İtalya Çalışma İzni Vize İşlemleri

İtalya Çalışma İzni Vize İşlemleri

İtalya’da çalışmak isteyenlerin çalışma izni alması gereklidir. Bu çalışma izni doğrultusunda ülkemiz vatandaşları rahat bir şekilde çalışma hayatı yürütmektedir. Eğer İtalya’da çalışacaksanız öncelikle iş veren kişinin sizin için başvuru yapması gerekiyor. İşvereniniz öncelikle göçmen merkezine giderek başvuru yapmalıdır. Eğer başvuru olumlu çıkar ise işverenin bazı prosedürleri uygulaması gereklidir.

Gerekli olan evrakları düzenledikten sonra işveren İtalya iç işleri başkanlığına gerekli evrakları vermesi gereklidir. Bu belgelerden sonra ise işveren ile işçi arasında yapılan kontratın örneğinin iletilmesi gerekiyor. Merkez bu belgeleri inceleyerek detaylı bir inceleme sonucunda gerekli olan cevap verilecektir.

Bu aşamaya göre olumlu yanıt alan kişiler ise İtalya vize merkezine başvurarak İtalya vizesi çıkartması gereklidir.

İtalya vizesi çalışma izni çıkartmak için gerekli olan bazı belgeler bulunuyor. Bu belgeler şu şekildedir;

İtalya çalışma izni için gerekli olan en önemli form başvuru formu olmaktadır. Başvuru formu dikkatli olacak şekilde doğru bir biçimde doldurulmalıdır. Doğru bir şekilde doldurulmayan başvuru formları bu sürecin başa dönmesine ve başvurunun reddedilmesine neden olur.

Başvuru formunun yanı sıra çalışma izni için biyometrik fotoğraf ve pasaport, çalışma izni, çalışma kontratı, tüm seyahat bilgileri ve dil öğrenim belgeleri gibi evraklar gereklidir. Türkiye’de bulunan en yakın İtalya konsolosluğuna giderek çalışma izni ve vize başvurusu yapılabilmektedir. Başvuru esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden birisi ülkemizde yapılması gereken prosedürlerin doğru bir şekilde yapılması ve dikkat edilmesidir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye