İtalya Vizesi Şanlıurfa Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Şanlıurfa

İtalya vize merkezi, Şanlıurfa ili sınırları içerisinde ikamet eden ve İtalya Schengen vizesine başvuruda bulunmak isteyen kişilere gerekli olan tüm desteği ve hizmeti sağlamak ile aracılık yapan vize merkezidir. Bunun yanı sıra sadece Şanlıurfa ili içerisinde ikamet eden değil, bunun yanı sıra Şanlıurfa iline komşu olan illerde ikamet eden kişiler de İtalya Schengen vizesi alabilmek için Şanlıurfa merkezinden de başvuruda bulunabilme hakkına sahiptir.

İtalya Schengen Vizesine Kimler Başvuru Yapabilir? – Şanlıurfa

İtalya Schengen vizesine sadece Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olan vatandaşlar yapabilmektedir. Bunun yanı sıra Hususi, Diplomatik ve Hizmet pasaportuna sahip olan vatandaşlar ise 180 günlük bir süre baz alınarak 90 günü geçmemek kaydı ile yapacakları her türlü C tipi seyahat nedenince vize başvurusunda bulunmalarına gerek yoktur. Bordo pasaport haricinde olan pasaport sahipleri, İtalya ve diğer Schengen vizelerinden de muaf tutulmaktadırlar.

Ancak, başvuruda bulunmak ve İtalya ülkesi sınırları içerisine seyahat etme planı düzenleyen Bordo pasaporta sahip olan kişiler ise, yapacakları seyahat türü ne olursa olsun, C tipi Schengen vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

Vize Başvuru Merkezi – Schengen

Vize başvuru merkezleri, sadece Schengen vizesi kategorisi içerisinde (C tipi) yer alan başvuruları kabul etmektedir. 90 günü aşacak olan D tipi (Uzun süreli) vize başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, müracaatlarını direkt olarak konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapmaları gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri, Schengen vizesi kapsamı dışında bulunan D tipi vize kategorisi için müracaat kabul etmemektedir.

İtalya Vize Başvurusu İçin Gerekli Evraklar – Şanlıurfa

İtalya vize başvuru için gerekli olan evrakların en başında pasaport gelmektedir. Pasaport, talep edilen geçerlilik tarihlerini barındırmaları ve 10 yıl içerisinde alınmış olması gerekmektedir. Aksi halde, pasaport talep edilen nitelikleri barındırmıyor ise, başvuru kabul edilmediği için diğer evrakların da bir önemi kalmamaktadır.

Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra, bir diğer önemli temel evrak ise başvuru formudur. İtalya Schengen vize başvuru formu, kişinin kimlik bilgilerini içermeli ve aynı zamanda da doğru olması gerekmektedir.

İtalya Vize Merkezi Şanlıurfa

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Şanlıurfa veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.

error: Content is protected !!0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye