Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri - Schengenvize.net
Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri

Lüksemburg Çalışma İzni Vize Başvurusu

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Lüksemburg eğer, Lüksemburg’da bulunan bir şirket ile iş anlaşması yapılıp orada çalışmak, oraya ortak olmak ya da orayı devralmak amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg çalışma izni vizedir. 

Lüksemburg Vatandaşlık İşlemleri

Lüksemburg çalışma izni vize, Schengen uzun süreli vizelerden olup 90 günden daha fazla vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg çalışma izni vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır.

Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir.

Lüksemburg çalışma izni vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir.

Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri
Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri

Lüksemburg Çalışma İzni Vize Gerekli Evraklar

Lüksemburg’a çalışmak, şirkete ortak olmak ya da şirket sahibi olmak amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg çalışma izni vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir.

İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg çalışma izni vize başvuru formu,
  • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg çalışma izni vize talep dilekçesi,
  • Lüksemburg’daki şirket hakkında detaylı bilgiler ve şirkette görüşme yapılan kişi hakkında bilgiler, şirketteki görevi vs.
  • İş durumunun ve mesleki durumun orijinal ve fotokopi sureti,
  • İngilizce ya da Fransızca sağlık raporu, adli sicil belgesi ve doğum kayıt örnekleri,
  • Başvuru yapan kişi eğer reşit (18 yaş altı )değil ise ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam tekmil  vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son 6 ayda çekilmiş ve istenen kriterlere uygun olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat tarihlerinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sigortası,
  • Lüksemburg’da kalınacak süre boyunca gerekecek olan masrafların kim tarafından karşılanacağını gösteren kanıtlar; varsa tapu vs. 

Lüksemburg vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/lüksemburg-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan ayrıntılı kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

Lüksemburg Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Lüksemburg çalışma izni için önce uzun süreli vize ve oturma izni almanız, Lüksemburg göçmenler dairesinin yönlendirmesiyle bölgenin belediye kuruluşuna başvuru yapmanız gerekmektedir.

Lüksemburg Da Çalışmak İçin Ne Gerekli?

Oturma izni, ikametgah adresi ve mali durumla ilgili bilgilendirme evraklarıyla göçmenler dairesine başvuru yapılmalıdır.

Lüksemburg Vizesi Nasıl Alınır?

Lüksemburg vizesi için konsolosluktan randevu almanız ve vize başvuru formuyla birlikte evraklarınızı teslim etmeniz gerekmektedir.

Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×