Lüksemburg Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Lüksemburg Vizesi İstanbul Vize Merkezi

Lüksemburg Vize Merkezi, İstanbul

Lüksemburg Vize Merkezi, İstanbul ili sınırları içerisinde yaşamsal faaliyetlerini devam ettiren başvuru sahipleri için çalışma vizesi ve turistik vize kategorisinde İstanbul şubesi olarak geçen bir kabul merkezi şubesinden başvuru sahibinin işlemlerine başlanabilmektedir.

Bunun yanı sıra sadece İstanbul ili sınırları içerisinde yaşam süren kişilere değil, İstanbul ve çevre illerde de ikamet etmekte olan kişilerin başvurularını kabul ederek profesyonel bir şekilde yürütmektedir. Vize başvuru merkezi ile sağlıklı bir iletişim, sorunsuz ve eksiksiz vize başvurusu demektir.

Lüksemburg Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? – İstanbul

Lüksemburg sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve başvuruda bulunan kişilerin akıllarındaki tek soru, Lüksemburg vizesinin sonuçlanma süresi hakkındadır. Bu nedenle, İstanbul Vize Merkezi’nden yapılacak olan ya da yapılan Lüksemburg vizesinin sonuçlanma süresi 15 takvim günü kadar sürmektedir.

Lüksemburg vizesinin karara bağlanmasındaki tek yetkili makam, konsolosluk ya da büyükelçiliklerdir. Vize başvuru merkezlerinin veyahut vize başvuru ofislerinin başvuru sahiplerinin yapmış oldukları vize başvurusu için herhangi bir şekilde karar verme yetkisi ya da karara müdahale yetkisi bulunmamaktadır. Başvuruda bulunacak ya da başvuruda bulunmuş kişilerin bu ayrıntıya dikkat etmesinde fayda vardır.

Lüksemburg Parmak İzi İşlemi (VIS, Biyometrik Bilgi) – İstanbul

Lüksemburg sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve evraklarını hazır bir hale getiren kişiler, vize başvuru merkezine bizzat gelerek parmak izi beyanında bulunmaları gerekmektedir. Ancak, herhangi bir sağlık nedeni ile VIS prosedürü gereğince parmak izi beyanında bulunamıyor ise, başvuru sahibinin doktor raporunu sunarak sağlıklı olan parmakları ile parmak izini beyan etmesi yeterli olacaktır.

Tüm bu belirtilen bilgilerin yanı sıra, başvuruda bulunmak isteyen ya da başvuruda bulunan kişinin daha önceden Schengen vizesi nedeni ile veri tabanı içerisinde parmak izi mevcut ise, istisnai durumlar kapsamı dışında parmak izi beyanında (VIS) bulunmasına gerek yoktur.

İstisnai durumlar ise, konsolosluk tarafından veri tabanı içerisinde kayıt altına alınan biyometrik bilgilerin herhangi bir arıza sebebi ile silinmesi/kaybolması durumunda, kişi son 5 yıl içerisinde Schengen vizesi alarak parmak izi beyanında bulunsa dahi, tekrardan biyometrik bilgilerini yetkili makama ibraz etmesi mecburidir.

 

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye