Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Aile Birleşimi Vize İşlemleri

     Schengen ülkelerinden olan Lüksemburg, yıl içerisinde birçok farklı sebepten dolayı ziyaretçi alabilmektedir. Ziyaret amacına uygun olarak vize kategorileri vardır ve bu kategorilerden uygun olan belirlenip başvuru yapılmaktadır. Lüksemburg eğer, Lüksemburg vatandaşı olan biri ile evlenildiyse ve onunla birlikte Lüksemburg’a yerleşmek istenildiği amacıyla ziyaret edilecekse alınması gereken vize türü Lüksemburg aile birleşimi vizedir. 

Lüksemburg aile birleşimi vize, Schengen uzun süreli vizelerden olup 90 günden daha fazla vize hakkı tanımaktadır. Lüksemburg aile birleşimi vize başvuruları, diğer bütün vize başvurularında olduğu gibi Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden yapılmamaktadır ancak acil bir durum varsa Konsolosluk başvuruları direkt kabul etmekte ve süreç kısalmaktadır. 

Konsolosluk tarafından görevli olan vize merkezlerinde işlemler tamamlanmakta ancak son kararı yine Lüksemburg Konsolosluğu vermektedir. Lüksemburg aile birleşimi vize başvuruları sırasında Konsolosluk, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir, bu nedenle de istenen evrakların eksiksiz olması çok önemlidir. Vize başvurularında kullanılacak olan evraklarda eksikler olursa eğer, vize reddi ile karşılaşılabilmektedir. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler alınabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Aile Birleşimi Vize Gerekli Evraklar

     Lüksemburg’a evlenip yerleşmek amacıyla gidileceği zaman Lüksemburg aile birleşimi vize başvurusu yapılması gereklidir ve bu başvuru sırasında istenen evrakları eksiksiz olarak hazırlamalı ve Lüksemburg Konsolosluğu tarafından görevli olan vize merkezlerine gidilerek vize başvurusu tamamlanabilir. İstenen evraklar, vize başvurusu yapan kişinin mesleki statüsü, yaşına ve başvurulacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

  • Doğru bilgilerle ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan Lüksemburg aile birleşimi vize başvuru formu,
  • Seyahat sebebinin açıkça belli olduğu Lüksemburg aile birleşimi vize talep dilekçesi,
  • Lüksemburg vatandaşı olan eş tarafının kimlik ve oturum belgeleri,
  • Lüksemburg belediye tarafından verilmiş olan ulusal evlilik kayıt örneği,
  • Lüksemburg vatandaşı eş tarafından gönderilen davetiye mektubu,
  • Son on yılda çıkarılmış i güncel pasaport ve nüfus cüzdanı  fotokopisi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
  • İngilizce ve Fransızca çevirili sağlık belgesi, adli sicil belgesi ve doğum belgesi,
  • Son 6 ayda çekilmiş, 2 adet biometrik fotoğraf,
  • Seyahat tarihlerinde geçerli, 30,000 Euro teminat görünen seyahat sağlık sigortası,
  • Lüksemburg’da kalınacak süre boyunca gerekecek harcamaların nasıl karşılanacağını ve kim tarafından karşılanacağını gösteren belgeler: varsa tapu vs. gelir belgeleri.

Lüksemburg vizesi en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/lüksemburg-vize bağlantısın’dan yeni yıl için hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×