İtalya Vizesi Gaziantep Vize Merkezi

İtalya Vize Merkezi, Gaziantep

İtalya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen ve Gaziantep ilinde ikamet eden başvuru sahipleri, müracaat işlemleri adına İtalya Vize Merkezi, Gaziantep ile iletişim haline geçerek tüm talep edilen bilgileri aldıktan daha sonra başvuru işlemlerini yapabilmektedir.

İtalya Vize Merkezi Gaziantep İçin Gerekli Evraklar

İtalya Vize Merkezi Gaziantep adına gerekli evraklar, başvuru sahibinin seyahat sebebine ve mesleki pozisyonuna göre değişkenlikler sergilemektedir. İtalya seyahati adına, Schengen vizesini talep eden başvuru sahipleri, seyahat nedenini net bir şekilde belirledikten daha sonra ise vize merkezi ile iletişime geçerek eksik tüm gerekli evrak bilgilerini edinebilmektedir.

Ayrıca, İtalya için vize başvuru onayının yapılabilmesi için başvuru sahibinin Schengen vize müracaatı koşullarını tutarlı ve eksiksiz bir biçimde yerine getirmesi mecburidir. Yanı sıra, temsilcilikler ve konsolosluğun yetkili kişileri, müracaatta bulunacak olan fertten yeni belge isteğinde bulunabilmektedir.

İtalya Gaziantep Vize Randevusu Hakkında

İtalya Gaziantep vize randevusu ise şahısların merkez ile irtibata geçmesi rica edilmektedir. Gaziantep vize merkez görevlileri ise ferdin adına vize randevusu alabilmektedir. Müracaatta bulunacak bireyin İtalya vize randevusu için zaman kaybı yaşamaması adına randevu tarihi nedeni ile önceliklerini uzmanlar ile paylaşarak randevu işlemlerini uzmanlara bırakabilmektedir.

İtalya Vizesi İçin Gaziantep Şehrinde Yapılacak Olan Müracaatlarda Önemli Etmenler

İlk adımda müracaatta bulunacak olan kişi, yeterli bir zamanının olup ya da olmadığını kontrol etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, İtalya Schengen vize başvurusu için de en fazla 90 ay öncesinden başvuru yapılabilme hakkı da mevcuttur.

Bu mülkiyetin olması ise, başvuruda bulunmak isteyen kişiler için oldukça olanak sağlamaktadır. Bunun durumun yanı sıra müracaatta bulunacak olan şahsın seyahat tarihlerinin net olması mecburidir. Konsolosluğa hitaben yazılacak olan bir başvuru dilekçe kapsamı içerisinde bulunan tarihlerin, uçak ve otel rezervasyonun bilgileri ile tamamen uyumluluk göstermesi gerekmektedir.

Bunun sebebi ise, başvuruda bulunan kişinin seyahat tarihi bu tarihleri ile yapılmaktadır. Bu nedenle vizenin başlangıç tarihi itibari ile daha öncesinden Schengen bölgesi sınırları içerisine giriş yapılamamaktadır. Ancak, hususi durumlar kapsamında vize ile ilgili rezervasyon bilgilerini içeren uçak ve otel çıktılarının satın alınması yetkili makam tarafınca beyan edilebilmektedir.

 

 

İtalya Vize Merkezi Gaziantep

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

İtalya vizesi için Gaziantep veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  İtalya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye