Lüksemburg Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

Lüksemburg Vize Reddi

 

     Schengen ülkelerinden biri olan Lüksemburg’a gidebilmek için vize başvurusu yapılmalıdır ve vize merkezleri tarafından üstlenilen başvuru kabulleri Lüksemburg Konsolosluğu tarafından değerlendirilmekte ve sonuçlandırılmaktadır. Lüksemburg Konsolosluğu vize başvurularına kabul yanıtı verebildiği gibi ret verebilme yetkisine de sahiptir. Ancak vize reddi almış olmak bir daha vize başvurusu yapılamayacağı anlamı taşımamaktadır.

 Lüksemburg’a gidebilmek için yapılacak olan vize başvuruları için belirli bir sayı yoktur, istediğiniz kadar başvuru yapabilirsiniz. Lüksemburg kısa süreli başvuruları 10 gün içerisinde, uzun süreli vize başvuruları ise 2 ay kadar sürede açıklanmaktadır. Schengenvize.net ile iletişime geçerek detaylı bilgiler ya da profesyonel destek alabilirsiniz.

Lüksemburg Vize Reddi Sebepleri

    Lüksemburg Konsolosluğu, yapılacak olan başvuruları, başvuru yapan kişi hakkında detaylı bilgiler istemektedir ve birçok araştırma sonucunda vize için olumlu ya da olumsuz sonuçlar verebilmektedir. Lüksemburg vize reddi birçok farklı sebepten dolayı gerçekleşebilmektedir.

  • Lüksemburg vize başvuruları sırasında, Konsolosluğa teslim edilen evrakların ya da formların herhangi birinde eksikler ya da yanlış bilgiler,
  • Lüksemburg’a yapılan seyahatin amacı açık bir şekilde belirtilmelidir ve kanıtlarla güçlendirilmelidir,
  • Seyahat sürecinde oluşacak olan masrafların yeteri kadar karşılanamayacağı, yeteri kadar maddiyata sahip olunamaması,
  • Banka hesaplarında yeteri kadar para olmaması,
  • Lüksemburg vize bitişinden sonra ülkeye dönüleceğini kanıtlayamamak; vize reddi alınması için yeterli olan sebeplerdir.

Lüksemburg Vize Reddine İtiraz

    Lüksemburg Konsolosluğu tarafından, sahip olduğu yetki ile vermiş olduğu vize reddine karşı olarak, başvuru yapan kişinin itiraz etme hakkı vardır. Sonuçlar resmi ve yazılı mektup olarak geliyor ve mektup içerisinde ret sebebi açıkça yazmaktadır. Ret sebebine uygun olarak problemler çözülür ve 4 hafta içerisinde yine yazılı olarak ve belgeler tamamlanarak ya da problem çözülerek başvuru gerçekleştirilebilir. İtirazlar Lüksemburg Konsolosluğu üzerinden gerçekleştirilir.

  • Vize reddi ile sonuçlanan vize başvuruları sırasında ödenen vize ücretleri, ret sonucundan sonra iade edilmemektedir.

Lüksemburg vizesi kolayca nasıl alınır; >> schengenvize.net/lüksemburg-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×