Gaziantep İtalya Vize Başvurusu

Gaziantep İtalya Fahri Konsolosluğu

Gaziantep İtalya Fahri Konsolosluğu, İtalyan uyruklu kişilerin ülkeleri ile köprü kurması için yardımcı olan bir kurumdur. Bu kurumun İtalya Hükümeti’nin ülkemizdeki temsilcilerinden biri olduğu kabul edilse de vize işlemleri için vize merkezimize ihtiyaç duyulmaktadır. Gaziantep İtalya vize merkezimizde Türkiye vatandaşları için İtalya vizesi başvuruları yapılmaktadır. Başvuru sürecinin takibi ve vize hakkındaki soruların cevaplanması vize merkezimizin başlıca görevlerindendir.

Gaziantep İtalya Konsolosluk İşlemleri

Gaziantep İtalya vize merkezimiz, online başvuru aşamasında ve gerekli belgelerin toparlanması sürecinde sizinle birlikte olacaktır. Vize merkezimiz vasıtası ile vize başvurusu yapabilirsiniz fakat bunun için daha önce Schengen Vizesi başvurusu yapmış olmanız gerekmektedir. Daha önce vize başvurusunda bulunmadıysanız biyometrik verilerinizin alınması amacı ile size en yakın İtalya Konsolosluğu vasıtası ile vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye’de vize başvuru hizmeti veren İtalya Konsolosluğu şubeleri İstanbul, Ankara ve İzmir kentlerimizde bulunmaktadır. Bu şubelerden birine giderek biyometrik verilerinizi ibraz edebilir, belgelerinizi sunabilir ve vize başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Gaziantep İtalya Vize Başvurusu 1 – 00197fac0c1fef0a44f6618c1f32044d
Gaziantep İtalya Vize

Gaziantep İtalya Vize İşlemleri

Gaziantep İtalya vize merkezimiz ile başvuru yaptıktan sonra vizenizin onaylanma sürecini beklemeye başlayabilirsiniz. İtalya vizesinin onay ya da ret süresi yaklaşık 7 gün ila 10 gün arasında değişim gösterebilir. Vize başvurularının İtalya Konsolosluğu tarafından değerlendirilmesi bazı özel durumlarda daha uzun sürebiliyor. Bu yüzden İtalya seyahatinizden 1 – 1,5 ay kadar önce başvurunuzu tamamlamış olmanız faydalı olacaktır.

Gaziantep vize merkezimiz, vize işlemleri süresince sizinle irtibat halinde olacaktır. İşlemlerin ardından bekleme aşamasında vizenizin durumu hakkında bilgi almak, Konsolosluk tarafından talep edilen ek belge ya da eksik belge durumlarında bizimle iletişim halinde olabilirsiniz.

Gaziantep İtalya Vize Çeşitleri

Gaziantep İtalya vize merkezimiz vasıtası ile İtalya için çeşitli vizelere başvuru yapabilirsiniz. İtalya için vize talebinizde ülkeye seyahat amacınız tanımlayıcı etkendir.

  • İtalya Schengen Vizesi ile turistik amaçlı seyahatler sağlanmaktadır. Bunun yanı sıra vize merkezimize ticari amaçlı, aile ziyareti ya da eğitim amaçlı İtalya vizesi talebinde de bulunabilirsiniz.
  • İtalya için oturma ya da çalışma vizesi de talep edebilirsiniz. Bu vize tipleri için İtalya Hükümeti tarafından belirlenen maddelere dikkat edilmelidir. Oturma ve çalışma izni için Avrupa Birliği Schengen Vizesi prosedürlerinden daha farklı bir prosedür uygulanmaktadır.

Gaziantep İtalya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Gaziantep İtalya vize merkezimiz tarafından İtalya vizesi için başvuru yapan kişilere gerekli belge listesi gönderilmektedir. Bu belge listesi içerisinde Schengen Vizesi için talep edilen standart belgelerin yanı sıra bazı özel durumlarda talep edilen belgeler de yer almaktadır.

Başvuru yaptığınız vize çeşidine göre değişiklik gösterebilen belge listeleri her yeni güncelleme ile revize edilmektedir. Vize çeşidine göre belge sayısında bir artış da görülebilmektedir. Örneğin ticari vizelerde iş yeri muhasebe kayıtlarına, vergi levhasına ya da iş yapılacak firmanın çeşitli belgelerine de ihtiyaç duyulabilmektedir.

Gaziantep Schengen İtalya Vizesi için talep edilen standart belgeler arasında da pasaport, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi, konaklama ve uçak rezervasyonları ya da davet mektubu gibi belgeler yer almaktadır. Aynı zamanda vize başvuru ücretinin ödenmiş olduğunu kanıtlayan banka dekontu da talep edilen başlıca belgelerden biridir.

İtalya Vize Ücretleri

  • İtalya için Schengen Vizesi ücreti 382 TL civarında seyretmektedir.
  • Ulusal Vize ücreti ise 737 TL olarak belirlenmiş olup güncellemeler ile değişiklik gösterebilmektedir.

İtalya Gaziantep Vize Randevusu

Gaziantep İtalya vize merkezimiz tarafından İtalya vizesi için online olarak başvuru yapılabilir. Bunun için çağrı merkezimizi arayarak bizimle iletişime geçebilir ve uygun tarihlere randevu talebinde bulunabilirsiniz. Daha önce vizesi bulunmayan kişilerin başvurularının şahsen İtalya konsolosluğuna yapılması gerektiğinden Gaziantep vize merkezimiz aracılığı ile vize randevusu almanız mümkündür.

İtalya Gaziantep Vize Başvurusunun Reddedilmesi

Gaziantep İtalya vize merkezimiz başvuru ve bekleme aşamasının en sağlıklı şekilde geçmesi için sizlere hizmet vermektedir. Fakat bazı sebeplerden dolayı İtalya Konsolosluğu vize başvurusunu olumsuz cevaplandırabilir. Böyle bir durumda vize merkezimizin yapabileceği herhangi bir ayrıcalık ya da ekstra hizmet söz konusu değildir. Olumsuz cevapları olumluya dönüştürmek maalesef ki vize merkezimizin yetki alanında değildir.
0342 999 36 02

Gaziantep

0850 228 43 53

Tüm Türkiye