İtalya Vize Başvuru Formu İşlemleri | Schengen Vize
İtalya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İtalya Vize Başvuru Formu İşlemleri

İtalya Vize Başvurusu 2021

İtalya Vize Başvuru Formu | Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İtalya vize başvurusu yapacak kişilerin hazırlaması gereken belgeler vardır. Belgeleri eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalısınız.

İtalya Vize Dilekçe

İtalya ülkesine seyahat etmek için vize başvuru formu doldurmalısınız. İtalya vize başvuru formu vize almak isteyenlerin hazırlaması gereken önemli evraklardandır.

Başvuru formu seyahat edecek kişinin hakkında detaylı bilgi içermelidir. Ayrıca kişinin seyahat amacı net bir şekilde belirtilmelidir. Bunun yanı sıra seyahat edilecek tarih hakkında bilgi verilmelidir. Aynı zamanda kimlik belgesi bilgileri yer almalıdır.

Form doldururken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur bilgilerin doğru olmasıdır. Aynı zamanda bilgilerin evraktakiler ile tutuşması gereklidir.

Italya Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den yapılan başvuru işlemlerinde, İtalya prosedür şartları yerine getirildiğinde vize işlemlerinizi kabul edecektir. Vize almak için eksik evrak vermemeniz ve rezervasyon yapmanız önemlidir.

Italya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İtalya vize başvurusu işlemleri için konsolosluktan randevu almanız gerekmektedir. Evraklarınızla birlikte randevu günü konsolosluğa gitmeniz gerekir.

Pasaportu Veren Makam Kısmına Ne Yazılır?

Pasaportu veren makama dilekçe yazılması ve dilekçenin gidilen ülkeyle ilgili neden gidildiğine dair bilgilendirme içermesi gerekmektedir.

Başvuru formunu doldurmak için uzman kişilerden destek alabilirsiniz.

İtalya vize başvurusu için ücretsiz bir şekilde sunulan vize talep dilekçesi ve örneklerine >> schengenvize.net/italya-vize-dilekcesi adresinden ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenlerİtalya Vize Başvuru Formunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İtalya vize başvuru formu ülke konsolosluğu tarafından en çok dikkat edilen belgeler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla vize başvuru formunda verilen bilgiler başvuru sahibini yansıtmalıdır.

Vize başvuru formunu doldurduktan sonra muhakkak imza atılmalıdır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken nokta imzanın doğru atılmasıdır. Form belgesine atılan imzanın pasaportun içerisindeki imza ile tutarlık göstermesi gereklidir. Aksi taktirde vize başvuru süreci olumsuz sonuçlanacaktır.

İtalya Vize Başvuru Formu İşlemleri
İtalya Vize Başvuru Formu İşlemleri

İtalya başvuru formu hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıdaki şekildedir.

 • Başvuru formunda verilen bilgiler güncel olmalıdır.
 • Form belgesi başvuru sahibi tarafından ıslak imzalı hazırlanmalıdır.
 • Başvuru formu İngilizce karakterler ile yazılmalıdır.
 • Başvuru sahibi tarafından gidiş ve dönüş tarihleri belirtilmelidir.
 • Seyahat etme nedeni ile ilgili bilgi verilmelidir.
 • İtalya vize formu hatasız ve eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
İtalya vize formunu doldurmadan önce seyahat amacınızı belirlemiş olmalısınız. Çünkü vize formu seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır. Aynı zamanda vize sürenizi de belirlemiş olmalısınız. Çünkü 90 günden daha fazla seyahatler için farklı başvuru formu doldurmalısınız.

Eğer 90 gün veya daha kısa süreli seyahat edecekseniz İtalya Schengen vizesi için başvuru yapmalısınız. Bu vize sayesinde İtalya ve diğer Schengen ülkelerini 90 günlük ziyaret edebilirsiniz.

90 Günden uzun seyahatlerin amacına uygun olarak farklı başvuru formu doldurmalısınız. Uzun süreli seyahatler için gerekli vize başvuru formu için Konsolosluk ile irtibata geçebilirsiniz.

İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 308 21 37 numaradan iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Resmi Başvuru Evrak Listesi
İngilizce Başvuru Dilekçesi Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize başvurusu yapanların Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur.
Dikkat! Pasaport geçerlilik süreniz seyahat bitimi baz alınarak, 6 ay olmalıdır geçerli olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İtalya Vize Başvuru Formu İşlemleri Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

10 Yorum

 1. İtalya vize şartları 2021 senesinde özellikle turistik vize almak isteyen kişiler için çok hafif şekilde planlanmıştır.

 2. İtalya vize veriyor mu 2021 senesinde pandemiden en çok etkilenen ülkeler arasında bulunmaktadır. Bu nedenle net bir turist alımının ne zaman gerçekleştirileceğine ilişkin açıklama mevcut değildir.

 3. İtalya vize evrakları arasında kişilerin giriş çıkış tarihilerini belirtir nitelikte olan uçak biletlerinin yer alması gerekir.

 4. İtalya vize reddi itiraz başvurusunda bulunabilmek için konsolosluğun belirttiği zaman aralıklarında adımlarınızı atmanız gerekmektedir.

 5. İtalya vize ücreti ödeme aşamasının hemen sonrasında kişilere bir makbuz sunulacaktır. Bu makbuzun detaylı şekilde saklanması gerekir.

 6. İtalya vizesi gerekli evraklar arasında kişilerin öğrenci olarak başvurmaları durumunda Türkiye’de mezun oldukları okula dair bilgi veren dokümanlar da bulunmalıdır.

 7. İtalya vize alacak olan kişilerin 90 günden az kalmaları durumunda C türü vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

 8. İtalya vizeleri ne zaman açılacak 2021 senesinde başvurularınızı yaparak bekleme listesine alınabilirsiniz. Bu alanda henüz turist kabul edilmemektedir.

 9. İtalya vize başvurusu 2021 senesinde yapılırken kişilerden aşı kartı talep edilip edilmeyeceği belli oldu mu?

 10. İtalya vize için gerekli evraklar 2021 yılında da aynı şekilde geçerliliğini korumaktadır. Bu evraklara ek olarak pandemi dolayısıyla aşı pasaportu da talep edilme ihtimali mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×