan yeni geçerli, güncel pasaport ve vize isteyen şahsın nüfus cüzdanı fotokopisi ile onaylı, barkotlu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg seyahati süresince yapılacak olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından finanse edileceğini gösteren evraklar; varsa tapu, araç ruhsatları vs. onaylı gelir belgeleri.

Lüksemburg Transit Vize

Lüksemburg Schengen vize bölgesi ülkelerinden biridir, birçok farklı sebeple ziyaretçi alabilmektedir. Lüksemburg vize kriterlerine göre ziyaret amacına uygun biçimde düzenlenen vize kategorileri vardır. Bu vize türü kategorilerden uygun olan seyahat amacına göre belirlenip başvuru yapılmaktadır.

Lüksemburg eğer, herhangi bir ülkeye yapılacak olan uçuş sırasında aktarma yapılacak olan yer Lüksemburg’sa ve transit, aktarım yapma amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg transit vizedir. 

Lüksemburg transit vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır.

Lüksemburg transit vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır. Lüksemburg dış temsilciliği tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta, fakat son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir.

Lüksemburg transit vize ile sadece havaalanlarının transit bölgelerinde durabilirsiniz, ulusal alana giriş hakkınız yoktur. Eğer ulusal sınırlara girerseniz de geri dönemezsiniz. 

Lüksemburg transit vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir.

Lüksemburg vize başvurularında hazırlanan evraklarda eksikler olursa, vize reddi kararı verilebilir. Schengenvize.net uzman vize danışmanları ile iletişime geçerek detaylı bilgi alınabilir ve profesyonel vize başvuru desteği alabilirsiniz.

Lüksemburg Transit Vize Gerekli Evraklar

Lüksemburg’a başka bir ülkeye uçuş sırasında aktarım yapabilmek amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg transit vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir.

 İstenen vize belgeleri, vize talebi yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına, başvurulacak vize türü kategorisine göre değişiklik göstermektedir.
 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg transit vize başvuru formu,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg transit vize talep dilekçesi,
 • Asıl gidilecek olan ülke için alınan vize; eğer vizesi gidilen bir ülke ise gidiş amacının açıklandığı bir dilekçe,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Vize başvuru sahibine ait, son on yıl içinde verilmiş olan yeni güncel pasaport. Vize başvuru sahibinin nüfus cüzdanı-kimlik kartı arkalı önlü renkli, A4 kağıdında fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg gezisi içinde gerekecek olan masrafların hangi yöntemle karşılanacağını ve kim tarafından masrafların ödeneceğini gösteren onaylı belgeler; varsa mal varlığını gösteren tapu vs. gelir belgeleri.

Lüksemburg Erasmus Vize

Schengen ülkelerinden Lüksemburg, birçok farklı amaçla ziyaretçi alabilmektedir. Vize talebinde bulunan şahısları ziyaret amacına göre Lüksemburg vize kategorileri vardır ve bu vize kategorilerden uygun olanı belirlenip başvuru yapılmaktadır.

 Lüksemburg eğer, öğrencilerin eğitim hayatlarına tecrübe katmalarını, yabancı dillerini geliştirmelerini, kişisel gelişimlerine katkılarını vs. sağlayan Erasmus programına katılım amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg Erasmus vizedir. 

Lüksemburg Erasmus vize, Schengen kısa süreli vizelerden olup ne fazla 90 günlük vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg Erasmus vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır.

Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde ya da yükseköğretim kurumlarının Erasmus bölümlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. 

Lüksemburg Erasmus vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir.

Lüksemburg Schengen vize başvurularında verilmesi gereken evraklarda eksikler bulunursa, vize reddi sonucu ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişim kurularak detaylı bilgiler alınabilir. Başvuru merkezlerimizde uzman vize danışmanı profesyonel desteği alabilirsiniz.

Lüksemburg  Erasmus  Vize  Gerekli  Evraklar

     Lüksemburg’a Erasmus programına katılım amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg Erasmus vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine ya da okulların Erasmus bölümlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir.

İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.
 • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg Erasmus vize başvuru formu,
 • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg Erasmus vize talep dilekçesi,
 • Öğrenci belgesi, transkript ya da mezuniyet belgesi
 • Okul tarafından verilmiş olan muaf belgesi,
 • Lüksemburg’da bulunan okul tarafından gönderilen davetiye ve okula kabul mektubu,
 • Erasmus programına katılım hakkı kazanıldığını gösteren belge,
 • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
 • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
 • Lüksemburg’da olunacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren evraklar; varsa tapu vs. gelir belgeleri.

Lüksemburg Vizesi Gerekli Belge İşlemleri

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Schengen ülkesi olan Lüksemburg ne amaçla ziyaret edilecek olunursa olunsun, giriş için vize alınması gereklidir. 

Gidilme sebebi belirlendikten sonra alınacak vizeye karar verilir ve Konsolosluk tarafından istenen evraklar hazırlanıp başvuru tamamlanmış olur.  Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. 

Lüksemburg vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Nasıl Alınır?

Lüksemburg vize başvurusu yapmadan önce seyahat amacına göre vize türünü belirlemek gerekmektedir. Ardından gerekli olan evraklar hazırlanır ve büyükelçilik ya da konsolosluğa müracaat gerçekleştirilir.

Lüksemburg Türkiye'den Vize İstiyor Mu?

Hizmet, diplomatik pasaporta sahip olanları 90 günü aşmayan seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Umuma mahsus pasaport sahipleri için Lüksemburg vize istemektedir.

Luxemburg Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Lüksemburg’a aktarmasız direk ve tarifeli uçaklar ile gidilmektedir. Uçak seyahati yerine karayolu seyahatini tercih eden vatandaşlar farklı Avrupa ülkelerinden otobüslerle ya da tren yolculuğu ile ülkeye ulaşım sağlar.

Lüksemburg Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2023 Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×