İtalya Vize Evrakları

İtalya Vize Evrakları

İtalya Schengen vizesine başvuru yapmak isteyen başvuru sahiplerinin İtalya vize evraklarını hazırlaması gerekmektedir. İtalya ülkesinin vize evraklarını en doğru şekilde hazırlamak için başvuru sahibinin seyahat etme amacını belirleyerek, ardından da vize başvuru merkezi ile paylaşarak güncel evrak listesini temin etmesi gerekmektedir.

·         Pasaport

Başvuru sahibinin pasaportunun en fazla 10 yıllık bir pasaport olması gerekmektedir. Deforme ve yırtık olan pasaportlar ve süresi geçmiş olan pasaportlar ile işlem yapılamamaktadır. Bu nedenden dolayı başvuru sahibinin bu gibi detaylara oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Pasaport içerisinde de İtalya Schengen vizesinin basılabilmesi adına 2 adet sayfanın boş bulundurulması gerekmektedir. Başvuru sahibinin mevcut pasaportunun da İtalya seyahati dönüşünden itibaren en az 3 en fazla da 6 ay daha geçerli bulunması talep edilmektedir.

·         Biyometrik Fotoğraf

Başvuruda bulunacak olan kişinin son 6 aylık güncel bir halini yansıtan 2 adet biyometrik fotoğrafın da güncel olması gerekmektedir. 6 aydan daha eski olan fotoğraflar ile başvuru sahibi ne yazık ki müracaat edememektedir. Bunun yanı sıra ilgili ülke konsolosluğunun talep etmiş ölçülerde ve biyometrik fotoğrafın arka fonunun da beyaz olması gerekmektedir.

Başvuru sahibi biyometrik fotoğraf çekimi sırasında da herhangi bir mimik hareketinde bulunmadan fotoğraf çekilmesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibi dini inanç gereğince başını örtmekte ise yüzünün, alnının ve çenesinin de fotoğraf içerisinde net bit şekilde görünüyor olması gerekmektedir.

·         İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

Evrakların en başında yer almakta olan İtalya Schengen vize başvuru formu içerisinde, başvuru sahibi tarafından doldurulup tamamlanması gereken önemli bilgiler mevcuttur. İtalya Schengen vize başvuru formu konsolosluk makamının ilk önce incelemeye aldığı bir form olmasından da kaynaklanarak oldukça titiz ve dikkatli olmak kaydı ile doldurulması gerekmektedir. İtalya Schengen vize başvuru formunun dili ise Fransızca ve İngilizce dilinde olması gerekmektedir.

·         Seyahat Sağlık Sigortası

Başvuru sahibinin Schengen vizesine sahip olabilmesi adına muhakkak bir seyahat sağlık sigortasına sahip olması gerekmektedir. İlgili yerlerden ya da direkt olarak vize başvuru merkezinden belirli bir ücret karşılığında temin edilebilmektedir. Seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro bazında olması gerekmektedir.

 

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye