İtalya Vize Reddi - Schengenvize.net
İtalya Vizesi: Gerekenler ve Vize Ücreti

İtalya Vize Reddi

İtalya Vize Reddi Sebepleri

Vize Reddi İtalya Hakkında

İtalya seyahati için vize başvurusu yapan kişinin, evraklarında herhangi bir eksik ya da hata çıkması gibi durumlarda başvurusu reddedilir. Peki İtalya vize reddi gibi durumlarda ne yapılması gerekiyor?

İtalya Vize Başvurusu: Kesin Kılavuz 2021

İtalya Schengen vizesi gibi 90 günden kısa süreli seyahatler için yapılan vize başvurularında kişilerden istenilen evraklar İtalya Konsolosluğu tarafından belirlenmiştir. Konsolosluklardan alınan vize başvuru formunun yanı sıra kişilerin en az 10 yıl içerisinde yenilenmiş pasaport, ulaşım ve konaklama bilgileri ve en az 30 bin Euro teminatlı seyahat sigortasının bilgileri ile birlikte başvuru yapması gerekiyor.

Yapılan başvurularda evraklarda uyuşmazlık ya da eksik bilgiler olması durumunda yapılan başvuru da İtalya Konsolosluğu tarafından reddedilebiliyor. İtalya vize reddi gibi durumlarda, kişinin başvuru için ödediği vize ücreti geri iade edilmediği için tekrar yapılan başvurularda başvuru ücretinin de tekrar ödenmesi gerekiyor.

Vize başvurusu reddedilen kişinin tekrar başvuru yapmak yerine reddedilen vize başvurusuna itiraz etme hakkı da bulunuyor. Vize reddi ile karşılaşılması halinde İtalya Konsolosluğuna dilekçe ile müracaat edilerek itiraz edilebiliyor.
İtalya Vize Reddi
İtalya Vize Reddi
Vize başvurusunun reddedilmemesi için kişinin başvuru yaparken teslim ettiği evrakları detaylı şekilde incelemesi ve birbiri ile çakışan ya da eksik bilgiler vermemesi gerekiyor. Eksik bilgi veren kişilerin vize başvurusu direkt reddedilebileceği gibi kişiden eksik bilgileri vermesi de istenebiliyor. Sürecin uzamaması ya da vize başvurusunun reddedilmemesi için teslim edilen evrakların iyi incelenmesi gerekiyor.

Kişinin başvuru formunda herhangi bir yanlışlık olmamasına karşın, başvuru formunun yanında teslim ettiği evrakların eksik olması durumunda da vize başvurusu reddedilebiliyor. Vize başvurusu yapmak isteyen kişinin, en az 30 bin Euro değerinde seyahat sigortası yaptırmış olması ve teminat için gösterdiği banka hesabında ise en az 10 bin Euro bulundurması gerekiyor.

Yapılacak seyahatin karşılamaları için kendisine güvence göstermeyen kişilerin başvuruları da reddedilmektedir. Kişinin yapacağı harcamalara güvence göstermesinin yanı sıra uçak ve otel rezervasyonlarını da konsolosluğa bildirmesi gerekiyor.

Kişinin evraklarında hiçbir eksik olmamasına rağmen iki ülke arasında yaşanan sorunlar ve anlaşmalar da kişinin yapacağı vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

İtalya vizeleri en kolay nasıl alınır; >> schengenvize.net/italya-vize bağlantısın’dan yeni yılda hazırlanan kesin kılavuza ulaşabilirsiniz.

İtalya Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

Vize başvurularının reddedilme nedenleri arasında, eksik evrak, mali yetersizlik ve sahte düzenlemeler olarak red kararı verilmektedir.

İtalya Şu An Vize Veriyor Mu?

Türkiye’den İtalya’ya vize başvurusu için İtalya vize işlemlerine Avrupa prosedürü gereği devam etmektedir. Şartlar ve koşullar covid 19’a göre düzenlenmiştir.

İtalya Vizesi İçin Hesapta Ne kadar Para Olmalı?

İtalya vizesi için hesabınızda en az 8000 bin TL ile 11 000 Bin TL olması gerekmektedir.

İtalya Vize Reddi Video;

İlginizi Çekebilir;

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp0850 228 43 53

Tüm Türkiye

×