Lüksemburg Vizesi Hatay Vize Merkezi

Lüksemburg Vizesi Hatay Vize Merkezi

Lüksemburg Vize Merkezi, Hatay

Lüksemburg Vize Merkezi, Hatay şehrinde ikamet etmekte olan ve bunun yanı sıra Lüksemburg vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için gereken tüm hizmeti ve desteği titizlik ile gerçekleştirmektedir.

Başvuruda bulunacak olan kişi için gereken tüm evrak listesi bilgisini kişinin tarafına iletmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişi evrak listesinin hazırladıktan daha sonra vize merkezi uzman yetkilileri ile iletişime geçerek kendisine en uygun randevuyu talep etmesi gerekmektedir. Randevusuz bir şekilde Lüksemburg vize başvurusunda bulunulması mümkün değildir.

Lüksemburg Vize Başvuru İşlemlerinden Kimler Muaf – Hatay

Hatay vize müracaat merkezinden yapılacak vize müracaatları adına diplomatik, hususi ve hizmet pasaportuna sahip olan her bir birey muaf tutulmaktadır. 180 günlük bir süre içerisinde mevcut bulunan 90 günü aşmamak koşulu ile vize başvuru işlemlerinden ve beraberinde de vize başvuru vize harç bedelinden muaf bir şekilde tutulmaktadırlar.

Yukarıda belirtilen tüm bu bilgilerin yanı sıra, Lüksemburg seyahatinde bulunmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan kişiler ise 6 ay içerisinde bulunan mevcut 90 günlük yapacakları seyahatler kapsamı içerisinde her halükârda vize işlemine ve bunun beraberinde de vize harç bedeline tabi tutulmaktadırlar.

Lüksemburg Vizesi İçin Gerekli Belgeler – Hatay

Lüksemburg vizesi için gerekli olan belgelerin listesi, başvuruda bulunan kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi ise, başvuruda bulunacak olan kişinin mesleki pozisyonunda, seyahat amacına ve seyahat tarih aralıklarına kadar değişkenlikler göstermesi mümkündür.

Başvuruda gerekli olan Lüksemburg Schengen vize belgeleri ise yetkili konsolosluk ve büyükelçilik makamı tarafından şu şekilde talep edilmektedir.;

  • Pasaport: Başvuruda bulunacak kişinin pasaportunun deforme ve hasarlı olmaması, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuruda bulunan kişinin 30.000 Euro bedeli olan seyahat sağlık sigortasının ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Başvuru sahibinin son 6 ay içerisinde çekilmiş olduğu 2 adet biyometrik fotoğraf.
  • Lüksemburg Schengen Vize Başvuru Formu: Lüksemburg seyahatinin tarihlerinin belirten ve seyahat nedeninin net bir şekilde belirtilmesi gerekmektedir.
  • Rezervasyon: Otel ve uçak rezervasyon bilgilerinin çıktıları gerekmektedir.0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye