Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri

Lüksemburg Çalışma İzni Vize İşlemleri

Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Lüksemburg eğer, Lüksemburg’da bulunan bir şirket ile iş anlaşması yapılıp orada çalışmak, oraya ortak olmak ya da orayı devralmak amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg çalışma izni vizedir. Lüksemburg çalışma izni vize, Schengen uzun süreli vizelerden olup 90 günden daha fazla vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg çalışma izni vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır. Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. Lüksemburg çalışma izni vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Çalışma İzni Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a çalışmak, şirkete ortak olmak ya da şirket sahibi olmak amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg çalışma izni vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg çalışma izni vize başvuru formu,
  • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg çalışma izni vize talep dilekçesi,
  • Lüksemburg’daki şirket hakkında detaylı bilgiler ve şirkette görüşme yapılan kişi hakkında bilgiler, şirketteki görevi vs.
  • İş durumunun ve mesleki durumun orijinal ve fotokopi sureti,
  • İngilizce ya da Fransızca sağlık raporu, adli sicil belgesi ve doğum kayıt örnekleri,
  • Başvuru yapan kişi eğer 18 yaşından küçükse ailesi tarafından doldurulan izin dilekçesi,
  • Son on yıl içerisinde çıkarılmış olan yani güncel pasaport ve nüfus cüzdanı arkalı önlü fotokopisi ile tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • Son altı ayda çekilmiş ve istenen özelliklerde olan 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat sürecinde geçerli olacak olan 30,000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası,
  • Lüksemburg’da olunacak süre boyunca gerekecek olan masrafların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren evraklar; varsa tapu vs. gelir belgeleri.
error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye