Romanya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Romanya Vizesi İzmir Vize Merkezi

Romanya Vize Merkezi, İzmir

Romanya Vize Merkezi, İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden her vatandaşın Romanya vize başvurusu için gereken tüm hizmeti ve desteği sağlamak amacı ile yükümlü olan vize başvuru merkezidir. Vize başvuru merkezleri, konsolosluk ya da büyükelçilik yetkili resmi makamları tarafınca görevlendirilmiş kurumlardır.

Bunun yanı sıra, sadece İzmir ili sınırları içerisinde ikamet eden değil aynı zamanda da İzmir ili çevresinde ikamet etmekte olan ve Romanya sınırları içerisini seyahat etmek isteyen her vatandaşa gereken desteği ve hizmeti sağlamak amacı ile yükümü olan bir kurumdur.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanmaktadır – İzmir

İzmir ili sınırları içerisinde Romanya ülkesine seyahat amacı nedeni ile yapılan vize başvurularının konsolosluk tarafından sonuçlanma süresi ortalama olarak 5 ila 15 iş günü içerisindedir. Ancak, başvuruda bulunan kişi eksik evrak ve beyan ettiği evrak dosyası içerisinde kendi kimlik bilgileri ile tutarsız bilgilerin ibrazında bulunur ise konsolosluk ek evrak talebinde bulunabilir, bu da başvuru sonuç alma süresini bir hayli uzatabilmektedir.

Ancak, başvuru sahibi evrak dosyası içerisinde gerek kimlik bilgileri gerek ise seyahat amacı doğrultusunda herhangi tutarsız/hatalı bilgi beyan eder ise konsolosluk tarafından yapmış olduğu Romanya vize başvuru değerlendirmesi ret kararı ile sonuç almaktadır. Ayrıca, konsolosluk başvuru sahibi hakkında cezai yaptırımlar uygulayabilme yetkisine de sahiptir.

Romanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar – İzmir

Romanya sınırları içerisine seyahat etmek isteyen başvuru sahipleri, aşağıda belirtilen evrakları yetkili konsolosluk makamına beyan etmesi gerekmektedir. Bu evraklar ise şu şekilde talep edilmektedir:

  • İlgili ülkenin başvuru sahibi tarafından beyan edilecek olan pasaportun en fazla 10 yıllık olması gerekmektedir. Başvuru sahibinin pasaportunun Romanya seyahatinin bitişi ile itibaren en az 6 daha geçerliliğini koruması talep edilmektedir. Bunun yanı sıra pasaport içerisinde Romanya ülkesinin vizesi işlenebilir olması bakımından en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması gerekmektedir.
  • 2 adet biyometrik fotoğraf, başvuru sahibinin en güncel halini yansıtacak bir şekilde son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekmektedir.
  • Başvuru sahibi, son 3 aya ait banka hesap hareketlerini de ilgili ülkenin konsolosluğuna beyan etmesi gerekmektedir.

Romanya Vize Merkezi İzmir

Schengen Vize ve Randevu Hattı Ücretsiz: 0850 228 43 53

Romanya vizesi için İzmir veya çevre illerinden başvuruda bulunacak misafirlerimiz Schengen Vize Ofisimize gelerek tüm işlemlerini eksiksiz bir şekilde yapabilir, randevu alabilir, formlarının doldurulması veya kontrollerinin yapılmasını sağlayabilir, akabinde uzman bir personelimiz eşliğinde başvurularını gerçekleştirebilirler.  Romanya vize randevusu mutlaka alınmalı ve randevu ile başvuru yapılmalıdır. Bununla birlikte evrakların eksiksiz olarak sunulması ve dosyanın mutlaka konsolosluk ve yetkili vize merkezinin istediği şekilde hazırlanmalıdır. Bununla birlikte Pasaport ön yüzünün ve diğer ülkelere giriş çıkış sayfalarının mutlaka kopyalarının dosyalara eklenmesi gerekmektedir.  Gerekli evraklar için ilgili sayfamızdan bilgi alabilir, Schengen vize ücretlerini 2020-2021 sayfamızdan görebilirsiniz.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye