Lüksemburg Vizesi Ankara Vize Merkezi

Lüksemburg Vizesi Ankara Vize Merkezi

Lüksemburg Vize Merkezi, Ankara

Vize başvuru sahiplerinin tercih ettiği dünya ülkelerine planlanan seyahatleri için gerekli olan vize işlemlerinde, oldukça kolay bir hizmet sağlayan Vize Merkezi Ankara, başvuru sahibinin seyahat planlarında ortaya çıkabilecek herhangi bir aksaklığı ortadan kaldırarak gerçekleşmesine yardımcı olmaktadır.

Lüksemburg Vize Merkezi, Ankara sınırları içerisinde yaşamsal faaliyetlerini sürdürmekte olan kişiler için, Lüksemburg sınırları içerisine seyahat etmek istenir ise profesyonel bir kadrosu ile gereken tüm desteği ve hizmeti sağlamaktadır. Bunun yanı sıra sadece Ankara değil, Ankara ili çevresinde de ikamet etmekte olan kişiler için gereken tüm desteği ve gereken tüm hizmeti profesyonel bir şekilde sağlamaktadır.

Lüksemburg Schengen Vizesi

Lüksemburg, Schengen sınırları kapsamı içerisinde yer almaktadır. Bu neden doğrultusunda da Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Vize harç bedelini ise Euro para birimi üzerinden tahsil etmektedir.

Lüksemburg Schengen Vizesinden Kimler Muaftır? – Ankara

Lüksemburg Schengen vizesinden muaf tutulanlar, sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan kişilerdir. Sadece Diplomatik, Hizmet ve Hususi bir pasaport kategorisine sahip olan kişiler 180 günlük bir süre içerisindeki mevcut 90 günü aşmamak koşulu ile vize işlemlerinden ve vize harç bedelinden muaf tutulmaktadırlar.

Umuma Mahsus (Bordo) pasaport türüne sahip olan T.C. vatandaşları ise, 180 günlük süre içerisinde 90 gün boyunca seyahat edeceği Lüksemburg ülkesi ya da diğer Schengen üye ülkeleri içerisine seyahat etmek için vize işlemine tabi tutulurlar ve vize harç bedelini ödemeleri gerekmektedir.

Lüksemburg Vizesi Ankara’dan Nasıl Alınır ve Çalışma Saatleri Nedir? – Ankara

Lüksemburg ülkesinin sınırlarına seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri, bunun yanı sıra Ankara ili sınırları içerisinde ikamet ediyor ise Ankara Vize Başvuru merkezine başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

Ancak, vize başvuru merkezleri sadece Schengen vizesi gibi C tipi vize (yani kısa süreli) vize müracaatlarını kabul etmek ile yükümlü olan vize başvuru merkezleri olarak yetkilendirilmiştir. Bu nedenle, D tipi (yani uzun sureli) vize müracaatları için başvuruda bulunacak olan kişi direkt olarak bizzat yetkili resmi konsolosluk ya da büyükelçilik makamına başvuruda bulunması gerekmektedir.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye