Lüksemburg Vizesi Mersin Vize Merkezi

Lüksemburg Vizesi Mersin Vize Merkezi

Lüksemburg Vize Merkezi, Mersin

Lüksemburg Vize Merkezi, Mersin şehrinde yaşamsal faaliyette bulunan ve Lüksemburg sınırları içerisine seyahat etmek isteyen her bir birey için gerekli olan tüm desteği ve hizmeti dikkat çerçevesi içerisinde sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra sadece Mersin ili sınırları içerisinde değil, Mersin iline komşu olan şehirlerde de ikamet etmekte olan kişiler için gereken hizmeti ve desteği titizlik ile gerçekleştirmektedir.

Lüksemburg Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar – Mersin

Lüksemburg vize başvurusu için gerekli evraklar, başvuruda bulunacak ya da bulunmak isteyen bireylerin tamamen seyahat amacına ve beraberinde de seyahat tarih aralıklarına göre farklılıklar sergilemektedir.

Bu nedenle, vize müracaatında bulunmadan önce bireylerin merkez ile irtibat haline geçerek kendisi için en uygun ve en güncel vize başvuru evrak listesinin talebinde bulunmaları yeterli olmaktadır. Yetkili konsolosluk ve büyükelçilik resmi makamı tarafından talep edilen evraklar şu şekildedir;

  • Pasaport: Başvuruda bulunmak isteyen bireylerin mevcut pasaportlarının yıpranmış veyahut deforme olmaması en önemli koşullardan birisidir. Bunun nedeni ise, yırtık ya da yıpranmış pasaport ile yapılacak başvurular kabul edilmemektedir. Pasaportun ise son 10 yıl içerisinde çıkartılmış olmasının yanı sıra en önemli koşulu ise içerisinde 2 adet sayfanın mevcut pasaportun içerisinde Schengen vize alımı için boş bırakılması şarttır. Ayrıca, pasaport Lüksemburg seyahatinden sonra da belirli bir süre geçerlilik tarihini koruması gerekmektedir.
  • Seyahat Sağlık Sigortası: Başvuruda bulunacak olan kişinin 30.000 Euro para birimi üzerinden Schengen sınırları içerisinde bir geçerliliğe sahip olduğu sigorta belgesinin bulunması gerekmektedir.
  • Biyometrik Fotoğraf: Schengen vize başvurularında bulunacak olan kişinin 2 adet biyometrik fotoğrafını, son 6 ay içerisinde çektirmiş olması koşulu ile dosya içerisine eklenmiş olması gerekmektedir.
  • Finansal Dokümanlar: Seyahat edecek olan bireyin, banka hesap bakiyesinin en az 4.000TRY olması gerekmektedir.
  • Başvuru Formu: Başvuru formu içerisinde ise, gereken ve makamlar tarafından talep edilen bilgilerin eksiksiz ve tutarlı bir şekilde doldurulması gerekmektedir.
  • Kimlik Fotokopisi: Başvuru sahibinin kimliğinin ön ve arka yüzünün fotokopisinin çekilmiş olması gerekmektedir.

*Hatay Vize Merkezi ise hafta içi 08.00 ile 18.00 arasında, hafta sonu ise 10.00 ile 14.00 arasında hizmet vermektedir.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye