İtalya Vize Reddi

İtalya Vize Reddi

İtalya vize reddi, müracaat işlemlerinde bulunan vatandaşın vize işlemleri sırasında yapmış olduğu hatalardan kaynaklanmaktadır. İlgili ülkenin konsolosluğu tarafından ret kararı ile sonuçlanmış bir İtalya ülkesinin Schengen vizesi için itiraz etme hakkı yoktur. Ancak başvuru sahibi, vize başvuru merkezi ile gerekli olan tüm işlemleri tekrardan yapabilmektedir.

İtalya vize başvurusunun reddine karar verilen başvuru sahibi, ilgili ülkenin konsolosluk makamı tarafından gönderilecek olan ret mektubunu saklaması gerekmektedir. Daha sonra başvuru sahibi ret mektubunu da alarak vize başvuru merkezine yeniden müracaat etmesi gerekir fakat bu süreç içerisinde başvuru sahibinin profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması da gerekmektedir.

İtalya vize reddine karar verildikten daha sonra yeniden başvuruda bulunan kişilerin bilmesi gereken en önemli husus, başvuru sırasında ya eksik evrak beyanı ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyan edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanı sıra bu gibi yüksek ihtimaller nedeni ile de başvuru reddi olmayabilir, adli sicil kaydından Schengen ülkelerinde yapılacak olan uygunsuz davranışlardan dolayı da kişinin vize reddine karar verilmiş olabilmektedir.

Fakat bu durumu anlayabilmek adına başvuru sahibi ret mektubunu uzman bir vize görevlisi ile paylaşması gerekmektedir. Genellikle ilgili ülkenin konsolosluğundan eğlen ret cevapları eksik evrak beyanında ya da hatalı bilgi/bilgilerin beyanından kaynaklanmaktadır.

Ancak bu durumdan dolayı başvuru sahibinin tekrar yapacak olduğu vize müracaatı adına vize başvuru merkezi tarafından profesyonelce bir danışmanlık hizmeti alması tavsiye edilmektedir. Uzman bir ülke danışmanının ret mektubu içerisinde belirtilenleri anlaması ve yorumlaması, başvuru sahibinin ilk yapmış olduğu hataları tekrardan yapmaması adına destek olacaktır.

İtalya Vize Reddine İtiraz

Başvuru sahibi ilgili evrakları ve seyahat etme sebebini yeniden belirleyerek, tüm işlemleri başlatması gerekmektedir. Aynı zamanda belirtmekte fayda vardır ki başvuru sahibinin ret gelen vize başvurusu için ödemiş olduğu vize ücreti tarafına tahsil edilmemektedir. Bu nedenden dolayı da yeniden vize başvuru ücretini ödemesi gerekmektedir.

Profesyonel bir danışmanlık hizmeti ile yeniden vize başvurusunda bulunacak olan vatandaş, tekrardan parmak izi işleminde bulunmasına da gerek yoktur. Bunun yanı sıra son beş yıl içerisinde de parmak izi ibraz etmiş ise yine beyanda bulunmasına gerek yoktur.

 
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye